Zdroj: Archiv

Tamara Moyzes (* 27. březen 1975, Bratislava) je slovenská židovská politická umělkyně, kurátorka a dokumentaristka žijící a tvořící v Praze. Tematicky se zabývá zejména postavením menšin,  xenofobií, rasismem, nacionalismem, queer tématikou a konfliktem na Blízkém východě.

V jednom interview, jste uvedla, že se cítíte všude jako menšina. Líbí se mi to možná proto, že se cítím se svou rodinou stejně. Věříte v multikulturalismus? Může to fungovat?

Uvedla jsem, že se cítím jako menšina z důvodu, že jsem žila v Izraeli, narodila jsem se na Slovensku, momentálně pracuji a funguji v České Republice v Praze, kde jsem i se svou rodinou a manželem, který je Izraelec. I když se cítím všude jako doma, stále se cítím jako menšina. Samozřejmě věřím v multikulturalismus, od každé kultury jsem díky svým zážitkům dostala mnoho poznatků a je to podle mě pozitivní. Čím více jazyků a kultur člověk zná, tím je obohacenější.

Tamara Moyzes, Český výběr. 2010 angažovala mediálně známé osobnosti (Lejla Abbasová, Ali Amiri, Jarmila Balážová, Radoslav “Gipsy” Banga, Robert Ferko, Aňa Geislerová, Jan Musil, Tomio Okamura, Yemi A.D.) v roli obětí útoků motivovaných rasovou nesnášenlivostí a homofobií. Známé osobnosti pro Moyzes fotografovali Michal Šajmír, Dana Kolářová a Jarka Šnajberk.
Podoby zranění, které na sobě mají protagonisté projektu, se opírají o případy násilí spáchaného v důsledku pravicového extremismu. Konkrétní forma jizev a propojení fotografií s texty však nerekonstruuje jednotlivé případy doslovně, ale symbolicky pracuje s reálnými fakty.
TOMIO OKAMURA
H.S.L. Brněnský policista D. P. ubil během zákroku hlídky proti narušování sousedskému soužití Vietnamce H.S.L. Cizinec, vážící 45 kilogramů, utržil několik ran pěstí. Výsledkem byla zlomená žebra a natržená slezina. Následně byl umístěn do policejní cely. Tam se jeho zdravotní stav zhoršil natolik, že na druhý den ráno mu musela být přivolána sanitka. H. S. L. byl převezen do nemocnice, kde zemřel. Útočníkovi hrozí za útok 15 let. S ním jsou stíháni za zneužití pravomoci veřejného činitele i další dva policisti, kteří útoku přihlíželi a proti kolegovi nezakročili. Hrozí jim šest měsíců až tři roky vězení.
Foto: Dana Kolářová

Myslíte si, že Romové v době finančního vzestupu by na tom byli lépe a nesváděla by se na ně vina za neúspěch naší země?

Samozřejmě. V městech na německých hranicích, jako je Varnsdorf, Rumburk atd., probíhají nepokoje už od roku 2010. Tato města jsem společně s romskými aktivisty navštívila a tehdy zde lidé spolu bez problému vycházeli. Bylo opravdu smutné později vidět, jak se místní Romové poté báli jít koupit chleba do obchodu, kde dříve normálně nakupovali, protože nenávist vůči nim byla tak velká. Z romské strany to byl strach, z druhé strany to byla nenávist. I přesto, že se Evropská Unie snažila Romy takzvaně integrovat do společnosti, mnoho intelektuálů těmto projektům nevěří, protože nenávist vůči Romům je až příliš velká.

Je taková integrace podle vás pozitivní?

Podle mě záleží na tom, jak se to provede. V Izraeli jsem pracovala pro podobné skupiny a jeden z hlavních problémů takovýchto integračních projektů je, že je to „o nás bez nás“. Málokdy se na těchto projektech podílí přímo Romové.

A co Romea.cz

Ta odvádí dobrou práci, ve vedení je dokonce Jarmila Balážové, což je Romka a intelektuálka. Společnost nerada vidí romské intelektuály a Romea.cz dělá důležitou věc – jsou to jediné romská media v ČR a například neonacistické pochody ukazují v úplně jiném světle. Například BBC a CNN přebírá přes Romea.cz informace a to je důležité.

Tomio Okamura ve svém vyjádření uvedl, že by všechny menšiny a cizince odstěhoval do vlastní země. Co si o tom myslíte?

V roce 2010 jsem udělala ve Špálově Galerii projekt Česká selekce, což byl fotografický projekt s mnoha českými celebritami, které mají svoje kořeny v menšinách, a ke každé této celebritě byl připojen příběh oběti napadené neonacisty. Jednou z těchto celebrit byl právě i Tomio Okamura, což je neuvěřitelné. Do projektu vstoupil dobrovolně – věděl, že je to projekt zaměřený proti nesnášenlivosti a rasizmu a přesto po několika letech přišel s výroky, jako je tento. Je to podle mě populista, protože se o tento projekt zajímal i bulvár a to pro něj bylo nejspíš výhodné. Je to jako když Jiří Čunek v roce 2007 vystoupil se svým názorem proti Romům, nastal mediální zlom. Od té doby je pro politiky výhodné mít ve volebním programu negativní přístup k Romům.

Je to již několik měsíců, co se na internetu objevila skupina Čechy v ČR nechceme (ČvČRN), parodující nesnášenlivost Čechů vůči menšinám. Jaký je na to Váš názor?

Já byla její součástí, takže se mi to velmi líbilo. Nezávisle na této skupině jsem ještě předtím chtěla založit podobný projekt, který se neomezoval pouze na mediální výstupy neonacistů, ale měl ukázat, že rasistické a xenofobní názory má vlastně většin českých medií. Proto jsem se spojila s ČvČRN, protože jejich způsob parodování laciných neonacistických frází byl podle mě dobrý postup.

Na Facebooku funguje podobná skupina, a to Islám v ČR (IvČRN)nechceme. Zatímco ČvČRN bylo smazáno jakožto nenávistná skupina, tato skupina dále funguje.

Je to velmi vtipné, protože kvůli ČvČRN mě začali neonacisté sledovat a IvČRN mě začalo zobrazovat jako podporovatelku Islámu. Na výstavě „Artivism“ v Domě umění v Brně jsem měla plakát se svou fotografií a k ní připojený životopis, jenž jsem zkopírovala právě ze stránek IvČRN. Psalo se tam například, že jsem sílená Židovka, která „škodí Čechům v Česku a Židům v Izrael“, a k tomu obrázek, jak si třesu rukou s Jásirem Arafatem.

Když jsem si tuto stránku prohlédla, tak jsem zjistila, že v seznamu uživatelů, kteří ji mají v oblíbených skupinách na Facebooku, bylo i pár členů Židovské Obce a tedy lidí, které osobně znám. Když si přečetli tyto nenávistné informace, tak mě někteří kontaktovali a omlouvali se mi, protože nevěděli, že je to skupina plná neonacistů, kteří nenávidí Židy stejně jako muslimy.

Zdroj / Source: Czech Defence League / Islám v České republice nechceme My z Czech Defence League jsme přesvědčeni, že svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Jak vznikla tato fotografie?

Vznikla, v roce 2013, když jsem byla na tříměsíčním uměleckém pobytu v Izraeli Artport, která funguje již druhým rokem. Vždy je tam pět izraelských umělců a dva zahraniční. Po dlouhé době jsem tak strávila hodně času v Izraeli, což jsem si velmi užila. Spolupracuji i s palestinskými umělci a proto jsem několikrát přecházela checkpointy mezi Palestinou a Izraelem. Bylo to jako pódium. Tím, že jsme všichni (Palestinci i Izraelci) semité, jsme si také dost podobní. Jediné, co nás odlišovalo, bylo oblečení, takže když bych si vzala tradiční šátek, byla bych brána jako ortodoxní Židovka, kdežto v hidžábu by se ze mě stala muslimka. Do Ramallah se prochází checkpointem Qualandia, nový zákon však nedovoluje Izraelcům se přes něj vrátit zpět do Izraele. Nedaleko Qualandie je checkpoint Hizme, který je určen pouze pro Židy a kterým prochází většinou jen osadníci. Je umístěn dále od města a je k němu těžší přístup. Já ale přecházela přes přechod Qualandia na pas Slovenské Republiky, což byla součást mého “převleku”.

 

Zaznamenal jsem Vás v médiích, když jste protestovala proto výstavbě nákupního centra v Praze 7, byla ta akce úspěšná?

V Drážďanském Kunsthause jsem měla výstavu s názvem „Vot ken you mach“, a tato protestní akce proti nákupnímu centru zde byla zveřejněna pomocí fotografií. Bylo nás pět, měli jsme na sobě Davidovy hvězdy a protestovali jsme, když mělo dojít k podpisu smlouvy mezi Prahou 7 a developerem. Chtěli jsme tuto smlouvu nabourat a to se také podařilo. I přesto, že se nám stejně nepodaří zabránit stavbě obchodního centra úplně, dokázali jsme ji ale alespoň odložit, a to je velký úspěch.

Po vaší protestní akci proti obchodnímu centru v Praze 7 jste byla vyloučena z Židovské obce. Prý se to stalo proto, že tehdejší předseda Židovské obce chtěl začít kariéru v ODS. Je to pravda?

