Zdroj: Shekel

Každý den pozoruji, jak stát dostává českého občana na kolena. Každý den se setkávám se slovem “exekuce”. Vzpomínám si, že jsem před dvaceti lety ani netušila, co tento termín znamená. Dneska prochází exekucí polovina českého národa.

Stačí když nezaplatíte za metro a dostanete pokutu. Pokud ji zapomenete uhradit, máte z ní mnohdy deset tisíc.

Exekutoři se dnes neohlíží na nějaké životní minimum, ale rovnou zablokují účet. Z čeho má občan platit, když má odstavený účet? Na účet potom chodí celý příjem a člověku nezbyde nic. Nikoho to nezajímá.  Chápu, že by měl člověk své účty platit včas, ale je tolik okolností, kdy člověk nemůže. Nemoc, ztráta zaměstnání, ztráta blízkého člověka  atd.

Soudy rozhodují o exekucích a nikdo se nezamýšlí, jaké to má důsledky.  Jak můžeme nastartovat naší ekonomiku, když jsou lidé neschopní nakupovat?

Tato situace mne děsí, neboť se s ní setkávám každý den.

Rodina s malými dětmi, dům na hypotéku, manžel podnikám a firmy mu neplatí. On nemůže platit dál. Neřešitelná situace.

Student, který nezaplatil za tramvaj. Neřekl rodičům o pokutě a jeho pokuta se po soudním rozhodnutí vyšplhala na padesát tisíc. Nevěříte? Věřte, i to je v našem státě možné. Z tisíce korun naši právníci vyrobí padesátinásobek.

Žena ve středním ovdověla, dosud si žila pohodový život. Ztratila zaměstnání a nemohla splácet hypotéku na dům. Dům musela opustit.

Neexistuje řešení?

Všude v civilizovaném světě jsou úřady ochotny se domluvit. Tady je záměrem nejednat. Na chudácích profituje určitá skupina obyvatel této země. Je to hyenismus.

Žasnu, kam až se dostala naše země. Dnes už se nedivím, že si podnikatelé přepisují majetky na příbuzné, aby jim je nesebral stát. Jakým právem nás stát dovolí takto ožebračovat?

Chápu, že musí být provedena exekuce, ale proč si banky za nesplácení úvěru účtují 30%?

Proč se exekuce zvětší o 200% atd.?

Je na čase, aby se někdo chytrý v parlamentu nad tímto zamyslel a zastavil toto nesmyslné právo.

Autorka: Soňa Diartová

2 Komentářů

 1. sid
  27.10.2010 – 19 Heshvan 5771 v 22:34 — Odpovědět

  Není to právo, je to svépráví, nebo bezpráví. Absolutně nejde o to, zda někdo dluží nebo nedluží, jde o to, že u každého lze “vytvořit” dluh. A meze se nekladou. Tisíce neplnoletých školáků dostává faktury mobilních operátorů, protože jejich linka jim zavolala, a převedla pod rouškou minut zdarma (chytí se každé dítě) předplacený tarif na paušál. Zkuste se zeptat 15. letého, jaký je v tom fakturační rozdíl…a na ty verbálně uzavřené smlouvy s nezletilými (proti smyslu ObčZ z r. 1964 a násl.) nasedají exekuce, a vymáhání u 16.ti letých…Každý soud by měl “akce” operátorů zastavit. Nebo, že by tam nebyli lidé znalí občanského zákoníku a předpisů souvisejících…..?

  0
  0
 2. 16.12.2011 – 20 Kislev 5772 v 00:17 — Odpovědět

  Naprosto musím souhlasit, máme v kancelářích po celé republice denně mnoho těchto lidí, a zvěrstvo exekutorů nebere konce. Snažíme se jim pomoci, napadáme u soudu ony “platební rozkazy”, exekuční příkazy atd. atd. Je to těžké, ale daří se nám u lidí, kteří mají ochotu splácet dojít k dohodě. Bohužel jsou i tací, se kterými dohoda uskutečnit nelze. Vydraží Vám barák kvůli 40 tis., které jsou z poloviny jeho odměna. ( za max. 2 dopisy )
  Exekutorům zase naši chytráci dali do rukou moc, a teď ani oni sami nevědí, kam se to zvrtne. Musím říct, že kdybych se s prominutím nepobl.., tak v dalším životě bych chtěl být exekutorem…

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ahmadínežád

Další článek

Hrdinství Marisol Valles Garciové?