Zdroj: idnes.cz

Předně- učí tóra:  Pokud nepracujeme s daty, nejsme očitými svědky a chybí dostatek spolehlivých svědků i svědectví, nelze spolehlivě posoudit a vynést ten soud, ke kterému právě ona sama zavazuje. A  naprosto všechny syny člověka.  Nejen lid Jisroele i syny Noé. To předesílám, jak pro sebe tak ale i pro ty, kdo mají v těchto dnech  opět neodolatelnou potřebu vinit moderní Izrael z podezření, že mezi civilisty v Gaze páchá činy klasifikovatelné jako válečné zločiny.

Bez debat a nadržování: Poslední válka je krutá.  Přináší mrtvé, hodně mrtvých a civilní mrtvé. Ty pro  nejrůznější manipulátory  (a nejen od Hamasu) tolik „potřebné“ mrtvé. Už se zase demonstruje, dokonce i řinčí sklo výloh.

Není divu, že je krutá. Odhalení podzemního ementálu chodeb z území „toužícího po samostatnosti a míru“, zřetelně naznačuje, že jednou z poměrně účinných strategií teroristů je „lidokradectví“.  A že si ověřili, že skeptický a demotivovaný Izraelec v naprosto  stejné situaci jako kdejaký Čech (korupce, rozkrádání  veřejných peněz, koaliční přemety a korupce) nekompromisně vyžaduje přinejmenším razantní ochranu unesených. Natolik, že exekutiva je pak schopná měnit jednoho svého zajatce za řádově stovky zatčených teroristů.

Kromě toho se očividně  pašují nejen únosci Izraelců dovnitř do Izraele, ale i stále účinnější vyběhané prskavky na území Gazy. To, že se dolet palestinských stříkaček razantně zvětšil, znepokojuje. Proto se válčí. A proto umírají civilisté. Aby neumírali jiní.

Nicméně paní komisařka OSN Pillaová i všichni, kdo se politicky korektně tak rozčilují na Izrael, mi připadají navýsost nevkusní. Zdvíhat prstík jenom na Izrael dokonce i ve chvíli, kdy sletí letadlo s téměř dvojnásobným počtem obětí, než kolik si (do pádu letadla) vybrala operace Protective Edge, je hnusné pokrytectví!!  Neviná mimina letící na dovolenou. A tam nikdo nehrozí. Nevaruje. Nejsou totiž zřetelné důkazy, atd. atd.

Takže milí hrozílkové v čele s paní komisařkou?

Máte pocit, že kdyby byla Izrael a její IDF něco podobného jako Radžičovi a Karadžičovi knechti – tj. skuteční váleční zločinci, že by těch civilních obětí nebylo nepoměrně víc?  Navíc jen na jedné straně. Aniž by padl jediný izraelský voják!!

Je vám, předpokládám, jasné, že válečným zločinem je rovněž zločin proti míru a příprava útočné války!!

Můžete vyloučit, že ti, kdo ovládají Gazum opravdu nepáchají zločiny na porobeném obyvatelstvu, které považují za své „zajatce“? Což je ovšem rovněž válečný zločin.

Vymýšlí si izraelský agresor, který ovládá dokonce i pracovníky OSN a další svědky, že prskavky vyletují mj. také z echt civilních objektů, duchovních center a nemocnic?? Anebo je to pravda? Anebo to přinejmenším byla pravda ?? 

A to podle vás budeme čekat, až prskavka z Gazy konečně rozšmelcuje nějakou školku nebo nemocnici v Izraeli?  Teprve potom bude i trpící Gáza válečným zločincem ?

A takto bychom mohli pokračovat. Jenomže tohle není rozšlápnutá bábovička na pískovišti, aby se „jenom“ hledalo, jestli si začal Martin anebo Patrik.  Tady jde už o základní pilíře vesmíru.Humanitu, férovost a pravdu. Vždyť kdo používá civilní obyvatelstvo na ochranu svých raket, a kdo rakety na ochranu svých civilistů???

Občas mi to, paní komisařko, připadá, jako když se naivka pokouší škrtnout pánaboha. „Kdyby existoval, tak se přece nerodí postižené děti. A neumírají jiné v docela mladém věku!“ – říkávává se. A přitom se zapomíná, že odpovědnost za lidskost se táhne (karmicky?) přes několik generací. Stačí například  jedna spirocheta ale taky jediná křivárna v pra-prakoleni, a postižení se objeví až v následujících generacích. Kdo nezakládá na mír, neměl by se divit válce.

Vraťme se, ctěná křesťanská a politicky korektní Evropo, také k lidokradectví. Víš o tom, že slavné přikázání „nepokradeš“ znamená především  právě kořistný únos člověka?? To už není pouze válečný zločin, ale zločin proti desateru.

A ještě něco docela na okraj.  V jiném článku jsme se věnovali tzv. Zechirot. Jednou  nich je také vyhlazení památky Amaleka. Tedy vyhlazení oné  odporné lidské vlastnosti útočit ze zálohy, na slabé a vyčerpané tak, aby se už na ni vůbec ani nevzpomínalo. Podtrhuji – vyhlazení památky, nikoli vyhlazení Amaleka. A midraše dodávají: „Dnes už jen těžko určíme, kdo je Amalek a v kom stále přetrvává Amalek. To definitivně určí až Konec dní.“  Jinými slovy, kdyby se z válečných zločinů osočovaná Izrael chopila demagogicky téhle zechiry, taky by to asi v pásmu Gazy vypadalo jinak.

