Zdroj: Shekel

Naprosto nevybíravým způsobem prosadila koalice senátem zvýšení počtu našich vojáků v Afghánistánu. Proč asi?

Vítězná ČSSD se slovy Bohuslava Sobotky nechala slyšet, že jakékoliv zvýšení počtu vojáků v Afghánistánu zablokuje. Je to v duchu její tradiční zahraniční politiky: kašlu na všechny. Ať už se jednalo o americký obranný radar (žádné rakety nebo bojové jednotky), nebo o totální ostudu se shozením vlády v době našeho předsednictví EU, či koketování s Hamasem.

Pravicová koalice tomu zamezila tak, že odhlasovala zvýšení našeho kontingentu v Afghánistánu ještě v senátu ve starém složení, kde má většinu. Je to krok neetický, ba přímo podlý. Nespekuluji o vůli voličů. Voliče zajímá zahraniční politika až na prvním místě od konce. Ale tento způsob hlasování se neodpouští.   

Zvykli jsme si již na podezřelé zakázky, které odcházející ministři podepisují poslední den ve své funkci. Všem je jasné, že za tím mohou být pouze peníze. A když už ne peníze, tak se aspoň odcházející ministr obrany s videokamerou v ruce proletí stíhačkou, prý služebně.

Tak co k tomu pravicovou koalici vede? Zištné úmysly vylučuji. Že by spojenci našim politikům za příslušné hlasování něco strčili do kapsy, to je více jak směšné. Politicky je to doslova sebevražda. A to i pro vlastní voliče. Účel sice světí prostředky, ale co je moc, to je moc. Tak proč to udělali?

Už mě napadá jediné vysvětlení. Uvědomují si, že naši spojenci jsou pro nás důležitější než nějaké žabomyší domácí spory. Položí na špalek svou politickou kariéru a tím i pašalíky v zájmu země a jejího začlenění do euroatlantických struktur. Zní to vznešeně, ale jiné vysvětlení mě fakt nenapadá. Na rozdíl od politiků jedné oranžové strany si uvědomují, co to bylo být nejdřív pod Hitlerem, pak pod Stalinem. A ne že teď nebezpečí nehrozí, to je tu pořád. Počkejme až Rusové dostaví plynovody a ropovody do Číny a přestanou být závislí na evropských penězích za tyto suroviny. „Technickými problémy“ při dodávkách naším směrem to jen začne.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také do autora: Jsou pracující a pracující

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

„Siloviki“ budou jednat v Jeruzalémě

Další článek

Zvláštní proroci (2)