Když jsem tuto akci organizovala, chtěla jsem poukázat na to, že místo, kde se má obchodní centrum stavět, je místo historické. Za druhé světové války zde bylo shromaždiště Židů, kteří tu strávili několik posledních týdnů života čekáním na vlaky do Terezína a dalších koncentračních táborů. Tato performance měla za účel upozornit veřejnost na to, že by zde měl stát pomník připomínající toto tragické místo, a ne obchodní centrum. Bývalý předseda Židovské obce mi tehdy do telefonu řekl, že bude vystupovat proti této performance, protože se chystá na kariéru v Občanské demokratické straně, což se také stalo. V mediích prohlásil, že již máme dost pomníků připomínajících utrpení Židů ve druhé světové válce a není proto třeba stavět další. Poté mě vyhodili z Židovské obce, což se stalo až nezvykle rychle po mé protestní akci. Oficiální důvod ukončení členství ale Židovská obec uvedla jako ten nejběžnější prohřešek – neplacení měsíčních příspěvků.

Tamara Moyzes, Holešovický trojúhelník / Business center instead of Holocaust Memorial, 2012, Foto: Michal Šajmír

Jaká je Vaše nejlepší performance?

Zřejmě to byl protest v muzeu Jad Vašem v Izraeli se skupinou Pátá kolona. Bylo to v období, kdy Česká politická reprezentace přišla podpořit stát Izrael tím, že Česká Republika nebude hlasovat pro založení státu Palestina. Mezi těmito reprezentanty byl i ministr školství Josef Dobeš, který měl v té době na ministerstvu ve vysoké funkci Ladislava Bátoru, jenž je znám svými antisemitskými výroky a setkáváním se s neonacisty. Právě na to jsme reagovali. Za nejúspěšnější performance toto považuji proto, že to vyvolalo takový mediální skandál, že to byl možná jeden z důvodů, proč nakonec Ladislav Bátora na svůj post rezignoval.

Jste pro vznik samostatného Palestinského státu?

Je to komplikované, a to hlavně proto, že pokud se obě strany nedohodnou na společných hranicích, není relevantní vznik Palestiny řešit. Právě na tomto tématu veškeré mírové kroky selhávají. Já jsem jednoznačně pro. I mnoho Izraelců tuto myšlenku podporuje. Dříve jsem byla více pro to, aby byl Izrael binacionální, ale to při současné politické situaci není možné. Jedním z největších problémů je, že Palestina nemá ekonomickou ani právní samostatnost. Je to okupované území se zákony okupovaného státu, které vytvořili vojenští právníci, a vzhledem k mezinárodnímu právu jsou tyto zákony nelegální. Nová generace Palestinců, vyrůstajících na checkpointech, separační zdi a každodenním ponižování, zná Izraelce pouze v uniformách. Ztratila bilinguálnost a hebrejský jazyk. Bohužel, strach a odtržení způsobuje jen další nenávist – mnohem větší, než tu, kterou zažily dřívější generace, které přišly do pracovního kontaktu s Izraelci. Podle mě by se tato situace mohla zlepšit, kdyby existovaly legální hranice a Izraelští vojáci by tak nemuseli sloužit na checkpointech. Shrnuto – ano, jsem pro samostatný Palestinský stát.

Souhlasíte s tím, že je každý člověk umělec?

Jednoznačně. Věnuji se nyní dlouhou dobu projektu ARTpopuli, kde dávám dohromady „Artivisty“, tedy umělce a běžné občany, kteří pomocí happanenigů a performace vyjadřují svůj politický názor. Na již zmíněné výstavě Artivism jsem měla malou sekci tří děl vybraných z ARTpopuli, které jsem do výstavy zařadila, protože místo toho, aby seděli doma u televize a nadávali, tak šli a sami ukázali svůj názor, což je úžasné.

Aktuálně vystavujete v Maďarsku. Mám k této zemi velmi blízko, co mohou Vaši příznivci v Budapešti shlédnout?

V Maďarsku jsem dělala víc věcí – například přednášela na Budapešťské akademii o artivismu a projektu ARTpopuli. Nyní chystám výstavu reflektující architekturu Romské kultury a domy s ní spojené. V Maďarsku existuje zákon, který zakazuje vybírání odpadků a tím pádem je zaměřen proti bezdomovcům.  Zároveň ale také zakazuje umělecký styl ready made, což je tvorba z věcí, které normálně nejsou s uměním spojeny, například převrácený pisoár od Marcela Duchampa. Ready made je tvořen v podstatě odpadky. Proto chodím po domech s romskou minulostí, které nechává správa Budapeště chátrat, a beru zde odpadky, které následně přetvořím v umělecké objekty. Těm dávám názvy, které korespondují s historií a adresou toho určitého domu. Je to tedy takový „zakázaný ready made“.

Nebojíte se, že Vás za porušování tohoto zákona zavřou?

Já nejsem tak úplně Maďarka, tak by to snad nebylo tak hrozné. Postih by byl zřejmě pokuta kolem 300 euro. Pokud ale například bezdomovec nemá na to pokutu zaplatit, sčítají se mu penále a když přesáhnou určitou hranici, musí jít do vězení.

Poslední otázka – věříte v reinkarnaci?

Ano věřím – svým způsobem.

To není moc Židovské.

Proč ne? I v kabale se o tom tak trochu píše. Já ale nevěřím ničemu úplně totálně, vše beru s velkým nadhledem. V každém náboženství jsem našla určitý způsob víry v reinkarnaci, tedy že budeme stále součástí vesmíru a tak podobně. Tím ale nemyslím, že bych na nějakou reinkarnaci čekala. Podle mě musí člověk sám pracovat na tom, aby svůj osud mohl utvářet podle sebe.

Autor: David Fábry

91 Komentářů

 1. J.Formánek
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 10:28 — Odpovědět

  Tak tuhle firmu znám osobně, co do duševní prázdnoty a nevzdělanosti je to asi maximum, co se dá v životě dosáhnout. Stačí “jsem umělec, kdo je víc”.

  “Levicoví extremisti” jsou stejné vykopávky jako “extremisti pravicoví”. Taky jeden bez druhého nemohou žít, naštěstí komplementární bambule pod značkou “e. pravicoví”
  nedělají moc do umění a nedosáhnou na granty. S ohledem na e. levicové je to ovšem “diskriminace”.

  Jinak je to stále stejná sebestředná umělecká nuda opovrhující ostentativně obyčejným člověkem se vzděláním nebo bez. Cikány a muslimy tito lidé regulérně zneužívají, protože bez té moralizující etnofobo-omáčky by byly jejich sebestředné výtvory zcela neprodejné.

  Při té akci na Náplavce se nestydatě spojila s neostalinistou Goldmannem, který bežně propaguje politické násilí. Ale to určitě vůbec nevadí! Pro vlezlou propagaci e. levicového je nesmírně důležité nacházet “neonaci” na každém rohu – funguje to jako fíkový list a neprůstřelné alibi.

  Povinností vumělce či vumělkyně samozřejmě není něčemu rozumět nebo si něco nastudovat. To je nikdo nikdy neučil a byznys as usual by to zbytečně komplikovalo. Jsou to přeci naši zlatí ýbrmenšové.

  Vysoké ohodnocení těchto nul najdeme na příkladu Pussy riots. Těm stačilo k nesmrtelné slávě 5 videí, kostel a Putin. Jsem si jist, že tu nikdo nebude mít nervy okukovat videa Tamary na podobné úrovni.

  2
  0
 2. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 11:00 — Odpovědět

  @Formánku – jste normální nácek, nic lepšího!

  0
  0
 3. Skara
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 11:20 — Odpovědět

  Fábry už máš taky palestinskej šátek? ;)

  1
  0
 4. J.Formánek
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 11:30 — Odpovědět

  Jasně, každý, kdo nezatleská mezinárodnímu pussy riotismu, je nácek – tleskejte VELKÉ FUMĚLKYNI:

  http://www.youtube.com/watch?v=778AIzbtsh0

  Pussy democracy je jediný řešení všech problémů, jinak argumenty jsou zbytečné a kritika nepřípustná, propagujete tu totální magory, sex woodoo a jejich úžasný svět “umění provokovat”, po 17. narozeninách trochu holá nuda, ne?

  0
  0
 5. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 11:32 — Odpovědět

  @Formánku: Sám mám komplexy, přál bych si být vyrovnaný člověk, smiřuji se s tím, že nejsem, ale rozhodně oproti Vám, si je neléčím na žádném etniku, menšině, nebo jenom na někom jiném kdo je jiný než já..

  0
  0
 6. J.Formánek
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 12:01 — Odpovědět

  No jinakost Goldmanna by vám např. nepovolila provozovat shekel.cz. Co vy na to?

  Jinakost islámu by Tamaře Moyzes zakázala úplně všechno, co kdy dělala, kromě rození a vaření. Ale to nevadí.

  Jinak kulturně jsem tetrapolitou, takže menšinou nejmenšinovatější a běžné menšiny jsou tedy pro mě trapný dominantní mainstream často s větším apetitem vládnout a moralizovat než ta démonizovaná oficiální většina, celoevropsky ovšem taky menšina.

  0
  0
 7. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 12:09 — Odpovědět

  @Formánku: Podle sebe soudím Tebe :) Znáte to? Jste zakomplexovaný NÁCEK – nic lepšího – SMILE :)

  0
  0
 8. J.Formánek
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 12:47 — Odpovědět

  No jemně jsem vám naznačil, že jsem tetrapolitou, což vám intelektuálně vůbec nedochází, že bych musel být tetranáckem, což je nesmysl, navíc jeden můj politismus je už historicky polypolitní, takže se tam skrývá nekonečné množství kombinací.

  Asi vadí, že nezakopnete o exotické jméno či nějaký dokonale prokřížený genofond, který by vám nahnal vnitřní hrůzu z xenofobofobie, takže hrrrrr na něj. Ale to je dokonale povrchní.

