Zdroj: Shekel

Izrael nebude Československem, které v roce 1938 obětovaly západní mocnosti Hitlerovi.

Tato slova pronesl v neděli večer izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman. Stalo se tak na schůzce ministrů zahraničí Francie a Španělska Bernarda Kouchera a Miguela Ángela Moratinosa s Liebermanem v Jeruzalémě. Informaci přinesl izraelský deník Haarec.

Lieberman je také vyzval k tomu, aby nejprve vyřešili své problémy v Evropě a až pak se zabývali Izraelem. “Možná pak budu ochoten přijmout vaše návrhy,” prohlásil.

Izraelský ministr zahraničí svým protějškům řekl, že “Izrael nebude Československem v roce 2010″. Podle něj se mezinárodní společenství snaží odčinit svá selhání Afghánistánu, Súdánu a Severní Koreji tím, že chce donutit Izraelce a Palestince k dohodě do jednoho roku.

“Bylo by pro vás lepší hovořit s Ligou arabských států o tom, co se stane v Iráku v roce 2012, místo abyste vyvíjeli nátlak na Izrael,” uvedl Lieberman.

Také k tomu dodal, že neočekává, že by Evropský unie vyřešila všechny světové problémy, ale aspoň by měla vyřešit ty na evropském kontinentu, jako například krizi v Kosovu či kyperský konflikt.

“V roce 1938 si Evropa usmířila Hitlera, když obětovala Československo, místo aby ho podpořila, a nic tím nezískala,” uvedl Lieberman. “My nebudeme Československem v roce 2010, budeme hájit izraelské životní zájmy,” zdůraznil.

Autor: redakce Shekel.cz

1 Komentář

  1. sid
    11.10.2010 – 3 Heshvan 5771 v 19:13 — Odpovědět

    Samozřejmě pan Lieberman je tím pravým mužem na úřad ministerského předsedy Erecu, a pan Netanjahu by měl ustoupit do vyčkávací pozice na místo izraelského prezidenta in spe (budoucího). Izrael je přirozeně zemí, jejíž vztahy jsou pevně protkány s našimi osudy, a jejíž krevní řečiště je doplňovno z našich kapilár. A vice versa. Chtěl bych podotknout, že nejen Mnichov 1, ale i tzv. Mnichov 2. lze připsat “západním zemím, které jsme, slovy básníka, milovali” Mnichovem 2. s v soudobé ruské historiografii rozumí smlouva Molotov- von Ribentropp, která sice byla podepsána v poklidu kremelské pracovny v srpnu 1939, ale ratifikována na příkaz Stalina poslední srpnový den roku 1939, kdy už bylo jisté, že především selhala Goeringova separátní jednání o míru s Londýnem, a bylo jasné, že když Frantíci nechali Čechy vykoupat v Mnichově (aby pak hranice nezaručili- viz 15. březen 1939) s Poláky by to tak jednoduché (zrada)už nebylo. Tudíž, bylo zřejmo, že hne-li se Paříž, Londýn musí vyhlásit válku a čekat německé útoky- bombardování Luftwaffe. Proto jednal Göring. K Hitlerovu ulehčení, jednání selhala, a Berlín mohl rozesílat šifrovku “Babička zemřela” ve 4:45. V 6:00 začalo Gestapo s bezhlavým zatýkáním politiků, spisovatelů a lékařů i v Protektorátě, a to židů i ne-židů. Zatýkali rukojmí, zaručujících “hladký průběh pracovního nasazení v Protektorátě”. A “okružní cesta”- klasická: Buchenwald-Weimar, Mauthausen, Dachau, Treblinka, Bergen-Belsen- podle “dopřesňujícího” zjišťování nacistických “lékařů”. Ostatně, fascinace Říší stále trvá. Pan Berndt Posselt má sídlo ve vile na Dachauer Stra3e. Myslím, že Lieberman dělá moc dobře, že si tato putování svých spoluobčanů hodlá- STŮJ CO STŮJ- ušetřit…whatever price…

    1
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Žadatelé o občanství Izraele budou muset uznat, že je židovský

Další článek

Komunální volby jsou a nejsou demokratické