Zdroj: praha1.cz

Celých 6 minut si zasloužilo téma „Rušení nočního klidu“ v hlavní zpravodajské relaci České televize – Událostech. Pražský radní Ivan Solil si stěžuje na nedostatek strážníků:

“Ty ulice se skutečně mění v bojové zóny. Do toho bohužel přišel další fenomén, a to je totální úbytek strážníků. V nočních ulicích celou městskou část zajišťuje něco kolem dvaceti, někdy dvacet pět strážníků.“

Očekávám brzké další vystoupení pana Ivana Solila, příp. někoho z jeho souputníků, prezentujíce famózní řešení totálního úbytku strážníků. Plánuje totiž SUPERKAMERY, které samy rozeznají přestupek, detekují shlukování osob, zbytečné postávání a jsou opatřeny i mikrofony.

Viz libovolné zdroje „nový kamerový systém Praha 1“, doporučuji čtivou dvoustránkovou kritiku od Iuridicum Remedium.

Napadá mě, že na té náplavce se musí dít strašné věci, když tam dnes večer bude na pořádek dohlížet celých patnáct strážníků (35:05). Na celou Prahu 1 totiž dle p. Solila dohlíží jen kolem dvaceti, někdy dvacet pět strážníků (31:10). Ještě že nejsem podezíravá, jinak bych si pomyslela, že nízký počet strážníků je na P1 udržován záměrně a snad bych i viděla možnou souvislost s připravovanou investicí několika desítek milionů korun do inteligentních kamer.

Téma: Rušení nočního klidu (29:19 – 35:12)

Pro lepší představu srovnání rozlohy městské části Praha 1 a oblasti náplavky

Zdroj: praguerka.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Proč Palestinci z Gazy neodejdou?

Další článek

MATĚJ STROPNICKÝ: SANKCE PROTI RUSKU JSOU NEZBYTNÉ. IZRAEL MUSÍ PŘESTAT S VÝSTAVBOU OSAD