Zdroj: mobil.idnes.cz

Po nezdařeném prvním pokusu o aukci nových kmitočtů přišel Český telekomunikační úřad (ČTÚ) s podmínkami pro další pokus. Zajímavá je podpora vstupu nového operátora.ČTÚ vyhrazuje část kmitočtů povinně pro nového operátora. Nebudu zabíhat do technických podrobností, ale ČTÚ dal snad poprvé za svou existenci najevo, že mu jde o koncové zákazníky a preferuje příchod nového operátora. Mluvčí současných operátorů se samozřejmě nechali slyšet a mluví o diskriminaci, nepovolené podpoře, nezákonnosti apod.

Samozřejmě že se stávající operátoři bojí konkurence jako čert kříže. Ale ta vyjádření jsou naprosto k smíchu. Např. Telefonica: „Tento návrh popírá principy otevřené soutěže“. To je opravdu unikátní vyjádření od společnosti, která tu měla v devadesátých letech na pět let zaručen monopol, prodávala telefonní přístroje za 100 tisíc Kč a účtovala i příchozí zvonění (!) sazbou 20 Kč za minutu. Opakuji – v devadesátých letech – to byly jiné peníze.

T-Mobile naznačil, že by se v krajním případě nemusel aukce zúčastnit. No tak tato zpráva na mě zapůsobila jako rána palicí. To by byla opravdu těžká ztráta, kdyby se v „krajním případě“ aukce zúčastnily jen potenciální noví operátoři a stávající nikoliv.

Jenom si říkám, jestli ti stávající operátoři jsou opravdu tak hloupí, že si neuvědomují jak směšně svými vyjádřeními působí, nebo jsou díky svému oligarchickému monopolu silné trojky už jen a prostě drzí a neomalení.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

  1. mordi
    24.5.2013 – 15 Sivan 5773 v 08:38 — Odpovědět

    Jsou drzí a neomalení :)

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Proč nejsou křesťanství a židovství stejné jako islám?

Další článek

Je islám opravdu tak statický?