  Prostě vás ty vnější mimikry jednoduchého bio-člověka dokonale zmátly. Je to symptom doby, kde se hledí jen na vnější příznaky kulturního kýče. Jste obětí, která by se ovšem mohla eventuálně trochu bránit. Kulturní a politický kýč vyrábí TM, takže ten imperativ i chápu. Bez kýče je život podstatně těžší:

  Zde pak opět ta rajská hudba “umění”: http://www.youtube.com/watch?v=778AIzbtsh0

  0
  1
 9. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 12:58 — Odpovědět

  @Formánku: A co jiného je než “nácek”, když má někdo potřebu založit skupinu, která diskriminuje jinou menšinu v ČR nebo v Evropě, jenom proto, že má jiné vyznání či jiné kulturní hodnoty? Znamená to, snad že člověk, který je v této menšině nebo většině (dle Vašeho posouzení) je natolik odlišný, aby kvůli tomu vznikla desetitisícová skupina jež vyvolává xenofobii? Dá se snad jednoznačně říci, že všichni kteří vyznávají toto náboženství jsou teroristi nebo všichni cikáni jsou podle Okamury zloději? Je to řešení? Vždyť ve Vaší skupině je jedno zda (evidentní příklad Tamary)jsem islamista, nebo žid, ale nesmím nesouhlasit? Tomu říkáte, že podle Vás demokracie končí tam kde začíná demokracie ostatních – viz Vaše motto? Sami se přece tím vůbec neřídíte :) Kážete vodu pijete víno.. Takže sám pro sebe můžete psát co chcete, ale nalháváte si rasistické kecy pod fousy..

  0
  0
 10. eva
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 14:00 — Odpovědět

  Pane Fábry velmi mi chyběla otázka, jestli paní Moyzes věří v Boha ? Zatím jsem ji v každém vašem interview viděla, ale v tomto nikoliv. Pročpak ?

  0
  0
 11. milos
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 14:05 — Odpovědět

  @David Fábry Zrovna od vás zní naprosto úžasně, když někoho kritizujete za kázání vody a pití vína, jakožto, že si někdo založí skupinu, která diskriminuje jinou menšinu. Váš Bůh si založí několik náboženství na Zemi, které ve své podstatě diskriminují nehorázné množství menšin a vy tu budetě něco kázat ?????? Děláte si už z nás těžkou prdel ne. Omlouvám se za to předposlední slovo…

  0
  0
 12. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 14:06 — Odpovědět

  @Evo: Díky za reakci. Otázka tam byla i s vírou Boha, trochu i když jsem si vědom že ne zcela zřetelně ji zastírá poslední otázka o reinkarnaci. Nicméně tento rozhovor byl druhý – který byl nahrán na zvukový záznam – a následně SKORO profesionálním novinářem přepsán. Jsem z něj spokojený, ale protože Tamara reagovala pouze na reinkarnaci, rozhodly jsme se zbytek otázky směřující k víře vypustit. D9ky že nás sledujete, těší mě to :)

  0
  0
 13. NEC
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 15:50 — Odpovědět

  @David Fábry : Proč se takhle nechutně ztrapňujete ? Na rozumné argumenty zpochybňující “umění” sebenenávistné “umělkyně” reagujete jako vulgární podruh. Tento menšinismus je prostě byznys, etnobyznys, paní Moyzes není umělkyně, pouze jede s proudem, jako žid se za ní stydím, stejně jako se stydím za vás a stydím se za Goldmanna. Nakonec ona je paní Tamara vlastně antižidovka.

  nakonec snad jen citace z textu: “Každý člověk je umělěc.” Ne, Tamaro, není a vy jste toho příkladem.

  0
  0
 14. NEC
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 15:52 — Odpovědět

  @milos: Nerozumím vašemu sdělení. Ať si každý věří na co chce, dokud tím někoho neobtěžuje. Alláh není bohem židů ani křesťanů, stačí si přečíst Korán.

  0
  0
 15. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 16:05 — Odpovědět

  @NEC nebo Vám mám říkat Vaším pravým jménem: Arture z FB? :) Nevadí mi, když islamofob jako Vy, přítel Lhoťana, Formánka a Konvičky co tak rád sdílí názory IVČRN, se za mě stydí – díky za lichotku, PUSU!

  0
  0
 16. Petr Pospíšil
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 16:08 — Odpovědět

  Alláhova noho!, tohle individuum opět na scéně? :-)
  Jak přišla na to, že skupina IVČRN nenávidí Židy je mi záhadou. Ale nenárokuju si poznat její myšlenkové pochody, takový masochista nejsem. Takže dejme tomu, že tomu i věří a není to je záměrná lež.
  Mohl bych dodat důkazů opaku, např. IVČRN ostře vystupovala, když v Brněnské mešitě kázali o vraždění Židů. židů.http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pobijte-Zidy-musi-mit-strach-Kazani-ceskeho-muslima-vydesilo-politiky-216375

  A i u uvedené koláže je snad každému jasné, že IVČRN naopak upozorňuje na postoje a aktivity této “umělkyně” vycházející z ultralevicových motivací, kdy škodí kde může. Čechům v ČR, Židům v Izraeli a kdyby se vrátila na Slovensko, tak jistě i Slovákům na Slovensku.

  0
  0
 17. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 16:23 — Odpovědět

  @NEC ARTUR: A tahle Vaše sračka není xenofobní :)
  http://arturfiser.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=403778&bk=70298

  0
  0
 18. shuvani
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 16:50 — Odpovědět

  Pane Fábry, jsem tu poprvé, ale obrázek jsem si udělala velmi rychle. na argumentaci odpovídáte vulgaritami a nadávkami. je to ostuda, pokud jste nevyrovnaný, takhle to ventilovat. výborná antireklama pro shekel.
  Řečí vašeho kmene, abyste mi rozuměl: jste normální nácek, vulgární žumpa a trapná figura, dělejte s tím něco!

  0
  0
 19. Petr Pospíšil
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 17:02 — Odpovědět

  Pan Fábry vede “mein kampf” a všude okolo vidí židobijce. Ovšem kupodivu všude jinde než v programově antisemitských kruzích a žumpách jako právě islám. Takže spešl pro vás p. Fábry- já vidím tu programovou škodlivost pro Židy, které mám rád jako národ a lidi a pro Izrael, který podporuji jako stát , nejen v odpornosti jménem islám, který nabádá dokonce šutry a stromy, ať najdou Žida k lynči,ale právě i v aktivitách ultralevickových kreatur typu Goldmann či Moyzes…

  0
  0
 20. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 17:03 — Odpovědět

  @Paní Shunavi, kdybyste tu nebyla poprvé, což je většina našich čtenářů, tak byste věděla, že tyto slova nepoužívám skoro nikdy, otázka nezní zda jsem arogantní sprostý či naopak kultivovaný a přátelský, otázka zní jakou máme duši a duše se neměří podle slov, ale podle činů, a podle našich myšlenek, je li myšlenka sprostá, neznamená že to výrok nemůže být kultivovaný (ve většině případech)viz např. naše politické dění, je myšlenka kultivovaná s slovo sprosté svědčí třeba i o tom, že vyhrocení situace, kdy zklamání z jedinců jež opovrhují čímkoliv co je jiné je oproti nim, je smutek, že tady to nikdy nebude lepší. Je to zklamání, ale už ani ne zklamání z nedostatku utváření sebe sama, ale ze společnosti, která je xenofobní a není podstatné zda jste muslim, žid, nebo rom, je to jedno, vždycky jako jeden z těchto jedinců se ocitnete u někoho na black listu. Já si to nepřeju a proto provozujeme Shekel, jestli to považujete za antireklamu nebo vulgární žumpu, je to Váš názor, a je mi ukradený, nicméně chápu ho, to ovšem nic nemění na tom, že za slovem může být spousty významů.

  Setkal jsem se ve svém životě s lidmi jež mluvili sofistikovaně, ale sotva byste jim nějakou otázkou narušili karmu, proměnili by se, setkal jsem se s lidmi, jež měli narušenou karmu,a jinou otázkou se proměnili a otevřeli.

  Víte nyní o čem píši?

  0
  0
 21. Martin Konvička
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 20:55 — Odpovědět

  3 fakt odporné lidské typy (džendersensitivly):

  1. islámofilní domina (nebo sub)
  2. islámofilní židovka (nebo žid)
  3. islámofilní lesbíčka (nebo homouš)

  tohle … ehm.

  0
  0
 22. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 21:06 — Odpovědět

  @Shuvani: vidíte, není to o tom, kdo jak mluví, ale kdo jakou posílá energii – viz koment 21 – a já jen reaguji na to s jakou energií jsem zde od jednotlivých jmenovaných v minulosti setkal – podívejte se např. na komenty sem a pochopíte: https://www.shekel.cz/29848/multikulturni-hallal-girlovani-financniho-koser-portalu-shekel-cz

  Vámi jeden přečtený článek ještě nevypovídá o hodnotě bez hodnoty..

  0
  0
 23. NEC
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 21:16 — Odpovědět

  @David Fábry: “xenofobní sračka”, která cituje muslimského politika. fakt nechápu, jak dokážete žít, abyste nespadal do své vlastní definice xenofobie ;)

  0
  0
 24. NEC
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 21:17 — Odpovědět

  a napsat 20 řádek textu o tom, proč mluvíte jako prase. místo abyste řekl třeba hele sorry, lidi, to sem přestřelil a zkusil si místo toho popovídat. Jenže na to nemáte, pokuď jste nevyrovnaný nerv, tak to občas ujede, to je normální, ale pak se k tomu aspoň postavte jako chlap a neutíkejte se k blábolení.

