Zdroj: Facebook

Už jste si někdy dělali plán svého života? Máte nějaký SEN? Plánujete?

Taky plánuji, ale uzpůsobuji okolnostem, tohle nevyjde, tohle vyjde, neřeším to. Protože řešení život nemá. Vždycky jsem si plánoval, že můj život bude spokojený a vyrovnaný. Nikdy tak nebylo, ALE..

K tomu, ALE se dostanu, předtím mi však dovolte Vás pozvat na Mezi ploty, na festival na kterém jsem byl naposledy v roce 2009, před 5 lety. Myslím, že nemusím popisovat detaily, které jsou pro zdravého člověka, stejně nepřijatelné, jako kdyby mu cikánská prodavačka v samoobsluze osahala a zabalila rohlíky, že? Nebo jste jiní?

Ano, byl jsem Mezi ploty v roce 2009 jako pacient, který nutně potřeboval restartovat mozek. Procházel jsem se mezi pacienty a dobrovolnými návštěvníky festivalu a přemýšlel, do jaké skupiny kdo patří. Přesně jak jste mě to v mládí naučili. Vy jste špinavej cikán, Vy jste násilnickej muslim, Vy jste duševně nemocnej člověk a jste k smíchu. Nebo Vás to takhle ve Vašem okolí neučili? Byl jsem tak zaujat tím, abych definoval, do jakého týmu (zdraví versus nemocní) si dotyčné mám zařadit, že jsem zastyděl sám nad sebou, jak uvažuji.

Byl jsem na dně. Klárka, má žena, mi po roce od propuštění pověděla, že myslela, že již nikdy nebudu zdravý, ale až dnes 5 let po tom jsem pochopil, že zdravý je člověk, který umí uzdravit lidi kolem sebe, smíchem, emocemi, svými činy, pomoci jim.

Neopustila mě, i když nedoufala. To jí nikdy nezapomenu! Miluji jí za to! Mám tu nejkrásnější ženu na Světě, nejenom že je půvabná vzhledem, ale její duše čistá.

Člověk by neměl soudit, a pokud soudí, měl by hodnotit hlavně sebe. Protože každý jedinec je ve své podstatě minorita, i když žije v majoritě, ale ty vlastnosti, která má, a jímž oplývá jsou u každého unikátní, protože i když jsme si podobní, každé ego a jeho podobnost je přitom výjimečná.

To ALE, je že jsem si našel více času na rodinu, více času sám na sebe, že dělám práci která mě baví, že si užívám života jak plyne, neřeším věci, které bych měl, řeším věci, které bych neměl, a jsem spokojený s tím, že nejsem spokojený.

Buďme na sebe hodnější, ať už patříme do jakékoliv etnické, náboženské nebo vesmírné skupiny..

Přijďte na Mezi ploty 2014, a pokud budete mít zájem se potkat, pravděpodobně mě najdete na nakládaném hermelínu u pavilonu 3, po kterém se budete cítit stejně blaze jako vojáci po Babicovo grilování v Afgánistánu..Taky za sračku nemohl!

Autor: David Fábry

4 Komentářů

 1. astorc
  12.9.2014 – 17 Elul 5774 v 12:32 — Odpovědět

  ano, milý pane Fábry, nikdy nezapomenu ten den kdy jsem byla v Páté koloně na kávě a kolem mne seděli ti nejnormálnější lidi které jsem doposud potkala a nemyslím, že to způsobily jen medikamenty, seděli sme tam i my, ha ha “normální”. od té doby vím, jak to vlastně je doopravdy, za plot se dostanou jen ti zdraví. zdravím

  0
  0
 2. Vojta
  12.9.2014 – 17 Elul 5774 v 20:20 — Odpovědět

  Velky respekt Davide!Chtelo to odvahu a rad bych poblahopral, ze tento rok jdete na festival Mezi ploty dobrovolne.
  Dovolim si dotaz. Jakou jste mel diagnozu v roce 2009?

  0
  0
 3. josh
  12.9.2014 – 17 Elul 5774 v 22:20 — Odpovědět

  tohle neni vubec zadna legrace…ach…2 dny jsou ale lepsi nez mesic

  0
  0
 4. 12.9.2014 – 17 Elul 5774 v 23:57 — Odpovědět

  1) ASTORC: Milá paní Štorcová, žádní lidé podle mě nejsou normální, a Ti co si to o sobě myslí, to jsou Ti největší blázni..

  2) VOJTO: Mám již 10 let stejnou diagnózu: schizoafektivní porucha manický typ

  3) JOSH: Věřte chce to odvahu se vrátit, i jenom na jeden den..

  Díky, že nás čtete!

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

O čem chce vláda u rozpočtu vůbec rozhodovat?

Další článek

Interview s Petrem Papouškem