Zdroj: Archiv

Aktuální politická situace je důvodem, pro který se letošní britský Židovský filmový festival (UKJFF) nesmí konat v severolondýnském kulturním klubu Tricykl.

Podle stránke jpost.com divadlo hostilo posledních osm ročníků přehlídek židovského filmu, ale letos dalo výkonné ředitelce festivalu Judy Ironside na vědomí, že vzhledem k událostem v Gaze není festival sponzorovaný izraelskou vládou pod střechou kina vítán.

Umělecký ředitel Tricyklu, Indhu Rubasingham, říká, že ve svém divadle festival rád uspořádá, pokud jej nebude financovat izraelská vláda nebo vládní organizace z regionu.

“Navrhli jsme, aby si pořadatelé našli jiné sponzory. Ten festival tu chceme,” dodává, “nicméně UKJFF se rozhodlo sponzorství izraelské ambasády přijmout a k naší lítosti festival z Tricyklu stáhlo.”

Stephen Pollard, editor Jewish Chronicle, na Twitteru publikoval názor, že divadlo Tricykle  je nyní oficiálně antisemitské.

Tricykl si v prohlášení na svých oficiálních stránkách nicméně stojí za tím, že s přihlédnutím k současnému dění v Gaze není vhodné, aby festival financovala kterákoli ze stran konfliktu. Zdůrazňuje, že divadlo v zájmu politické neutrality samo nabídlo nahradit UKJFF finanční výpadek, který by festivalu způsobilo odřeknutí fondu z izraelské, ale pořadatelé festivalu se rozhodli raději přehlídku z divadla stáhnout.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Podpora Izraele!

Další článek

Roste počet politicky motivovaných antisemitských útoků