  0
  0
 25. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 21:18 — Odpovědět

  @NEC – jak mám vědět že jste Artur Fišer? Copak jsem nějaký agent MOSSADU? Ale díky že Vás to vytočilo natolik, že jste musel reagovat, vážím si toho, že máte nadhled nad svojí inteligencí :) a sám jste se přiznal :)

  0
  0
 26. shuvani
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 21:25 — Odpovědět

  věřím že zlé slovo přitahuje a vyvolává zlé myšlenky i činy. Pokud bychom se dokázali bavit jako lidé, věřím že i věci ke kterým bychom došli by byly lepší.
  člověk, který se o něco snaží, vždy narazí na někoho, komu bude jeho snažení ležet v žaludku. není to žádná xenofobie, netřeba si pěstovat umělý pocit výlučnosti. mně se, upřímně řečeno, způsob jakým nakládají se světem paní Moyzes nebo někde výše zmiňovaný pan Goldman nelíbí. připadá mi, že vyvolává právě to negativní v lidech, vytváří iluzi boje se zlem, které je ovšem často uměle vytvořeno autory. tato metoda je pro mě nepřijatelná.
  pokud člověk hledá nepřátele za každou cenu, jistě je nakonec najde. aktivismus, kterému chybí pokora, skončí jako totalita.

  0
  0
 27. Martin Konvička
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 21:51 — Odpovědět

  ehm, místní šéfredaktor(sic!) a hluboký vzdělanoec Fábry by nám mohl prozradit, jak bylo s tou Židovkou z Toleda.

  Intelektuální nektar jeho mládí … nepochybně ji zná líp, než Tóru, modernista jeden fujkovej.

  0
  0
 28. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 21:55 — Odpovědět

  Milá paní Shuvani, pane Arture Fišere:

  Předně mi dovolte se omluvit, za mé vulgární výrazy! Pravda je ta, že sprostota je nejnižší hranice před sebedestrukcí a obviňováním druhých z vlastního neúspěchu. Problém mojí omluvy, má však jeden háček:

  1) Všechny lidi na Zemi respektujeme, nesoudíme je podle vyznání, víry, životních poměrů, či národnosti.
  Tohle je moje přání, problém tohoto přání, je že se nikdy nenaplní, nemusím žít věčně abych to věděl. Setkal jsem se za dobu svého života s mnoho předsudky a vždy je bral na sebe. Lítost z toho, že do žádné oblíbené tabulky nezapadáte, ve mě vzbudila i touhu po Shekelu. Není důležité co bylo hlavním důvodem, a co bylo hlavním důvodem odkladu Shekelu, podstata je v tom, že se to u sebe pokouším a věřím, že ostatní také. Ale dá se opravdu jednoznačně říci, že nějaká skupina více krade, více pije, je nejchytřejší, má jenom ona pravdu atd. Tyhle extrémy vedou k ismům. Chceme to, když už jsme si to několikrát prošli?

  2) Jediný kdo mě má právo hodnotit je po B-hu zase druhý B-h. A on mě pane Fišere nebude hodnotit za slova, ale za energii, kterou jsem v myšlence poslal.

  0
  0
 29. shuvani
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:15 — Odpovědět

  křesťané mají pěkný citát: “po ovoci poznáte je”. ano, každý se prokazuje svými skutky, vidět a poznávat dobro a zlo bychom měli, i když hodnotit nám nepřísluší.-ismy jsou jenom falešná a matoucí nálepka. respekt k ostatním, k jejich názorům, k jejich víře nebo ne-víře, úcta k životu … to je co nás dělá dobrými.
  nemá smysl mluvit o skupině, ale o konkrétních lidech. máme ovšem nejen právo, ale i povinnost, ukázat – ne na lidi, ale na myšlenky nebo příkazy, které vedou ke zlu. které manipulují lidi, ohlupují a svádějí k nenávisti. to už tu opravdu bylo mnohokrát.

  0
  0
 30. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:21 — Odpovědět

  @Shuvani, negativní myšlenka svádějící k nenávisti, nepřestanou býti negativními – jenom proto, že se k sobě budeme chovat korektně.. To za prvé. Za druhé, v každém zmiňovaném etniku se najdou lidé, kteří jsou těmito myšlenkami ovlivněny a lidé kteří si ty myšlenky názorově tříbí jinak – pochopí je jinak. A pokud jsem měl to štěstí, že v každé menšině jsem se cítil bezradně, ale do většiny nepatřil, kam jsem měl se uchýlit, než k vulgarismům. Příkazy, negace a manipulace najdete v každé společnosti, proč tedy tu společnost nenechat rozvinout a vykvést krásné jádro a trávník posekat, proč poukazovat na to, že je celá špatná? Odkud se tedy bere nenávist? Od toho kdo ji vědomě rozsévá a nebo u toho kdo mu ji zasadí v hlavě?

  0
  0
 31. Martin Konvička
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:24 — Odpovědět

  30: on se na tebe vykašle. Abys mohl být am-segula, musíš plnit úkol, který vám ten váš B-h dal, a to je střežit lidskou svobodu, být majákem v temnotách, vzdělávat se atd., ne být pitomcem, který vyvozuje závěry na základě jedné knížky pro středoškolačky (byť dobré!) – a těmi závěry je vést svůj národ na scestí.

  Vždyť ty jsi ten, před kterými varovali Iziáš a Jeremiáš. Bez znalosti fundamentu vyvozuješ předsudečné závěry, a zrazuješ své bližní.

  0
  0
 32. shuvani
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:40 — Odpovědět

  pane Fábry, to je morální relativismus, s nímž nemohu souhlasit. zkuste si představit, jak byste se zachoval ve třicátých letech? “Příkazy, negace a manipulace najdete v každé společnosti, proč tedy tu společnost nenechat rozvinout a vykvést krásné jádro a trávník posekat… ” nemluvila jsem o žádném etniku. mluvila jsem o jednotlivých lidech. a o myšlenkách, které následují. lidi nesoudím, myšlenky mohu, často i musím. Nechť jsou všechny bytosti šťastny. Dobrou noc.

  0
  0
 33. Martin Konvička
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:42 — Odpovědět

  “A pokud jsem měl to štěstí, že v každé menšině jsem se cítil bezradně, ale do většiny nepatřil, kam jsem měl se uchýlit, než k vulgarismům.” –

  do náruče skutečných přátel, tvl. Nebo, ještě lépe, k nějaké ženské.

  Pbhsnámiazlépryč.

  0
  0
 34. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:45 — Odpovědět

  Ale ti lidé jež se Vám tak krásně a poeticky představili jsou lidé odsuzují nikoliv jedince jako Vy a já, ale odsuzující společnost která je odlišná. Není to náhodou obrácený ismus? Zastánci Izraele a přátelé židů jak oni sami tvrdí, ale když nějaký žid by byl pro smír (muslimy – nebo Palestinci), oni hledají důvody jak situaci ještě vyostřit. Je tohle řešení?

  To je o čem mluvím, o tom, abyste odpověděla zda je to o semínku (zasazené myšlence) a nebo o skutku?

  Dobrou noc i Vám!

  0
  0
 35. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:48 — Odpovědět

  @Konvičko: Jak poznáte skutečně přátele (nebo přítele)? Podle toho kolik jich máte na FB? Podle toho kolik jich Vám lajkují články? Podle toho kolikrát se s někým dáte do sporu? Podle toho kolikrát vyrazíte na pivo?

  Já svých přátel nemám mnoho, Shekel nečtou, ale jednám s nimi na rovinu a protože věřím, že oni jednají na rovinu se mnou, považuji je za přátele. Možná se pletu, ale je to opravdu podstatné?

  Podle čeho poznáte přátele Vy?

  0
  0
 36. Martin Konvička
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 22:57 — Odpovědět

  35: podle skutků. Plus, jsou situace, kdy si prostě lidé věřit musí. Vyhledávám je.

  0
  0
 37. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 23:01 — Odpovědět

  36: Skutky jsou většinou zjištné a nezjištné, to je můj pohled za 36 let života a já si myslím, že spoustu věcí děláme sami kvůli sobě, kvůli důkazům vůči sobě a lepšímu pocitu a spoustu věci děláme i když nechceme a nebo víme že to není správně, skutky není faktor na hodnocení ale energie kterou do toho dáváme..

  0
  0
 38. Martin Konvička
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 23:06 — Odpovědět

  No to zas pozor: když svoje skutky konal takový Hitler, tak nepochybuji, že jim věřil, věřil, že koná dobro, dokonce až “oběť”, viděl se vyvoleným, který dostal Úkol.
  Co když ta energie byla veskrze pozitivní?
  … ne energie – výsledek.

  0
  0
 39. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 23:11 — Odpovědět

  Ani blázen si nemyslí, že když někoho zabije dělá dobře, a já jsem blázen takže to vím! Podsouváte jako správný nácek Hitlerovi větší a lepší vědomí než měl – Vy jste jeho obdivovatel a se stejnou gráciostí byste rád odstranil muslimy, jako Okamura cikány,a chcete s tou svojí skupinou aby Vám židé pomáhali? Díky už vím dost :)

  0
  0
 40. J.Formánek
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 23:16 — Odpovědět

  Co to má pořád Fábry s těma menšinama? To neví, že v Indii, Španělsku, Persii, Egyptě a Osmanské říši vládla ……………….. muslimská menšina? Fakt si myslí, že trpělivě vyčkávali, až budou 51%?

  Ani nacisti neměli v Německu nikdy většinu. Má to s ochranou menšin nedomyšlený, teoreticky by bránil nacisty před německou většinou.

  0
  0
 41. NEC
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 23:33 — Odpovědět

  Davide, proč bych se měl přiznávat, nebo nepřiznávat,
  chci s vámi promluvit, ne s vámi soutěžit, nebo se hádat.
  Vy to musíte mít fakt těžké.

  0
  0
 42. NEC
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 23:40 — Odpovědět

  Fábry: ale jak jsem dočetl poslední odpovědi, už se bavit nechci. jestli jsi blázen nebo ne, je mi ukradený, jsi nechutnej a pomatenej idiot.

