Zdroj: neontv.cz

Když si pár dětí řekne, že bude šikanovat spolužáka, většinou by člověk očekával nějaké to pošťuchování ve škole, snězenou svačinu nebo pár zásahu z flusačky. Skupinka školáků z amerického Oregonu ovšem povýšila pojem „šikana“ na úplně novou úroveň.

Po vzoru poručíka Aldo Rainea, jedné z hlavních postav úspěšného Tarantinova filmu Hanebný Pancharti, totiž oběti vyřezali nožem na čelo hákový kříž. O tomto incidentu informoval dne 22. 2. 2014 web Times of Israel.

Podle výpovědi oběti jej kamarádka odvedla do garáže. Uvnitř ale čekali tři další spolužáci. Jeden z nich nešťastníkovi řekl, aby si sundal tričko a poté jej airsoftovou pistolí střelil do břicha, rozkroku a do ruky. Nakonec mu nožíkem na řezání krabic vyryl na čelo svastiku. Poté po něm požadovali peníze a pod záminkou, že se vrátí, až je vybere z bankomatu, jej propustili. Vystrašený chlapec okamžitě běžel k blízkému obchodu a zavolal policii.

Ať se zdá tento případ sebevíc absurdní, nebo dokonce šokující, je to bohužel sonda do vnímání mladých lidí. Případ se neodehrál na kontroverzním jihu Spojených států, kde by se podobné případy daly čekat vzhledem k nemalému počtu neonacistických skupin, ale překvapivě na severu. Podle dostupných informací jejich oběť nejevila žádné známky agrese vůči Židům, na rozdíl od filmové předlohy, kde svastiku na čelo dostali pouze nacisté.

Útočníci ve věku 15 a 17 let čelí dvěma desítkám obvinění, včetně únosu, loupeže a útoku a budou souzeni jako dospělí. Poslední 14 letý útočník bude souzen jako mladistvý.

Útočníci jsou samozřejmě ve věku, kdy museli velice dobře vědět, jakého činu se dopouští a co z něj pro ně bude plynout. Pokud si mysleli, že by jejich oběť s hakenkreuzem na čele dřív nebo později nevzbudila pozornost, pak se museli právě probudit do reality, která je samozřejmě potrestá tak, jak si zaslouží. Naštěstí pro ně jim ale nápis „IDIOT“ nikdo na čelo nožem nevyřeže.

Autor: Ondřej Kubík

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Rozměry intervence

Další článek

Járcajt Leviho Eškola