Zdroj: Shekel

Jeruzalémští muslimové se radují z raket, které na město posílá Hamas. Dle tvrzení pětatřicetileté Um Jumaa dokonce „děti vykřikovaly Allahu akbar a tleskaly,“ když se v Jeruzalémě rozezněly sirény, upozorňující na raketovou hrozbu. „Vysvětlili jsme dětem, že Židé napadají muslimské děti, a že toto je odplata,“ vysvětluje Jumaa.

Izrael dnes sestřelil neznámý letoun, ke kterém use přihlásili teroristé z Hamasu. Mělo se tak stát v době, kdy sirény ohlásily raketovou hrozbu v Ashdodu. Letoun narušil Izraelský vzdušný prostor, IDF jej proto zničilo. Námořnictvo začalo pátrat po troskách letounu, který by Hamasu skutečně mohl patřit. IDF má dle oficiálních zdrojů informace o tom, že Hamas vlastní několik bezpilotních letounů, tzv. dronů. Přestože nejsou natolik nebezpečné, aby způsobily rozsáhlejší škody, mohou stále ohrozit lidské životy. Dle vyjádření Hamasů se chystají poslat další drony.

Dvaadvacetiletý Palestinec Minir Ahmed Badarinbyl zastřelen vojáky IDF poblíž Al-Samua. Stalo se tak poté, co Palestinec začal na hlídku Izraelských vojáků házet kameny. Ti se jej poté pokusili zatknout, ale poté, co na ně zaútočil, vystřelili. Zatím není jasné, zda-li měl Palestinec u sebe zbraň.

Novinky ve vyšetřování smrti mladého palestinského chlapce – jeden ze zadržených se údajně pokusil již dříve zabít svou novorozenou dceru. Tato zpráva dnes byla oznámena na tiskové konferenci Šin Betu. Hlavní podezřelý, 30 letý muž ze Západního břehu a dva další z Jeruzaléma se již k vraždě přiznali. Jednalo se o odplatu za tři zavražděné Židovské studenty.

Dle Šin Betu byl palestinský chlapec vybrán náhodně poté, co tři zadržení  projížděli kolem Palestinských osad poblíž Jeruzaléma. Zatáhli jej do auta a odvezli do Jeruzalémského lesa, kde jej poté hlavní podezřelý několikrát uhodil do hlavy montážní pákou a za pomoci druhého podezřelého podpálil. Podle vyšetřování se poté podezřelí snažili zahladit stopy.

Autor: redakce Shekel.cz

2 Komentářů

 1. Erich
  14.7.2014 – 16 Tammuz 5774 v 20:36 — Odpovědět

  Také zde pobíhající lidé volají že Bůh je velký. Kdybych bral Eretz zcela vážně, musel bych mít pocit že jim protentokrát asi udělal radost palebný přepad ze 155mm houfnic.

  http://www.washingtonpost.com/posttv/world/middle_east/deadly-israeli-airstrike-in-gaza-strip/2014/07/08/6935ac89-178b-4719-b362-e74c228c1798_video.html

  Pro představu, za rok 2006 bylo z Gazy na Izrael vystřeleno celkem 1777 raket a střel z minometů, zabito bylo 9 lidí.

  Účinky těch raket jsou zachyceny zde:
  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread534703/pg1

  A dle reportu UN, v roce 2006 vystřelil Izrael na Gazu 14 000 dělostřeleckých granátů – asi 600 mrtvých.

  Zpráva UN zde
  http://unispal.un.org/UNISPAL.NSF/0/BE07C80CDA4579468525734800500272

  Jak takové postřelování ze samohybných houfnic probíhá a jaké jsou účinky jejich střel je vidět zde:

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/342136-izrael-utoci-na-pasmo-gazy-uz-cely-tyden.html

  0
  0
 2. Cipi
  15.7.2014 – 17 Tammuz 5774 v 09:00 — Odpovědět

  Jsme to my ale pomstychtiví lidičkové..No tak je třeba pravda, že mně udělala zase nefalšovanou radost zpráva, že si Palestinci odstřihli sami sobě elektřinu. Když se budou radovat i z tohoto, tak je Alláh skutečně veliký :)- anebo jsou prostě takový emotivní národ…

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Operace Protective Edge pokračuje

Další článek

Je to sice „jejich“, ale …