  Hitler nebyl blázen, stejně jako nebyl blázen Breivik, stejně jako nebyl blázen Mohamed, nebo Stalin, nebo ten muslim, co ubodal Theo van Gogha. Ti lidé věřili, že to co dělají je správné. – O TO JE TO ALE HORŠÍ. nejhorší svinstva jsou pácháná v “dobré víře” a bez výčitek.

  0
  0
 43. NEC
  3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 23:43 — Odpovědět

  Proto je nutný s každou takovou “dobrou vírou” zkoncovat, než se dostane do hlavy víc lidem, ať jde o nacismus, komunismus, multikulturalismus, sociální inženýrství lidí podobných Moyzes, nebo islám.

  ono si můžete vybrat : proč tolik muslimů pácha nadproporciální počet zločinů ? Buď proto, že jsou od přírody špatní, nebo proto, že věří, že zabíjet nevěřící špatné není.

  jakou z těch odpovědí si vybíráte vy ? Tu druhou odmítáte, takže jste rasista ?

  0
  0
 44. Martin Konvička
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 05:03 — Odpovědět

  Fábrymu doporučuji studený obklad na čelo ihned, a buď návštěvu odborníka, nebo ženskou, v dohledné době. Raději to druhé.

  0
  0
 45. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 08:10 — Odpovědět

  @Arture Fišere – kde jsem psal, že byl Hitler blázen? Nevšiml jsem si, jestli ze stejnou vnitřními pocity vysvětlujete proč jsou muslimové nepřizpůsobiví je to propaganda..

  0
  0
 46. J.Formánek
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 10:42 — Odpovědět

  Zpátky k tématu: Fábry tu podporuje levicový extremismus, který je s tím “pravicovým” siamské dvojče, má stejnou rétoriku, avšak víc obětí na kontě.

  Ty oběti mají menší PR, protože se nenacházejí většinou na PR silném území Západu a viníci nebyli zcela zbaveni moci, natož denacifikováni/debolševizováni.

  S menšinami to má Fábry docela popletené, muslim je v 56 státech většina a tak se na našem území jako menšina cítí pouze “dočasně”. Bere svou historickou zkušenost z domovské země za bernou minci a nikdy se od své základny neodstřihne.

  Plánuje likvidaci nesčetných “menšin” od homosexuálů, židů přes ateisty, hinduisty, křesťany a vlastní vnitromuslimské menšiny (ahmadíja, alewity, nesčetné jiné sekty apod.) jako naprostou samozřejmost.

  Fábry se pak diví, že tu tuto menšinožravou menšinu vůbec nechceme. Stojí tak sám proti sobě.

  Přitom se stačí podívat do zemí původu, kde jsou momentálně tyto menšiny důsledně likvidovány či už zlikvidovány.

  0
  0
 47. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 11:03 — Odpovědět

  @Formánku: Extrémismus má několik podob, jedna z nich je např. to, že pokud poukážu na jakoukoliv společnost (zaměstnavatele, firmu, skupinu lidí – není podstatné zda menšinu nebo většinu, vyznání lidí či národnost apod.) nemohu, pokud se nad tím selským rozumem zamyslíte o této skupině říci, že je nějaká či onaká, můžu toto říci na základě vyjadřování o jednotlivci, ale nikdy ne o skupině, v tom je problém našeho rozporu, jako člověka Vás respektuji, jako názorově myšlenkového nácka Vás nesnáším, není to nesnášenlivost xenofobní, ale je to nesnášenlivost kvůli Vašemu názoru, že tvrdíte o skupině a teď není podstatné zda i většina této skupiny zapadá do Vašeho konceptu jejich nenávisti, podstatné je, že i kdyby tam byl jeden člověk z miliardy, a je jich tam mnohem více, jako Romu je více jež nekradou, nemohu si dovolit to o této skupině říci, osočil bych nepravdivě i lidi, jež mají stejně pozitivní pohled na Svět jako já či Vy. Otázka je jaký pohled máte Vy? Protože Vy, můj názor který pramení z Vašeho vyjadřování, pokud byste se narodil v nějaké arabské zemi, patřil byste k extrémistům, to je totiž Váš slovník..

  Proto všechno si mohu dovolit o Vás tvrdit, že jste s Konvičkou extremisti, jež by jak by řekl Konvička o mě, si měli zamést před svým prahem – míněno ve své Hlavě..

  0
  0
 48. woodoo
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 11:36 — Odpovědět

  AD 47, 46) Bude v platnosti, pakliže jest přítomen integrující prvek, např. ideologie fašismu? Nebo také jiných povedených zájmových skupin? Jde o to, co ta která skupina představuje, co hlásá, v čem a jakém jménu co koná. Jinak, jaké plody to přináší a pro koho. Jaká východiska mají co postuláty a jaký konečný cíl je tímto sledován. “O)

  0
  0
 49. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 11:46 — Odpovědět

  @48 WOODOO: Díky za opravu, máte pravdu pokud skupina sama o sobě je extrémistická, je pravděpodobné, že i ismus bude v jednotlivých dílčích lidech, např že většina bude fašistická, nicméně i přesto se tam mohou najít jedinci jež nejsou. Př.: Jako dítě do cca 10 let jsem byl pionýr, rád jsem nosil červený šátek a odznak a byl šťastnej že oproti jinejm zemím světa máme prezidenta a KSČ zvoleno 99,8 % hlasy, že jsme tak jednotní a byl jsem rád, že všichni táhneme za jeden provaz :) Nicméně byl jsem z Vašeho pohledu tedy JUNIOR KOMUNISTA – svou vírou? A tito – i když v menšině – jednotlivci se mohou nalézt i v extrémistikých skupinách. Podstata není extrémismus, ale zasazené semínko extrémismu a to mohl udělat i někdo jiný, než sám sobě.Pokud oni (IVČRN) odsuzují Islám jako jednotu nemohu s tím souhlasit, protože tyto prvky neříkám že ve stejné míře, jsou v každé společnosti!

  0
  0
 50. woodoo
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 12:07 — Odpovědět

  Ad 49) Otázka zní: V deseti letech, bych nikoho nepodezříval z extremismu, tam půjde o věk. V pozdějších letech, kdy se má zato, že rozum bráti začalo individuum, je na místě se ptát, zdali je to z přesvědčení, z pouhé neinformovanosti či prosté hlouposti selektivně vidět. A v neposlední řadě vlivem indoktrinace. Pak je na místě se ptát, proč indoktrinací přesvědčovat, získávat spoluvěrné. To samo osobě zakládá na pochybnosti k těmto metodám a postulátům, ze kterých ta která skupina vychází. “O)

  0
  0
 51. NEC
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 12:36 — Odpovědět

  Davide, co to vzít statisticky ? Pokud si můžu vybrat koho si pustím do domu, tak si vyberu někoho ze skupiny, která páchá nepravosti méně, nebudu riskovat. Je to diskriminace, ale jelikož muslimové se sem primárně stěhují, tak je předdiskriminací nijak nešidím. Prostě slušně, děkuji nechci… Nemám zájem na tom, aby slušní mírumilovní muslimové v první, druhé či třetí generaci, potom co vystudjí doktory— prostě přepli a šli vystřílet kasárna, pobodat pár židovský dětí, nebo znásilnit pár kafírek. ta pravděpodobnost tu je a je větší, než u jiných imigrantů a to právě díky islámu. PS.: vnitroskupinový tlak a indoktrinace, to je to co máte na mysli.

  0
  0
 52. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 13:06 — Odpovědět

  Woodoo 50) Vztáhnu to zase na sebe, pokud Vám věk se jeví jako omluvitelný, co byste řekl na člověka jež se dožije krásného pozdního věku a jako přeživší Holocaust, se mu řád z Ruska jeví čisté řešení, nikoliv rasově, ale duchovně – křišťál – a v této straně setrvá do doby státních procesů, kterým stejně v té době nevěří že se dějí.. Bylo by to tedy o věku, rozhodně ne!

  0
  0
 53. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 13:10 — Odpovědět

  @NEC: Problém naší společnosti je ten, že Studená válka způsobila nemoc v podobě komunikace mezi jednotlivými národy, někde se to povedlo lépe, někde hůře, ale pokud Vy osobně tvrdíte nebo si myslíte, že věříte v Zákon, tak byste věděl, že Zemi do užívání dostal člověk od Boha ale hranice jsme si utvořili již po staletí my. Nicméně když se vrátíte do jakékoliv minulosti člověka, mohlo to být vždycky přesně naopak a vypadaly (hranice) by v současnosti zcela jinak! Je tato spravedlnost soudit lidi podle hranic opravdu přání B-ha nebo Vaše?

  0
  0
 54. J.Formánek
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 13:23 — Odpovědět

  Rozdělme si cvičně ideologie na ty, které připouštějí samostatnou činnost/tvořivost/zodpovědnost jedince a které ji nepřipouštějí.

  Islám
  Nacismus
  Bolševismus

  nic takového nepřipouštějí. Takže není co řešit. Ty ideologie to vyřešily dávno a z toho pramení jejich moc i slabost.

  Osobně nemám žádnou ideologii včetně liberálních a relativistických okecávaček, takže nemám ani co “svobodně” a návodně modifikovat (činnost/tvořivost/zodpovědnost) s ohledem na mantinely své ideologie xy.

  Z tohoto hlediska je směšné obviňovat mě z čehokoliv ideologicky zabarveného. Tato idylka potrvá, budeme-li potírat ty nám nepřátelské ideologie s maximálními mantinely už v zárodku.

  Jenom snílek si může “myslet”, že to s totalitou může nějak koulet déle než po omezenou dobu.

