Zdroj: Archiv

Tak jako jsem zastánce svobody názoru a slova, tak se i rád pobavím nad někdy absurdními výkřiky do tmy, které z této možnosti plynou. Ale musím se přiznat, že už jsem se dlouho tak od srdce nezasmál jako ve chvíli, kdy jsem objevil „politickou“ stranu s názvem NE Bruselu.

I přesto, že se jedná o stranu s naprosto nulovým dopadem a fiasko, které zažije v nadcházejících volbách do parlamentu EU, bude více než logické, rozhodl jsem se ve svém článku tuto stranu podrobit čistě logickému rozboru.

Jelikož jsem člověk, kterému recese a v určité míře ani cynismus není cizí, pokoušel jsem se doufat, že tato strana je nějakým žertem, nebo snad zrcadlem naší omezenosti, kterou se pár nezávislých umělců snažilo ukázat nám, jak moc idiotů je schopno volit rádoby politické sdružení, které si říká „politická strana“ i přesto, že se jedná o snůšku několika konspiračních teorií a fanatického křesťanství se zaměřením na tvrzení, že celý svět ovládají židé a že veškeré války, zlo a nenávist plynou z americko-izraelského spojenectví, ke kterému se Česká Republika musí postavit zády.

Ano, dokážu si představit, jak se právě teď tváříte. Tvářil jsem se totiž úplně stejně, a to především ve chvíli, kdy jsem zjistil, že NE Bruselu není recese, ale opravdu seriózní záležitost. Tedy, seriózní maximálně z pohledu registrované strany pro volby.

Z hlediska lidského rozumu se ale jedná jen exemplární příklad lidské představivosti, kdy jednoduše člověk na základě několika nelogických argumentů, které nemá podloženy naprosto žádnými regulérními statistikami, založí stranu z toho důvodu, že všichni jsou vlastně blbci a vůbec nic nevědí.

Abych Vám, mým čtenářům, vysvětlil, o jakou stranu vlastně jde, nemohu jinak než shrnout jejich vlastní stanoviska, abyste sami pochopili, o jakou šaškárnu se jedná.

Volební spot NE Bruselu, který Česká Televize cenzurovala, je ve své plné „kráse“ možno shlédnout na oficiálních stránkách této strany. Mezi obrázky a videi sledovacích kamer, cikánů s kytarou, muslimů třímajících transparenty s heslem „Islám bude vládnout světu!“ a dále fotkami Svobodných zednářů, se zde objevují i vlajky Izraele společně s duhovými prapory hnutí na podporu homosexuálů, záběry z potlačení nepokojů v Československu na konci 80. let nebo fotografie lidských plodů po interrupci. Nechybí ani „déšť“ písmenek ve stylu filmu Matrix či historická rytina, kde muži podřezávají jinou osobu.

Ne, to opravdu není reklamní spot na stránku konspiračních teoretiků. Není to ani úsek z dokumentu o duševně chorých. Je to spot na politickou stranu!

Screenshot z volebního spotu NE Bruselu.

Samozřejmě nemohu popřít, že problematická situace s muslimy a Romy v Evropě je aktuální a je potřeba ji intenzivně řešit. To ale neznamená, že se lidé musí přeorientovat na radikální myšlení, kdy jediná slova, která dokážou vyslovit, budou „Čechy Čechům“, což je ostatně název webu, který pod stranu NE Bruselu patří. Dovolím si tvrdit, že pokud někdo tak vehementně a bez jakéhokoliv důvodu dokáže založit stranu, potažmo i internetové stránky, na naprosto zkreslených představách, kdy židé a zednáři ovládají svět, pak mi dovolte zapochybovat o duševním zdraví takových jedinců, kteří by byli schopní a ochotni je podpořit. Upřímně, měl bych i trochu strach o inteligenci našeho národa (a ano, tím myslím Českého národa), pokud by něčemu takovému byl ochoten uvěřit.

 

Dále naléhání strany na zachování „tradiční“ rodiny muž + žena = dítě. Nic proti tomu – je přece naprosto přirozené, aby si člověk zvolil dobrovolně svoji rodinu a výchovu dětí, pokud jedná v rámci morálních zásad. Ale NE Bruselu dokázalo přivést pojem „tradiční rodina“ do skutečně astrálních krajin. Strana NE Bruselu totiž asi stále duchem žije v době před asi 300 – 400 lety, kdy homosexualita byla všeobecné tabu a za její praktikování hrozilo především sociální vyloučení a mnohdy i smrt lynčováním.

Proto mi nedovolí se nezeptat: Co je vám do toho? Copak člověk nemá právo si sám rozhodnout, jak žít? Ano – každý má svoje chyby, člověk je stvoření, které je schopné ničit vlastní druh, ale copak někdo někoho nutí, aby měl vztah s homosexuálem? Toto je jedna ze základních věcí, která mě vyloženě sere – promiňte za to slovo, ale nedá se to jinak napsat.

Vezměte si třeba mě – nikdy jsem nebyl homosexuál, nikdy by mě to ani nenapadlo, protože jsem se prostě narodil jako heterosexuál. A ohrožují mě nějak homosexuálové? Ohrožují svým chováním moji rodinu? Ne – neohrožují, protože se tak prostě narodili. Kdyby se moje dcera nebo můj syn narodili jako homosexuálové, tak co by na tom bylo za problém? Diktovat jim něco, co stejně nepomůže? Proč se raději nenaučit respektu a přijmout, že se každý nenarodí zrovna tak, jak si kdo přeje? Historie nám ukazuje, že nejen ti „vyvolení“ heterosexuálové jsou úspěšní – zmíním například světoznámého návrháře Karla Lagerfelda, spisovatele Oscara Wilda nebo hudebníka Pata Smeara.

