Zdroj: Shekel

Podle vesničanů vtrhla skupina židovských osadníků do vesnice s úmyslem provést tzv. price-tag útok. Zadržení osadníci tvrdí, že byli jen na výletě.

Starší Palesinci v Kusře zabránili mladým obyvatelům vesnice v násilí na čtrnácti židovských osadnících a zavolali izraelské pořádkové síly, které obklíčenou a ohrožovanou skupinu vysvobodily.

Palestici obviňují skupinu židovských adolescentů z toho, že do vesnice vnikla s úmyslem ničit. Členové skupiny prohlašují, že byli v oblasti na výletě, když je Palestinci napadli a zahnali do rozestavěné budovy.

Podle serveru jpost.com drželi Palestinci židovskou skupinu v obklíčení více než čtyřicet minut do příjezdu vojáků a pohraniční policie.
Incidentu předcházelo zničení dvou ilegálně vysazených olivovníků osady Esh Kodesh, které pokáceli příslušníci bezpečnostních sil. Během odstraňování olivovníků došlo k potyčkám mezi osadníky, Palestinci a izraelskými bezpečnostními složkami. Další boje byly zaznamenány u nedalekých vesnic Jalud a Kusra.

Podle Zakariyi Seddeho, terénního pracovníka Rabínů pro lidská práva, napadla skupina židovských mladíků, z nichž někteří byli maskovaní, palestinského farmáře a zničila 15 olivovníků. Pak zakročily pořádkové síly, které použily slzný plyn.

Ve stejné době vnikla další skupina mládeže do Kusry, pokusila se zničit několik olivovníků a byla vesničany zadržena v nedostavěné budově.

Agentura Reuters cituje farmáře Ahmeda Rubasiho, který říká, že pracoval na poli, když se přiblížila skupina asi třiceti osadníků a zaútočila na něj kameny. “Rozeběhli jsme se za nimi a zahnali je do rozestavěného domu. Byli v pasti a někteří lidé od nás je bili, protože nás napadli na naší vlastní půdě.”  Starší Palestinci pak zabránili mladým lidem z vesnice v dalším násilí a zavolali pořádkové síly.

Aaron Katsof, obyvatel Esh Kodeshe, říká, že nikdo z mladých lidí nepatří k jeho osadě. “Byli na výletě, chtěli se podívat na památky z doby Bar Kochby, když je Kusřané napadli. Zahnali je do rozestavěného domu a pokusili se je pozabíjet,” tvrdí si Katsof. Také obviňuje média z dělání nesprávných závěrů – podle něj jsou mladíci obětí násilí a byli ohroženi na životech.

Incident, po němž bylo zadrženo sedm nezletilých, je vyšetřován. Nejmenovaný pracovník bezpečnostních sil citovaný serverem jpost.com nicméně řekl, že “když někdo vstoupí do vesnice, neučinil tak omylem.”

Podle policie byla včera v oblasti zadržena ještě nezletilá dívka kvůli napadení policisty a další tři nezletilí jsou vyšetřováni pro házení kamenů na palestinská vozidla.

“Prize-tag” útoky jsou vandalské činy radikálních skupin, zacílené na izraelské pořádkové síly, palestinské muslimy nebo křesťany. Zpravidla následují po úřadech nařízené destrukci nelegálních staveb nebo majetku židovských osad nebo po srážkách s Palestinci a zahrnují zapalování automobilů, sprejerství, ničení kostelů, mešit a majetku křesťanských duchovních, znesvěcování hřbitovů, porážení stromů, zapalování polí nebo házení kamenů na projíždějící vozy.

Loni v červnu oznámil izraelský ministr obrany Moshe Yaalon, že se na pachatele těchto útoků bude pohlížet jako na členy zakázané organizace, čímž policie a armáda získaly větší pravomoc při zásazích proti nim.
Prezident Šimon Peres společně s ministrem vnitra Gideonem Saarem na jeruzalémském setkání s představiteli křesťanských církví vloni v prosinci “prize-tag” útoky znovu ostře odsoudili a slíbili, že izraelský stát je nebude tolerovat.

Autorka: Karíma Sadio

3 Komentářů

 1. J.Formánek
  11.1.2014 – 10 Shevat 5774 v 23:05 — Odpovědět

  Propagandistka KS by se měla zaměřit na Evropu, exodus židů z Francie nabírá obrátky, 46% zvažuje odchod.

  Ve Francii není bezpečno, odstranění židovských insignií zdaleka nestačí, hrozí dál fyzické útoky. Z tohoto pohledu jsou muslimské šátky fakt legrace.

  Můžeme to nazvat SAMETOVÝ ODSUN a dodat, že za tím vším je ………… islám.

  http://www.focus.de/politik/ausland/rekordauswanderung-nach-israel-frankreichs-juden-fliehen-vor-zunehmendem-hass_id_3529461.html

  0
  0
 2. KS
  12.1.2014 – 11 Shevat 5774 v 05:01 — Odpovědět

  Notorický stěžovatel Formánek by měl Shekel číst pozorněji. Propagandistka Sadio se na Evropu již zaměřovala.

  https://www.shekel.cz/30840/kippa-jen-v-soukromi

  0
  0
 3. J.Formánek
  12.1.2014 – 11 Shevat 5774 v 10:07 — Odpovědět

  Ze zprávy nevyplývá to nejdůležitější, židé opouštějí x evropských států.

  Po čase můžete jásavě napsat, že počet útoků na židy významně poklesl.

  Při pročítání německých komentářů jsem narazil na významný detail – ve Francii šikanují muslimové i Němce, potažmo německé děti na školách.

  Rovněž protestují proti východním Němcům, kteří se prý stěhují na jejich islámské území Západního Německa.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Change

Další článek

Eser zchirot – Deset připomínek