  Dole nějaká arabella ze Západem placeného obludiště píše o “feministickém výkladu islámu”. To téma je tak absurdní, že to nikdo ani nekomentoval. Tyto absurdity lze psát pouze v prostředí, kde se islám ještě takříkajíc nechytil. Paradoxně dělá arabella v mezidobí islámu reklamu, jako že se to “smí”. Opak je pravdou.

  Stačí doložit, že brána výkladů (báb-idžtihád) sunnitského islámu je dávno zavřená a žádná snaživkyně s tím v očích muslimů nehne. Oblbuje výhradně nás a sebe sama.

  (V islámu, nacismu a bolševismu dostaly miliony lidí přes prsty včetně zcela banálních trestů smrti za jakýkoliv pokus o modifikaci téhož, zasnily se úplně stejně jako zmatené dobračisko Fábry a probudili se s kulkou v hlavě, na pryčně Gulagu či islámsky nabodnuti na kůl). Já to prototalitní pábení odmítám chápat a jakkoliv glorifikovat.

  0
  0
 55. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 14:18 — Odpovědět

  @Formánku: vést diskusi znamená, že jsem sám sobě ochotný připustit, že bych se v něčem mohl mýlit. Můj problém, není toto sám sobě dokázat a myslím, že jsem již i v této diskusi, ukázal že se umím mýlit a že to umím přiznat. Bohužel ten problém, na který jsem poukázal, je Vaším problémem, Vaší zlostí a zákeřností a nenávisti a kdyby jste uměl zapojit mozek do svého nitra věděl byste že hlavni vůči sobě máte tyto pocity. Lidstvo vždycky vzpomínalo na VyVolené a známe osobnosti, ale prostý lid nic nezmohl, byl v tom systému zapleten a když nic nepodnikl, to neznamená že nesouhlasil, a to se vztahuje na všechny Vaši ismy. Je to v prvé řadě o člověku a ne o lidech..

  0
  0
 56. J.Formánek
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 14:27 — Odpovědět

  Pussy riots a Tamara Moyzes se svými nesčetnými hujerskými klony (zbývá doplnit celou mozaiku vumělců)

  výborně pomáhají mj. v come-backu Putinova hybridního národního socialismu: Pohled na Západ propagující vehementně takové kravinky na nejvyšší diplomatické a mediální úrovni je pro Rusy přímo pobídkou k podpoře Putina “proti Západu”.

  V Rusku nefunguje soudnictví, soc. péče, policie, bydlení, úřady atd., ovšem zdaleka největší starostí Západu je blahobyt a propagace jakýchsi sexuálních menšin a vumělců interaktivně pracujících se svým ohanbím.

  Tihle vumělečtí idioti jsou pro Putina darem z nebes, jeho dávno centralizovaná propaganda
  s tím umí výborně pracovat.

  Podobně sbírá Putin body i u nás a na Západě, stupidní prázdné elity podporují Pussy riots i různé Tamary, muslimy, jen ne řadové občany… na víc evidentně nemají. Výsledkem bude nesmyslná podpora Putina, jak vidno u Adama Bartoše a dalších slepců.

  No a v tomto nudném kolotoči umělecko-politického kýče má i skekel své elitní a elitářské místo.

  0
  0
 57. J.Formánek
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 16:23 — Odpovědět

  A autor z shekelu k tématu:

  http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/404106/Lzi-propalestinske-aktivistky-aneb-opak-Adama-B-Bartose.html

  0
  0
 58. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 16:29 — Odpovědět

  @Formánku: opravuji – bývalý autor Shekelu :), bohužel on díky perexu na jeho blogu si stále myslí, že to trvá..

  0
  0
 59. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 18:54 — Odpovědět

  @Formánku a mimochodem, když byl Lukáš Lhoťan (bývalý redaktor Shekelu) na Českém Rozhlase s Karímo Sadio, nedovolil si zmínit, že píše pro Shekel.cz – máte zkreslené informace a data, se kterými falešně operujete..

  0
  0
 60. Erich
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 19:24 — Odpovědět

  Ad 57/58. Davide to chce klid. Berte to tak, že Lukáš nejdříve lezl do řitě Saudským Arabům a teď nás jima bude strašit. Ale paradoxně proti opečovávatelům Saudských Arabů hluboce mlčí.

  Ale já vím co udělám, až ho zas příště potkám, dám mu batůžek a pět švestek k tomu, letenčičku tam do té boudičky bílé a vzkaz pro ředitele, že by už taky mohl alespoň jednou nechat bombardovat ty, kteří si to opravdu, ale opravdu zalouží. A myslím, že Tamara by mu na cestu dala klidně i pusu.

  0
  0
 61. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 19:26 — Odpovědět

  @Erichu, to my nikdy nepřišlo, že umíte být tak vtipný :) Díky!

  0
  0
 62. J.Formánek
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 21:55 — Odpovědět

  Drby se snesly na hlavu Lhoťana, jeho článek nehraje žádnou roli. Je to pěkný babinec tady. K tématu se dostaneme, pakliže se panstvu uráčí. Článek LL bude zřejmě kádrově závadný, protože tam něco zase nenapsal. Možná to napsal jinde, ale to by bylo moc práce všechno přečíst.

  Fábry je tak argumentačně bezmocný, že chce po komentátorech, aby se sami kritizovali, jako nakladatel by zřejmě požadoval po autorech, aby sami psali na sebe kritické recenze, je to humor z pera urozeného ali pašy.

  Sebekritiku požadoval i Mao ce tung. Není jasné, zda obecnou či cílenou na vše, co mu nekonvenovalo.

  Úplně se tu ztrácí reakce na mnou zoograficky popsanou zoolithickou Tamaru Moyzes. Ta je zřejmě výjimečná svými vnějšími znaky, k samotné TM se tu nikdo nedokáže propracovat. Vlastně ještě neexistuje.

  0
  0
 63. dada
  4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 22:43 — Odpovědět

  J.Formánek: a co byste jako čekal za reakce? Myslíte, že když se jí tady složíme na kalhotky, že to nějak pomůže? Co se k tomu ještě dá dodat?

  Davide, když jsme u těch bývalých autorů Shekelu, kolikrát už jsem se chtěla zeptat, kam se poděl Pavel Kaleja?

  0
  0
 64. 4.4.2014 – 4 Nisan 5774 v 23:16 — Odpovědět

  @Dado: Pavel bohužel už přes půl roku nereaguje na žádné zprávy a protože mám jenom jeden e-mail bez telefonu bez jiného kontaktu, tak jsem ho odpsal nikoliv jako člověka, ale jako autora, protože nepotřebuji pouze dva typy autorů:

  1) Nespolehlivé, kteří už když píší málo a i když píší málo mi to nevadí. Ale mám rád, když ve slušnosti odpoví v časových dimenzím odpovídající dennímu nebo obdennímu internetovému magazínu
  2) Rasově – Etnicky – Nábožensky – s nenávistí lidé

  A ten zbytek s tím zbytkem “odevší a odejít” jsem se pohádal jak umím ..

  0
  0
 65. dada
  5.4.2014 – 5 Nisan 5774 v 09:26 — Odpovědět

  To je škoda (nepodezírala jsem Vás, že byste se pohádal zrovna s Pavlem), ale tak třeba se vrátí, nebo se najde nějaký jiný romský autor :-).

  0
  0
 66. 5.4.2014 – 5 Nisan 5774 v 13:14 — Odpovědět

  @Dado – taky je mi líto, nechcete psát Vy? Erich odmítl, že neumí, nemyslím si to, na Woodoo si tuto otázku nechávám až se uvidíme osobně, ale co Vy :) ?

  Potěšilo by to redakci!

  0
  0
 67. J.Formánek
  5.4.2014 – 5 Nisan 5774 v 16:09 — Odpovědět

  DIE WELT už ISLAMOFAŠISMUS na rozdíl od shekelu a Moyzes otevřeně diskutuje s Egypťanem,

  který de facto žije v okupované zemi, neb musí mít v Německu non-stop ochranku. Vůbec za svou smrtí nemusí jezdit do Egypta.
  Nějaký “spoluobčan” může totiž na něm aplikovat platnou FATWU SMRTI, neb se coby muslim ŘÍDÍ JINÝMI ZÁKONY.

  http://www.jihadwatch.org/2014/04/political-scientist-we-will-see-a-battle-of-apocalyptic-dimensions-dialogue-is-a-waste-of-time

  Shekel a Moyzes cosi podobného plánují i pro ČR. Důsledně na tom pracují.

  0
  0
 68. Elina
  5.4.2014 – 5 Nisan 5774 v 20:28 — Odpovědět

  Nevím, jestli každý může být umělcem. Ale vím, že každý dělá, co umí: někdo dokáže měnit poušť v kvetoucí zahradu a být na špičce ve vědě i v technice, jiný zas umí něco jiného – třeba sebevražedné atentáty, únosy, vyhrožováni apod. Inu, každý dělá, co umí.

  0
  0
 69. Erich
  6.4.2014 – 6 Nisan 5774 v 09:56 — Odpovědět

  Ad 68 Elino spousta věcí neprobíhala ani nevypadala tak, jak je dodnes prezenováno. Najděte si vyjádření Achada Ha´ama, která jako Žid a současně humanistický sionista potřeboval sdělit světu, právě po svých návratech z Palestiny – byl šokován a rozčarován tím, že to co tam uviděl a zažil bylo v příkrém rozporu s tím, jak byla a dodnes je tamní situace z pozic militantního sionismu popisována. Dá se to dohledat. Již v roce 1891 označil právě to, nač Vy svým vyjádřením navazujete, za totální lež. Ale nehledejte na české Wiki – v tomto ohledu je totálně vykastrovaná.

  0
  0
 70. Michal Foršt
  6.4.2014 – 6 Nisan 5774 v 12:57 — Odpovědět

  Ad 69.:
  Nikoliv, zrovna na Wikipedii najdete relevantní odkazy. Ale samozřejmě je bezpečnější dívat se (především) jinam.