 

Dalším bodem je „zachování tradiční křesťanské společnosti“. Samozřejmě – váš úsměv na tváři je zcela zřejmý a podobné halekání slyším den co den v ulicích Brna, kde náboženští fanatici přesvědčují ostatní, že pouze Ježíš je spasitelem duší všech lidí.

Dobře, proč ne, křesťanství samozřejmě je součástí historie současné České Republiky… stejně jako judaismus nebo například pohanství – mimochodem, pohanství je víra našich skutečných předků. Není tedy tradicí čistokrevného Čecha vyznávat Peruna, Vesnu nebo Radegasta? A Radegastem nemyslím pivo, které vyznává mnohem víc Čechů, než „tradiční křesťanskou společnost“.

Nebudu se příliš dlouho zastavovat u tohoto bodu, protože víra je přece svobodnou vůlí člověka. V Páté knize Mojžíšově Bůh mluví o svobodě rozhodnutí – cestou víry, nebo cestou bezvěrce, přičemž Bůh logicky prahne po člověku s vírou (Dt 30,15.19 – to, že se jedná o verš ze Starého zákona, není rozhodující – stále je to součást Bible).

Pokud chce NE Bruselu stavět program na víře, jak si dovoluje znevažovat Boží rozhodnutí?

Teď mluvím samozřejmě ad absurdum, ale stačí se nad tímto dvě vteřiny zamyslet a člověk svým selským rozumem pochopí, že je v tomto ohledu (tak jako ve všech dalších) program strany NE Bruselu naprostá stupidita a ignorance.

 

Opustím ale konkrétní příklady, kterých je více než mnoho, a pozastavím se nad stranou NE Bruselu jakožto nad celkem.

Je až s podivem, jak moc se volební spoty a prezentační videa této strany zaměřují především na dvě témata – a to židy a svobodné zednářství.

Tedy, se svým vzděláním a s rukou na srdci si dovoluji zde veřejně tvrdit, že svobodné zednářství se svou filozofickou podstatou rozhodně neohrožuje ani mravnost, ani svobodu, ani životy žádného člověka – což se nedá říct o straně NE Bruselu, a ani si nejsem jist, zda vůbec představitelé strany vědí, co zednářství je, pominu-li fantasy na úrovni pana spisovatele Browna.

Tato strana se po vzoru hesla „Stejná práva, ale jen pro někoho“ dokonale předvedla nejen v médiích, ale hlavně na internetu, kde brouzdá každý den několik tisíc mladých lidí, kteří naštěstí velice dobře chápou, jaká individua stranu vedou a jaká je jejich skutečná vize.

Konspirační teorie a výkřiky typu „za všechno mohou zednáři“ nebo „židé ovládají svět“ jsou skutečně vtipné. Brzy strana NE Bruselu nejspíš do svého spotu zařadí i mimozemšťany, kteří pomocí paprsků ovládají všechny a vše, a nakonec si možná i podají ruku se skupinou Vesmírní lidé pana Bendy.

 

Je nepochybné, že Evropská Unie místo sjednocení přinesla rozpory a absurdní zákony, ovšem je třeba si uvědomit, že Česká Republika více peněz z fondu EU čerpá, než do něj dává, o čemž se může každý přesvědčit z výpisu rozpočtu Evropské Unie na oficiálních webových stránkách EU. Přesto doufám, že v budoucích volbách zvolíme euroskeptickou stranu, která vyvede naši zemi z okovů, které svázaly naši ekonomiku a hospodářství.

Jsem si však jist, a budoucí čas moje slova potvrdí, že my – Češi – bez ohledu na vyznání nebo původ, nejsme banda idiotu, jak se nás snaží Ne Bruselu přesvědčit. Jsme národ, který dokáže projevit úctu a respekt, a morální hodnoty nám nejsou cizí, tak jako nám není cizí slušnost. Tyto aspekty jsou zásadním nedostatkem strany NE Bruselu, který – jak jsem již zmínil – je pod záminkou vymyšlených konspiračních teorií uvedl přímo do svého programu.

 

Tento článek nepíši jako protest. To v žádném případě.

Píši jej jako obyvatel ČR – Moravák, který je hrdý na svou zemi a člověk, pro kterého je Česká Republika domovem, který mi nikdo nemůže vzít. Že jsem se shodou náhod narodil s židovskými předky? Ano, je to tak, člověk si holt nevybere – a představte si, nevlastním žádnou továrnu, ani noviny, ani televizi, ani kamerové systémy – což se panu Bartošovi, předsedovi strany NE Bruselu, jistě nehodí do krámu. Místo svých dětinských představ by možná měl zapojit do hry mozek – pokud nějaký vlastní – a zamyslet se nad tím, kde jsou skutečné morální hodnoty člověka.

Protože v programu strany NE Bruselu žádné hodnoty nejsou – pouze čistá debilita, zalitá omáčkou primitivismu a bezduchosti, která více než politické straně spíše náleží radikálním pravicovým/levicovým hnutím.

K budoucím volbám přeji straně NE Bruselu, ať vypije ten pohár hořkosti až do dna. Aby pochopila, že – i když si to nemyslí – jsme všichni lidé. A lidskost je to, co nás odlišuje od zvířat, protože člověk nenáleží do zvířecího království. Člověk je totiž vždy člověkem, a selhání jejich strany toho bude důkazem.

Proto volme čistým srdcem, které je svobodné.

Autor: Ondřej Kubík

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Interview s Danielem Mayerem

Další článek

Nachumovo proroctví