Zdroj: globalizationpartners.com

V minulém týdnu saúdští Arabové na sociální síti Twitter hojně diskutovali o dvanáctileté Jinně Al-Shammariové, která nezahalená a nalíčená zpívala před mužským publikem.

Jinna patřila do skupiny dětí, které vystoupily při příležitosti státního svátku Saúdfské Arábie dne 23. září před ministrem školství princem Khaledem Al Faisalem Al Saúdem. Pozdvižení způsobilo to, že při vystoupení měla nezahalené rozpuštěné vlasy a make-up včetně rtěnky

Na Twitteru někdo vzápětí vytvořil stránku, na které řada uživatelů obviňuje Jinnu z nemravnosti, zatímco jiní ji brání s poukazem na její mládí.

Dr. Awaz Al. Shihri ze saúdskoarabské univezity krále Khaleda oproti tomu připomíná, že žákyně páté a šesté třídy jsou povinny nosit abáju – volný tmavý svrchní oblek, splývající přes celé tělo. Oděv Al- Shammariové byl podle něho pohoršlivý a její rodiče by měli být voláni k odpovědnosti. Další uživatelé se domnívají, že dívka měla mít při vystoupení před mužským publikem zakryté vlasy.

Mezi Jinniny obránce naopak patří mezi jinými i herec Fayez Al Maliki, který Al- Shamariové přeje štěstí.

V reakci na kritiku vydal dívčin otec prohlášení, že proti těm, kdo jeho dceru nařkli z nepočestnosti, podnikne právní kroky.  Dodal, že “slabomyslní” uživatelé Twitteru se chovají, jako kdyby jeho dcera byla mnohem starší, než ve skutečnosti je.

Slečna, která celý skandál vyvolala, se mezitím objevila v populární televizní show Ya Hala, kde popsala svůj rozhovor s ministrem školství.

Twitter má v Saúdské Arábii 2,4 milionu aktivních uživatelů, což je nejvíce z celého arabského světa.

Autor: redakce Shekel.cz

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zapomenutí

Další článek

Arabská pilotka útočí na Islámský stát