  Můžete třeba začít hledáním, když si zadáte “The Jewish State and Jewish Problem”. Na jewishvirtuallibrary.org najdete adekvátní text. A tak dále.

  Achad Ha´am měl velmi svérázné názory, jako těžký inelektuál byl podle všeho navíc velmi nepraktický. Nicméně zdůrazňoval důležitou součást nově vznikajícího státu – kulturu. Správně na to upozorňoval. “Obdělávat zemi” jistě nestačí jen agrikulturně, ale všeobecně kulturně.

  Jenže panu anonymovi Erichovi konvenuje jen něco. Protože je islámofil.

  Jak jsem napsal: Tohle není mezináboženský dialog. Ti, co tu píší z islamistických pozic, o žádný dialog ve skutečnosti nestojí. Je to jen propaganda. Otázka proč? Třeba si tak potřebují obhájit neobhajitelné. Tedy svůj mindrák. Židé v Izraeli ani nikde jinde nepáchají hromadné vraždy sebevraždami. Muslimové žel ano. O “palestinském národu” nikdo nikdy neslyšel a nikdo o jeho vznik něj (muslimové) nestál. Až do doby, kdy Británie a Sovětšký svaz definitivně ztratili vliv na území někdejšího dominia Palestiny v nově vzniklém Státu Izrael. Zhruba od poloviny 50. let 20. století.

  Jenže, fakta tady nejsou vítána, jak známo, viďte?

  0
  0
 71. Michal Foršt
  6.4.2014 – 6 Nisan 5774 v 12:59 — Odpovědět

  Ad 70.:
  Oprava: …definitivně ztratily…

  0
  0
 72. Erich
  6.4.2014 – 6 Nisan 5774 v 13:51 — Odpovědět

  Ad 70. Všiml jste si, že jsem Achada Ha’ama potřeboval charakterizovat jako humanistického sionistu, proto abych jej vydělil z těch militantních a přitom tím zároveň zdůraznil že byl národovcem v těch pozitivních konotacích? Právě uvažování a postoje takovýchto lidí mne přinutilo snažit se chápat i ty s nimiž nemám kulturně nic společného – muslimy

  Co kdyby jste místo mého kádrování doporučil Elině k četbě “Zrození moderního sionismu” od Šlomo Avineryho ? Jste na omylu, fakta jsou vítána, ale ta neupravovaná.

  0
  0
 73. Michal Foršt
  6.4.2014 – 6 Nisan 5774 v 13:58 — Odpovědět

  Ad 72.:
  Podle toho, co od Vás už drahně času tady všude na portále čtu, tak se toho ale vůbec nedržíte.

  A ohledně kádrování byste měl spíše zmlknout, protože sám jste kádroval (nejen) v uplynulém týdnu jiné, včetně mě. Takže nechte na hlavě (nevím co, třeba bekovku).

  0
  0
 74. Erich
  6.4.2014 – 6 Nisan 5774 v 14:53 — Odpovědět

  A doporučil by jste tedy Elině Šlomo Avineriho? Víte já už se setkal i s pokusem o korekci oficiálních tiskovin z izraelské ambasády – asi aby cílová skupina nějak nezdivočela či co.

  0
  0
 75. J.Formánek
  6.4.2014 – 6 Nisan 5774 v 22:13 — Odpovědět

  Nad absurdním světem Fábryho a Tamary Moyzes se už smráká v Berlíně: Turecké gangy napadají “autonomní” centrum, demolují interiéry zasvěcené onomu “umění” baseballovými pálkami.

  Chudáci na to nemají po ruce žádný akční program, neb dosud paličatě bojovali proti “náckům a poldům”. Taktéž “systému”. Ten byl ovšem dosud docela příjemný, nedost turecký.

  http://www.sueddeutsche.de/panorama/soziale-spannungen-im-berliner-wedding-angriff-aus-der-falschen-richtung-1.1281636

  0
  0
 76. Monca
  7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 16:08 — Odpovědět

  ad David Fábry. Za mých mladých let se dětem, co vypustily z úst nějakou blbinu,říkalo: “Jsi blbej, nebo navedenej?” Jen bych malinko naznačila, že navedenej u dospělých může znamenat i dobře placený. Co říkáte Davide Fábry?!

  0
  0
 77. 7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 16:13 — Odpovědět

  @Monca alias NEC alias Artur Fišer – opravdu inteligent, který si myslí, že tím vyvolá diskusi, když vždycky bude komentovat pod jiným uživatelským jménem, ale obrázek si stejně jako o Konvičkovi s Formánkem lidé už u Vás udělali sami :)

  Asi se sám za sebe stydí! XENOFÓBOVÉ jste všichni 3 :)

  0
  0
 78. Monca
  7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 16:37 — Odpovědět

  ad Fábry. Neodpověděl jste mi.

  0
  0
 79. Dino
  7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 16:51 — Odpovědět

  Ty vůbec, brouku, netušíš, kolik nás tady u toho počítače sedí. Ale bavíme se všichni těmi Tvými bláboly dost dobře.

  0
  0
 80. josh
  7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 22:17 — Odpovědět

  “shopping macht frei” – duch arbachtu

  0
  0
 81. J.Formánek
  8.4.2014 – 8 Nisan 5774 v 14:32 — Odpovědět

  Xenofob odmítá cizince plošně, normální člověk si ovšem vybírá mezi cizinci i Čechy.

  Takže vůbec nechápu tu ideologickou dramaturgii. Akíf Pirincci se už posmívá Němcům, že napříště prohlásí cizince za svaté. Tady je ta tendence obdobná.

  A protože kritika cizince je tabu, plive se pilně na domácí. V Německu jsem jako Čech in – nebohý cizinec, tam se plive povinně na Němce, u nás už je zase tentýž Němec in a plive se povinně na toho Čecha.

  Něco tak debilního nemůže dlouhodobě fungovat a tak maj protagonisti ze své vlastní absurdní propagandy strašně nahnáno a zmateně doporučují to idealizované plivání a míchání všeho a všech, aniž by kohokoliv z účastníků “ideálního” mixu vůbec poznali nebo hodnotili…………s výjimkou domácích “nácků a xenofobů”. Cizí náckové a xenofobové, skuteční či domělí, jsou ovšem vítáni, jsou prostě z principu svatí.

  Cizinec je rukojmím multikulturalisty, ten ani nepočítá s tím, že s ním ten cizinec nesouhlasí či ho zavrhuje.

  0
  0
 82. Libor Běleš
  9.4.2014 – 9 Nisan 5774 v 09:58 — Odpovědět

  Dobrý den p. Fábry, rád bych Vás požádal o interview s Pavlem Vandasem z DSSS, které by mohlo být ještě “výživnější” :-) . Jinak chápu hluboké rozhořčení T.M. z vyloučení z Obce pro neplacení příspěvků. Pro neznalé připomenu: 1) členství se neplatí měsíčně,ale ročně – jak je mylně uvedeno v článku. 2) cena ročního členství je 300 až 500kč za rok – studenti a důchodci mají slevu. Z toho vyplývá,že pí. T.M. by měla stejný problém v Sokole,Junáku,nebo i u zahrádkářů…Vše je otázkou priorit a pro pí. T.M. být součástí Klal Yisroel rozhodně není na prvním místě,ale spíše její zcestná sebepropagace za jakoukoliv cenu…

  0
  0
 83. 9.4.2014 – 9 Nisan 5774 v 11:23 — Odpovědět

  @Pane Beleši, Kdyby takto vylučoval Hitler, byl bych šťastný, protože mohlo přežít mnohem více lidí! Nicméně takto, že vylučuje OBEC, mě přijde spíše podivné. Budeme určovat podle finančních kritérií a možností, kdo má a kdo nemá být členem obce?

  Členský příspěvek je 1000,- za 2014 a letos jsem ho ještě nezaplatil, budu taky vyloučen?

  0
  0
 84. J.Formánek
  9.4.2014 – 9 Nisan 5774 v 12:47 — Odpovědět

  Četl jsem kdysi nějaký německý článek, kde se psalo, že nám Hitler vládne dál, neb se na něj odvolává kdekdo jako na první a poslední instanci při každé příležitosti.

  Negací kapitalismu nevzniká žádný socialismus a negací Hitlera nevzniká žádná demokracie.

  Je to marný, je to marný. Proč si tolik lidí vystačí s “Hitlerem”, je mi záhadou.

  0
  0
 85. 9.4.2014 – 9 Nisan 5774 v 12:55 — Odpovědět

  @Formánku, zajímavá Vaše úvaha, několik dotazů:

  1) Řešíte někdy i někoho jiného než onanii svého EGA na ostatní?

  2) Co pro Vás znamená negace? Opak? To jste opravdu velice inteligentní člověk, jež má od Boha ve vínku pouze dvě barvy..

  :)

  0
  0
 86. Libor Běleš
  9.4.2014 – 9 Nisan 5774 v 16:19 — Odpovědět

  ad. D.Fábry. 1) neumím Vám odpovědět v otázce vašeho vyloučení – nejsem v předsednictvu ani kontrolní komisi,ale opravdu Vám dělá problém zaplatit 1000Kč za rok? Tj. cca. 2,80 za den? V tom případě je mi Vás a T.M. líto,nebo si někdy zajděte na brigádu.
  2) Hitler nevraždil lidi podle členství v Obci, viz. Edita Stein – i v tomto se pletete.
  3) Ano,máte pravdu v ZOP je členský poplatek 1000Kč, ale v mimopražských platí mnou uvedená částka.
  Nehájím jakkoliv ZOP,jen jsem napsal,že by každý člověk by měl nést svůj díl odpovědnosti za společenství lidí se kterým je spjat vírou i osudem,at se jedná o církev, nebo Obec.Je snažšší kritizovat zvenku,než se podílet na změně – jakkoliv malé – zevnitř.