Děti ani odrostlejší civilisté nemají umírat. Ale to je taky jen politicky korektní sliz, pokud tomu neumíme včas a účinně zabránit. Izrael je možná válečným zločincem, ale rozhodně není sama. A při vyměřování odpovědnosti za tyto zločiny, ať už proti mezinárodnímu právu anebo proti tóře, lze (podle tóry) správně  posoudit a soudit, paní komisařko, teprve tehdy, až budeme mít spolehlivě po ruce všechna data a svědectví.  I ta generační a karmická. Pokud na misku vah nepoložíme zároveň i toto, nemáme právo vyslovovat názor. Ba ani obavy. Protože se nejen dopouštíme  lašonu, ale jako bychom se pokoušeli pošetile tvrdit, že je každý kat vrahem.

Vesmír totiž stojí ne na jednom sloupu, jak (a taky zatraceně nedůsledně) praktikuje paní komisařka, ale na dvou. Jmenují se: Milosrdenství a soud.

Autor: Jaroslav Achab Haidler

10 Komentářů

 1. ELF
  28.7.2014 – 1 Av 5774 v 21:53 — Odpovědět

  Achabe, díky za článek. Konečně je k přečtení normální pohled na situaci. Bez histerie a neskutečného vymývání mozků o tom, jak “zlý vlk -Izrael chce sežrat mírumilovnou Karkulku – Hamás”.

  0
  0
 2. ELF
  28.7.2014 – 1 Av 5774 v 21:55 — Odpovědět

  Omlouvám se, samozřejmě hysterie.

  0
  0
 3. JB
  28.7.2014 – 1 Av 5774 v 22:45 — Odpovědět

  No vida. Ono to jde. Dobře napsáno, žádná přihlouplá jednostranná propaganda. Jen pozor na ty vyběhané prskavky. On takový grad už není žádný abfahlprodukt z tržnice.

  0
  0
 4. Petr
  29.7.2014 – 2 Av 5774 v 13:07 — Odpovědět

  Souhlasím Achabe, jen mne zaujala taková maličkost: “nepokradeš”.
  V době sepsání desatera mohl být člověk vlastněn jako majetek – otrok.
  Tedy nepokradeš se jistě vztahovalo i na něj. Dnešní výklad bude ale asi komplikovanější. Jelikož člověka nelze již vlastnit, nelze jej ani ukrást. Omezování svobody, mučení a další zvěrstva již desatero neřeší. Pouze se nemá člověk zabíjet, smilnit s ním, toužit po jeho ženě a pod.
  Možná by to desatero potřebovalo novelizaci ;-)

  0
  0
 5. astorc
  29.7.2014 – 2 Av 5774 v 18:13 — Odpovědět

  pro 4
  je pěkné, že máte v životě pocit svobody, nenechte si to zošklivit
  ..a už ste si letos ověřil kolik peněz prošlo ůřady, odinacemi, správou toho a toho, za minulý rok, aniž byste se jakkoli účastnil!, a to pod záštitou vašeho rodného čísla?(vaše jméno tak jako postoje, nikoho nezajímá)
  nemusíte volit,nemusíte produkovat odpad, není třeba se léčit, léčí samo

  0
  0
 6. 29.7.2014 – 2 Av 5774 v 19:38 — Odpovědět

  ad 04) Naopak, Petře! Desatero to sice neřeší, ale bible není jen o desateru. Tóra hned v dalších verších zcela zřetelně řešení právě ponižování, omezování svobody, mučení a další zvěrstva… Novela nutná není, stačí jen číst, pochopit a konat :) – Ale díky moc za názor :)

  0
  0
 7. Antonín Šolc
  30.7.2014 – 3 Av 5774 v 00:01 — Odpovědět

  Mám rád Tvoje komentáře ke Starému zákonu a Izrael ale:

  Kdo je ELF, JB,Petr,asorc, achabisko?
  Co řekla paní komisařka ?
  Přiměřenost reakce Izraele ?
  Definice teroru neříká kdo ale co !

  0
  0
 8. danny
  30.7.2014 – 3 Av 5774 v 10:20 — Odpovědět

  Kto je Antonín š?Vie to on sám?smile

  0
  0
 9. Petr
  30.7.2014 – 3 Av 5774 v 12:07 — Odpovědět

  add 7. Petr je v tomto případě Petr Kubiče, účetní, ekonom, zvědavej a šťouravej ateista s úctou k tradicím, respektem k názorům jiných (když to nevylučuje šťourání se v nich :-) )

  add 6. Díky achabisko za odpověď. Je mi jasné, že desatero není jednostránkovým shrnutím bible, ani výpisek nejdůležitějších bodů. Jen jsem tak zašťoural ;-) a zamyslel se nad lidokradectvím.

  0
  0
 10. astorc
  30.7.2014 – 3 Av 5774 v 19:00 — Odpovědět

  pro 9.. a rodné číslo?

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jasně odmítáme nenávist k Židům

Další článek

List Ústřední rady Židů v Německu