Zdroj: ztis.cz

Útoky na židy pod záminkou kolektivní viny se v Evropě množí.

Počet antisemitských incidentů v Evropě během konfliktu v Gaze narůstá. Nové případy se vyskytují takřka denně.

V Amsterdamu se někdo pokusil vhodit zápalnou bombu do bytu ženy, která měla z balkonu vyvěšenu izraelskou vlajku.

Mexická rodačka Leah Rabinovitch vyvěsila vlajku nad amsterdamským Kruger Square, ve čtvrti obývané převážně marockými imigranty. Sousedé z patra pod jejím bytem na svém balkóně vyvěsili palestinskou vlajku a žádali paní Rabinovitch, aby sundala tu svou. Kromě toho jí řada lidí vyhrožovala.

Ve Švédsku byli kvůli vyvěšování izraelské vlajky napadeni dva muži a v Belgii lékař odmítl ošetřit ženu židovského původu. Další židovku nechtěli obsloužit v belgickém obchodu s oděvy a policie v téže zemi odstraňovala z kavárny nápis, že psi jsou vítání, ale sionisté a židé nikoli.

Také ve Francii a v Německu se objevily útoky na synagogy a kulturní centra.

V nedávné zprávě Institutu pro výzkum židovské politiky se říká, že téměř 80% britských židů se čistě jen na základě své etnické nebo náboženské příslušnosti  setkalo v poslední době s obviňováním z činů izraelské vlády.

Podle zpráv Kantorova centra pro studia současného evropského židovstva na telavivské univerzitě zažil svět podobný vzestup antisemitismu  už v letech 2009 a 2012 během ozbrojených konfliktů mezi Izraelem a Hamásem.

Zdroj: jpost.com

1 Komentář

  1. eva Doležalová
    10.8.2014 – 14 Av 5774 v 11:43 — Odpovědět

    Bohuzel nejde jen o Evropu :-(

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Londýnský Tricykl odvolal konání židovského festivalu

Další článek

600 let židovského osídlení Teplic