  0
  0
 87. NEC
  14.4.2014 – 14 Nisan 5774 v 10:32 — Odpovědět

  Davide, prokázal jste jen jediné, že váš názor nemá ani cenu oslího trusu.
  Neodpovídtáte na to, co se vám nehodí, napadáte lidi, myslíte si, že jedna IP adresa je jeden člověk a nadáváte a urážíte tak lidi, kteří vám píší ve vší slušnosti, dále napadáte lidi svými projekcemi o rasismu a xenofobii, tak daleko nechodí ani islamoklasté, ti říkají ne každý muslim je špatný, špatný je islám, ale nebudu riskovat. Vy házíte všechny do jednoho pytle, zasloužil byste pobyt někde v přírodě, bez přístupu k internetu, ono by se vám to vaše onemocnění zlepšilo.

  0
  0
 88. NEC
  14.4.2014 – 14 Nisan 5774 v 10:34 — Odpovědět

  ad 85, LOL, napadáte Pana Formánka přesně za to, co odsoudil..

  0
  0
 89. barbora
  26.4.2014 – 26 Nisan 5774 v 17:29 — Odpovědět

  Dvě slova, pane Fábry, jste debil..

  0
  0
 90. 3.5.2014 – 3 Iyyar 5774 v 14:37 — Odpovědět

  Všem krásný sobotní podvečer.
  Napsali jste toho tady tolik, že již ani nevím, na co reagovat a na co ne.
  Zkusím to tedy postupně jednoduchou řečí bez velkolepých cizích výrazů s trpělivostí, aby tomu každý porozuměl.

  Vážená Tamara Moyzes – Tematicky se zabývá zejména postavením menšin, xenofobií, rasismem, nacionalismem, queer tématikou a konfliktem na Blízkém východě.

  Již jen to, jak se Tamara prezentuje, svědčí o jistých předsudcích, předpojatosti a chybějící objektivitě posuzování.
  K té objektivitě se ještě vrátím i v sovislosti s Vámi Davide Fábry.

  Zabývat se určitou tématikou tedy jen z určitého pohledu hlediska v souvislosti s určitým konfliktem je tragická chyba, chybějí vám totiž zásadní fakta osvětlující celé oblasti celku.
  Tím chci říci, že ne kdokoliv, kdo nemá rád islám, musí být zákonitě islamofob, stejně tak jako když někdo kritizuje Izrael nemusí být antisemita. Když někdo není spokojen s chováním určité menšiny, např. té romské, neznamená to, že musí být fašista. To je individuální stav každého člověka a je důležité posuzovat podle reálného stavu a ne nálepkovat.

  Tamara psala o nenávisti k Romům. Odkud se podle vás vzala, když před tím, jak tvrdí Tamara, vycházeli dobře?

  Davide, Vaše otázka je nerelevantní, není to interview, ale neprofesionální propagandistický útok, který podněcuje nenávist menšiny proti většině!

  Vy se ptáte, jestli by na tom byli Romové v době finančního vzestupu lépe. To je velmi nejasná otázka, kterou může každý pochopit, jak se mu zachce. Čí finanční vzestup jste měl na mysli? Čechů, Romů, státu?
  Pokud státu, pak je to otázka zbytečná, protože stát je víceméně ve finačním vzestupu již od 90tých let a nezdá se, že by to nějak pozitivně ovlivnilo romskou menšinu.

  Dále se ptáte, jestli by v případě první nerelevantní otázce bylo pozitivum – všimněte si, že druhou část otázky stavíte na základě té první části, která je nereálná. To je jako stavět dům v bažinách a ptát se jestli bude pevně stát, protože jste přesvědčen, že jste udělal pevné základy, nehledě na to, že jste do betonu zapoměl zamíchat maltu –

  Tak tedy ptáte se, jestli by se na ně na ty Romy nesváděla vina za neúspěch naší země.

  Co je tohle za otázku? O jakém neúspěchu tady hovoříte? mohl byste upřesnit?
  A kdo svádí vinu za neznámý neůspěch na Romy? Mohl byste jmenovat?

  Pane formánek, Velička, Shuvani – Někdo z vás svádí nějaký neúspěch naší země na Romskou menšinu??
  Něco mi uniklo???

  Já diskutuji s lidmi dost často, sleduji i různé sociální sítě, a v obrovské většině případů jsem se nesetkal s tím, že by někdo sváděl nějaký neůspěch země na Romy. Na Rusy ano, na sionisty neboli Židy ano, na USA ano, na EU ano, ale na Romy ne, většinou vidím jen velkou nespokojenost s chováním romské menšiny, lidé se jich bojí – ne bezdůvodně, často se jich štítí – ne bezdůvodně, nedůvěřují jim – ne bezdůvodně.

  Vy tady vlastně lidem navazujete myšlenku, že špatné chování odůvodněno špatnou finanční stránkou je omluvitelné! To je zásadní omyl!

  Vaše otázka měla znít takto:
  Co myslíte Tamaro, je možné, že Romové pochopí, že musí změnit svůj styl života, aby se jejich situace zlepšila? Co byl měl nebo neměl udělat každý z majoritní společnosti, aby to romská menšina pochopila? A za jak dlouho si romská mešina získá důvěru u majoritní společnosti v případě, že projeví snahu o změnu k lepšímu?

  V případě Vaší otázky se jedná Davide ne o interview ale o populistické plkání.

  A co se týká odpovědi Tamary:

  přesto, že se Evropská Unie snažila Romy takzvaně integrovat do společnosti, mnoho intelektuálů těmto projektům nevěří, protože nenávist vůči Romům je až příliš velká.

  Tady jste na omylu Tamaro. Intelektuálové těmto projektům nevěří ne protože nenávist vůči Romům je příliš velká, ale protože se jedná o populistické nereálné finance cucající projekty, které nic neřeší a propast jen prohlubují.
  A víte proč? Protože jsou stavěny na stejně nereálných otázkách jako mnou výše uvedené Davidovy otázky.

  Na duhou otázku i odpověď nemám námitky. Otázka je správná a odpověď pravdivá a upřímná.

  A co se týká Romea.cz to je tedy drsné. Pokud tak velká a vlivná společnost jako je BBC přebírá informace přímo od Romea, pak je to smutné. Pukud chce být zpravodajství opravdu objektivní a má zájem informovat, mělo by to dělat prostřednictvím svých novinářů a ne papouškováním. To pak není důvěryhodné zpravodajství ale obyčejný papoušek.

  Co se týká Okamury, může jít jako první průkopník ;-)

  CvČrn nemá nic společného s nesnášenlivostí Čechů k cizincům. Nebyla to žádná parodie ale výbuchy vzteku lidí, kteří nejsou ochotni přijímat kritiku a argumentovat. Byla to snaha zesměšnit lidi kteří mají oprávněné obavy o budocnost svobody ve své rodné zemi. Nebylo to nic jiného než bezmocné kopání kolem sebe.
  A pokud se toho Tamara zůčastnila, byla zneužita jako užitečná idiotka.

  Skupina IvČrn na facebooku se této ničím nepodobá.
  A všmněte si Davide, že tady se Vaše interview zase proměnilo ve vnucování Vašeho osobního mylného názoru. Tady jste se již ani neobtěžoval formulovat otázku.

  Skupina IvČrn je skupina která která je proti propagaci a rozšiřování islámu v Čr.
  Motivem této skupiny je obrana demokratikých hodnot, práv člověka a svobody. Jelikož jsou tyto hodnoty pro islám neznámou, těmito hodnotami muslimové pohrdají a snaží se světu vnutit své vlastní hodnoty, které nejsou v souladu s demokratickým myšlením, mají lidé v Čr. oprávněné obavy, že v budoucnosti ztratí svá privilegia i bezpečnost, a proto založili skupinu která nechce islám ve své zemi.

  Bohužel jsou ale mezi lidmi přispívajícími do těchto skupin i skuteční náckové, antisemité a xenofobové. Jsou mezi nimi i lidé, jejichž cíle jsou trochu odlišné, například propagují křesťanství jako alternativu apod.

  Chtěl bych tímto zároveň poprosit pana Veličku a ty, kdo tu skupinu moderují, aby byli více věcní a netolerovali xenofobní a antisemitské a rasistické výroky některých jedinců. Ti totiž také škodí vám a celé zemi.

  Na otázku, jak vnikla fotografie s Arafatem Tamara v podstatě neodpověděla. Diplomaticky se vykroutila.
  A co se týká oblečení, to z nikoho jistě nedělá ani muslima ani žida.
  Pokud se člověk musí převlékat aby byl akceptován, to pak není mutikultura ale mutipřetvářka a multidivadlo pro multinavní diváky.

  A ještě jen k nezávislému palestinskému státu:

  Pokud si Tamara myslí, že tím něco změní k lepšímu, pak staví opět na nereálných základech.
  Palestinští Arabové jasně říkají, že nepřestanou s terorem, dokud “neosvobodí” celou Palestinu!!
  Celá Palestina, to znamená i celý Izrael a možná i Joránsko. To znamená, že na checkpointech – přechodech se nic nezmění, dokud bude existovat stát Israel.

  0
  0
 91. 3.5.2014 – 3 Iyyar 5774 v 15:04 — Odpovědět

  Davide Fábry
  1) Všechny lidi na Zemi respektujeme, nesoudíme je podle vyznání, víry, životních poměrů, či národnosti.

  Až se tím bude řídit islám, přejdu do skupin, které podporují stavbu mešit v Čr. a po celém světě.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Přednáška o Etgaru Keretovi

Další článek

Halal Brno – ne, děkuji!