Zdroj: ods.cz

Rozdíl mezi politikem a normálním člověkem spočívá v tom, že první mluví zásadně jako hlupák (s výjimkou Marka Bendy z ODS, který mluví jako kretén), anebo jako ten, kdo hlupáka dělá z druhých.

Tak máme namočené sklepy, nulovou jistotu, jestli se to nevrátí a tisíce poměrně logických otázek, na které logické odpovědi existují. Což dokazují všichni, jimž byly tytéž otázky položeny stejně jako politikům, jen s tím rozdílem, že odpovídající byl odborník a ne politik.

První základní nejistota panuje v tom, kdo nevypustil nádrže na Vltavě, proč je nevypustil a zda by to bylo tak fatálně hrozné, kdyby je byl vypustil. Jakoby se snad ani nechtěl najít viník. Jakoby bylo nutno mlžit, aby se teď ve vypjaté situaci neukázalo ještě víc, jak šíleně málo záleží těm nahoře na „jejich občanech“, protože slovo spoluobčan už dávno zapomněli.

A tak lidi, co věci rozumí, jenom potvrzují přesně to, co vědí i děti. Z přehrad voda odtéci mohla. O něco více a o něco časněji, než to všecko porupalo.  Ostatně současné druhé vlně se už bráníme přesně tím způsobem, že vypouštíme.

Pan, doufám že brzičko již ex-ministr zemědělství Bendl však na tutéž otázko: „Dalo se s tím něco dělat včas?“ odpoví typicky Marek-Bendovsky: „Přeci byste nechtěli mít Orlík v létě suchý!“  DO prkýnka, nikdo nevolá po suchém Orlíku, ale po suchejch sklepech na dolním toku Labe, pane ministře!!!

 

Václav Beránek, úřadující (rozuměj politicky dosazený) ředitel Povodí Labe se ztrapní před celým národem. A nejen ztrapní!  Zároveň nás všecky dost vyděsí, protože jestli něco takového jako „pan řídící“ skutečně řídí, jak vysoko nás vodou zředěné fekálie, čističky a splašky zasáhnou, no tak potěš pámbu. Jeden by řekl, co tam ten týpek dělá? Ale jinej (rozuměj politik) řekne: On je jen mediálně nezkušený a hlavně unavený stressem posledních dní.   – Další politicky korektní nekorektnost. Ostatně, co má únava společného s vědomostmi a přehledem?  Unavený byl ostatně taky pan Kalousek, na leccos vychytralý, ale v tomto případě taky  úplně pitomý, když ve stavu „na šrot“ zvedá Nově mobila…  Stejnou únavu, ale daleko vyšší mediální zkušenosti než ředitel Beránek vykazuje i Miloš Zeman ohledně své obětavosti u korunovačních klenotů. Politicky pitomoučký je však taky, když si dovolí sebeklam, že je „čímsi“ pro svých dolních deset milionů.

 

A když už jsme u toho pana Kalouska. Taky se nám  neprozíravě uřeknul, že se rok co rok tuze investovalo do protipovodňových opatření. Ale když přijde na lámání chleba a zatékání vody, polovina těch opatření ještě vůbec ani nestojí, jiná nefungují. Pět miliard se vybralo na povodňových stovkách. Už ani nevím, kdy nás jimi jeho knížecí slouha zatížil, ale do  letoěka jim jenom z nich zbylo ještě 400 mio. Takže jsou schopni něco málo obětem přihodit, ale budou hlavně investovat do dalších a dalších protiopatření  – stejně netransparentně jako dosud. Pokud to zase připustíme.

Nezávidím!  Nikomu neožívám! Vždyť jak nás tak všechny sleduju už dlouho, vytopené i ty na suchu, dávno jsme se smířili s tím, že si některé firmy prostě musí vydělat. Nesmyslně, předraženě a především na tolik potřebných cyklostezkách.

Nestálo by za to, jednou provždy znát, kam a na co jaká kačka z našich daní šla? Víte, jestli totiž ti tam nahoře, Kalousek s Hegrem, náhodou naše daně na povodně nerabovali jiným způsobem. Za to je dneska, dokud jsou hladiny vod i adrenalinu ještě vysoko, tzv. zrychlené řízení…

Položme si taky zásadní otázku: Kolik se tedy investovalo? A do druhého sloupku grafu „skoro-pravdy“ postavme, kolik budou stát letošní škody. Neklaďme si ji ale jen na tácek k pivu. Chtějme to po nich, ani nemusí moc mluvit o suchém Orlíku anebo o únavě. Stačí řeč čísel. Čísla nechlastaj, ani se neztrácejí jako peníze.

Stejně tak mi uniká, co ještě dělá ve veřejné správě člověk typu Tomáše Hudečka. Není taky krapet nedovtipný? Za letošní povodně Prahy může Botič.  Nastojte!! Tak Botič a Klabava!!  Ale tím spíš, chci pane Hudečku znát, na co šly  všechny ty prachy které jsme my „vaši občané“ nastřádali panu Kalouskovi z povodňových stovek a vy  „naši politici“ to podpořili dalším částkami na protipovodňová opatření. To se za ty prachy nenašel nikdo z odborníků, kdo by vás informoval o tom, že když prší, tak jen málokdy pouze do velkých řek? A že i malé vodní toky je nutno respektovat podle přírodních nikoli parlamentních zákonů? Tady něco nehraje. Buď kecáte, anebo jste to podcenili…

 

A tato politická bendovština se pak systémem padajícího lejna pochopitelně trousí i do nižších pater. Tak například u nás v Ústí se proinvestovalo do takové betonové vany. A když se pak vody začaly zvedat, představte si, najela čerpadla a začala ji zaplavovat!!!  Na dotaz, co je to za blbost, zní opět „politická“ odpověď : Zaplavit musíme, jinak by vztlak okolní vody polámal betonové monstrum!

