Zdroj: Flash90

Dnešní den je zatím nejhorším v bilanci Palestinci odpálených raket na Izrael. Jeruzalém, Tel Aviv, Sderot – to jsou jen tři z mnoha měst, kterými se dnes rozezněla siréna, oznamující chmurný „code red“, tedy ohrožení života. Celkem 120 raket dnes bylo z Pásma Gazy vypáleno na Izrael.

Vzhledem k tomu, že arabští civilisté kryjí potvrzená stanoviště Hamasu, IDF odmítá podnikat nálety na tyto cíle, naopak – Izraelská Červená hvězda dále zásobuje Gazu humanitární pomocí, sestávající ze základních léků, antibiotik a potravinových balíčků.

Hamas rovněž pokračuje ve své kampani na Facebooku, kde se snaží přesvědčit Palestinské civilisty, aby se nebáli riskovat život a soužili jako lidské štíty. Izraelská vláda razantně odmítla tento čin. Vyjádřila se rovněž, že IDF nebude útočit na žádné cíle v Gaze, kvůli kterým by byl ohrožen život civilistů.

Premiér Netanyahu nadále naléhá na Palestince, aby zanechali teroristických aktivit proti státu Izrael. Ani dnes však jeho prosby nebyly vyslyšeny.

V Izraelských školách, ale i v kancelářských budovách a rovněž v některých synagogách se za pomoci IDF učí Izraelští občané, jak se co nejlépe bránit proti raketovým útokům a otevírají zapečetěné bunkry. Dnešní den se zmíněnou bilancí 120 raket bohužel otestoval tyto kryty více, než by si občané Izraele přáli.

Prozatím nejsou hlášeny masivní nedostatky pracovní síly v „zóně“ (okruhu nebezpečí jistého doletu palestinských raket), kteroužto ministerstvo obrany označilo jako nebezpečnou a nepostihuje občany, kteří se rozhodnou před ukončením konfliktu nenastoupit do práce.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

No to je zase premiérská bomba!

Další článek

Denní zprávy