Zdroj: Shekel

Tak nějak to jde trochu mimo mě. Nebydlím tam, nemám tam chalupu, ani tam nejezdím na dovolenou. Ale události posledních dnů ve mně ten zájem přeci jen trochu povzbudily.

Tak především si dokážu představit jak by to bylo krásné cestovat naší přírodou na malých lodičkách po jezerech, zdymadlech a obdivovat okolí. To bych byl pro stavbu všemi deseti. Ale po ekonomické stránce, byť nejsem odborník, tak to asi nic moc nebude. To teda dle mého odhadu a selského rozumu. Smysluplný provoz by měl cenu jedině s velkými loděmi a na to to určitě postavené nebude. To by byl zásek do přírody moc velký a náklady enormní. Stavět to zase jen pro malá plavidla, víceméně pro turistiku, by taky asi nemohlo být rentabilní. Takže asi ne.

Náš pan prezident je velkým příznivcem tohoto kanálu. To nám sdělil již mnohokrát. Ale vláda si to asi ekonomicky spočítala a chystá se zastavit přípravné práce. Dobře. Ale pozor – reakce pana prezidenta je pobouřená! Když asi nemá ekonomické argumenty, tak hovoří o porušení koaliční smlouvy. No upřímně řečeno, co je mu do toho? Pokud tu došlo k porušení koaliční smlouvy ze strany ministra za ANO, tak by se snad měla ozvat jiná z koaličních stran a protestovat. Ale určitě ne nadstranický prezident.

Takhle to na mě působí, že by pan prezident chtěl stavbu kanálu prosadit, stůj to co stůj. A to doslova. Jakoby za sebou chtěl nechat pomník, kdy se o kanálu bude mluvit vždy jen v souvislosti s ním. K velikášství faraónů a císařů už není daleko.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

 1. plan9
  18.3.2014 – 16 Adar B 5774 v 22:18 — Odpovědět

  nakonec jestli to neni ekvivalent staveni honosnych zamku.
  v dane dobe bych rekl, ze to je zbytecny luxus stavet honosne zamky, hrady
  a tyrat lid, aby postavil hrad/zamek/chram, dneska se na to divam jako
  na peknou historickou pamatku.

  totez by se mohlo prihodit kanalu labe-odra-morava-dunaj, ekonomicky uplne
  nicemu, ale za 100-200 let paradni prilezitost k proplouvani na lodickach.

  takze sem tam se stane, ze i z kraviny se vyvine casem pekna vecicka.

  muzu treba vzit za priklad sachty, dulni prumysl, tezky prumysl na ostravsku.
  hromada negativ, ale taky zajimave konstrukcni historicke pamatky, budovy, atd.
  stejne jako kostely.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Voda a izraelsko-palestinský konflikt

Další článek

Genderová kontaminace: jak to vidíte Vy?