Zdroj: huffpost.com

“Řekli jsme si: sebrali tři z nás, sebereme jednoho z nich,” vypráví hlavní podezřelý z vraždy šestnáctiletého Muhammada Abu Khdeira. Toho se svými dvěma nezletilými komplici unesl, mučil a upálil 2. června,  den poté, co se jim nezdařil únos sedmiletého palestinského chlapce.

Devětadvacetiletý Yosef Haim Ben-David, který svou úlohu při vraždě obhajuje nepříčetností, potvrdil, že vražda měla být pomstou za tři studenty ješivy, unesené a zavražděné Hamásem.

“Rozhodli jsme se někoho vybrat, unést, zbít skoro k smrti a pak se ho zbavit,” cituje Ben-Davida policejní prohlášení z minulého úterka.

“Celá země se modlila a já jsem zuřil. … Mluvili jsme o tom, co se stalo, o těch unesených mladících, a rozhodli jsme se je pomstít,” říká Ben-David v přiznání. Tři obvinění se pak podle tohoto přiznání rozhodli jít na “lov lidí” a najít si arabskou oběť. Připravili si k tomu tři láhve plné benzínu, které později použili k upálení Muhammada Abu Khdeira.

“Chtěli jsme ubližovat, zabíjet… mučit ho a zabít ho,” řekl Ben-David policii a zdůraznil, že chtěl, aby oběť “věděla že umírá jako oběť za zabité Židy.”

Když se vrahům 1. června nezdařil únos sedmiletého dítěte v Beit Hanině, vrátili se do arabské čtvrti následující noci. Abu Khdeir v té chvíli mířil do mešity, kde se chtěl zúčastnit svátečních ramadánových modliteb. Trojice ho donutila nasednout do jejich automobilu a odvezla ho do Jeruzalémského lesa, kde jeho tělo později nalezli policisté.

“Začal kolem sebe tlouct, křičel ´Allahu akbar!´,  nadával nám a proklínal nás… Ŕekl jsem jednomu z kamarádů, ať to s ním skončí a ujistí se, že už nevstane, protože tihleti mají sedm životů. Pak už jen chrčel a přestal se prát.”

V lese pak Ben-David zaparkoval auto, vypnul světla, vytáhl oběť z auta a mlátil ji páčidlem do hlavy. Křičel přitom, že jde o odplatu pro vrahy studentů ješivy. Krátce poté požádal své komplice, aby vyndali a otevřeli láhve s benzínem a jejich obsah vylili na zraněného Abu Khdeira.

“Vytáhl jsem zapalovač a zapálil ho… všude bylo světlo,” popisuje Ben-David.

Na závěr přiznání vyjádřil lítost nad svým činem:

“Je mi to líto a lituji toho, co jsem tomu mladíkovi udělal. Omlouvám se mladíkově rodině a doufám, že mi Bůh odpustí.”

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

2 Komentářů

 1. Refael
  20.8.2014 – 24 Av 5774 v 12:37 — Odpovědět

  Neodpustí ! ! !

  Nejsem sice B-h, ale tohle vím jistě.

  Tak jako nebude odpuštěna vražda 3 židovských mladíků.

  0
  0
 2. dada
  20.8.2014 – 24 Av 5774 v 13:19 — Odpovědět

  Co Bůh, ale co ti lidi, kterých se to týká, a kteří se pak mají podívat na druhou stranu bez proklínání, aby se to někam hnulo.

  Bůh si s odpouštěním poradí, pro lidi to bývá mnohem těžší, vidět i to, co se jim nechce, v souvislostech, i se svým máslem na hlavě.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Napětí v Jeruzalémě

Další článek

Soutěž o brožuru מדינה במאבק