Rozumím, přírodě rozumím. Ale nepochopím, jaktože se vyhodí cca 170 milionů za vanu, která pan nakonec nemá  ani docela obyčejný a technicky vyřešený špunt přesně v té úrovni, kdy bude voda tak vysoko, že bude potřeba vanu napustit. A namísto toho se povolají hasiči a čerpají za benzin placený z daní vodu, která mohla natéci sama …  Nemáte náhodou okolo sebe podobné zkušenosti?

Až voda povolí, to víme už z léta 2002, objeví se tuny kontaminovaného bláta. A my se začnem ohánět, jak se ho zbavit. Rozumím. Přírodě rozumím. Ale jestli nás při tom šúrování opustí potřeba zbavit se kontaminovaného bláta koalic nejrůznějších politických „podnikatelů“, jestli necháme otázky bez náležitých odpovědí, nepolitických, a už vůbec ne odpovědí politiků, ale zkrátka jestli se konečně nezačneme solidárně, všichni za jednoho jako při povodních ptát taky na čísla, pak, přátelé – i po nás už dávno potopa …

Autor: Jaroslav Achab Haidler

9 Komentářů

 1. Vladimír
  9.6.2013 – 1 Tammuz 5773 v 23:52 — Odpovědět

  Tož asi TAK:
  .Mistr Rusek si s tím dal tu práci a docela kvalifikovaně to spočítal:
  http://goo.gl/RXSTw

  Tož by to bylo dobré těm “vyčůraným”..
  (A nebo jen blbým a nekompetentním?)
  ..zodpovědným politikům “strčit pod frňáky”..

  ..a to nejlépe v přímém přenosu…

  0
  0
 2. 10.6.2013 – 2 Tammuz 5773 v 00:01 — Odpovědět

  Díky Vladimíre, za spolupráci i za odkaz :o))

  0
  0
 3. Pavel Korec
  10.6.2013 – 2 Tammuz 5773 v 07:13 — Odpovědět

  To v Praze Libni Rokytka (v tisku “Rokytka zákeřnější než Vltava”) zase odmítala téci do kopce a zůstávala chycená mezi nově postaveným vodním dílem s poddimenzovanými pumpičkami a Libeňskými domy. Podle mluvčí Prahy 8 vrata brání zpětné vlně, aby voda netekla zpátky z Vltavy. Nedokážu si představit, kde by se nějaká zpětná vlna vzala. Nebyl to ani jez, ani tsunami a tak mám fantazii o tom, jak se mluvčí ptá politiků: “a jak to mám vysvětlit”… ” no, řekni že by ta voda tekla zpátky” – “do kopce?” – “zpětná vlna. Víš co to je zpětná vlna?” “??” – “nevíš, oni taky ne. Prostě řekni zpětná vlna”. A tak dělají kretény z nás a noviny to ještě otisknou.

  0
  0
 4. Erich
  10.6.2013 – 2 Tammuz 5773 v 09:26 — Odpovědět

  http://blog.cernosice.cz/index.php/2013-06-03-vltavska-kaskada-behem-povodni

  http://www.blisty.cz/art/68821.html

  0
  0
 5. Cipi
  10.6.2013 – 2 Tammuz 5773 v 10:31 — Odpovědět

  O tom, že jsou politici zkurvysyni není pochyb ( citát z literatury- Škola Malého stromu ). jen co se týče kaskády- dva největší přítoky Vltavy , které se tak rádi rozvodňují ( Berounka, Sázava) natékají až pod kaskádou.

  0
  0
 6. Jakub
  10.6.2013 – 2 Tammuz 5773 v 21:05 — Odpovědět

  Proč za každou cenu hledat viníka? Hledejme chyby a z nich se poučme, ale k čemu nám je hledat viníky? Osobně si myslím, že povodně byly, protože pršelo a ne proto, že někdo opouštěl (a nebo neodpouštěl) přehrady…

  0
  0
 7. Liduš
  10.6.2013 – 2 Tammuz 5773 v 21:14 — Odpovědět

  tady k tomu taky není co dodat….hlavně,že podle primátora pana Hudečka bylo vše včas řešeno…je to na žalobu, protože lhal,lže a ještě bude lhát pokud mu to dovolíme…..
  Rally povodně 2013: Slapy – Štěchovice – Praha – YouTube

  0
  0
 8. 10.6.2013 – 2 Tammuz 5773 v 22:37 — Odpovědět

  ad 6) Jakube, nerad ale přesto musím… Pravda není viník, pravda je kus vesmíru. Teprve až budeme mít jistotu, že někdo upouštěl a upouštěl správně a s ohledem na to, co může nastat, můžeme konstatovat, že nám není lháno.
  A ani ehdy nepostačí říci: Byly (a budou) povodně :)

  0
  0
 9. Karel79
  11.6.2013 – 3 Tammuz 5773 v 08:03 — Odpovědět

  Naše životy mají tisíce tváří. A ( naši ) politici je hravě dokážou všechny pokálet. A ještě se přitom přitrouble usmívají – jako výše zmíněný plzeňský právník Marek Benda

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Chrám končí už u krchova

Další článek

Blíží se 5. ročník izraelské prezidentské konference