Zdroj: qstore.cz

V té době mi bylo čerstvých 12 let. Chodil jsem ze školy ze spolužáky, řvali jsme “blbej a kretén Jakeš” a já se těšil, že už nebude máma čekat ve frontě na banány.

Moje sestra Inka (o deset let starší) ten osudný den byla na Národní Třídě, trochu to schytala, ale nic vážného a zásobovala mě čerstvými novinkami ze studentských stávek, dala mi trikolóru na kabát a já až později se dozvěděl, že se jedná o francouzskou trikolóru, nikoliv českou, v té době asi ještě nebyla k dostání- smile. Jezdil jsem v té době často do svého rodného města na Vysočině, Humpolce, a protože média, prapodivně informovala, vozil jsem letáky OF. Prostě ta atmosféra byla cítit všude.

Kdyby nebyl 17. listopad, nikdy bych nemohl z TOM (Tělovýchovný oddíl mládeže) jít oficiálně do Skauta, začít vydávat časopis a udělat své první LIVE interview s Jaroslavem Foglarem (přečetl jsem skoro všechny jeho knihy).

Kdyby nebyl 17. listopad, nemohl bych se svými přáteli Lukášem, Rosťou, Harisem, Jakubem chodit na Punk-Rockový koncerty a pogovat. Skákat z pódia, nosit dlouhý vlasy, náušnici v obočí, hulit jointy a občas si dát kouzelný houby………

Kdyby nebyl 17. listopad, nikdy bych potkat svojí nádhernou ženu, protože bych ji jako číšník nikdy neobsluhoval v kavárně, protože internetové kavárny neexistovaly, a i kdyby existoval internet, za komunismu by se sem jen těžko dostal. Neměl bych s ní krásné děti. Minuli bychom se.

Kdyby nebyl 17. listopad, nikdy bych nemohl vydávat na internet takové bláboly, které píšu, nikdy bych nemohl podnikat, byl bych šedivá kancelářská myš.

Kdyby nebyl 17. listopad a já se stejně choval, jako kdyby byl, nebyl ta šedivá kancelářská myš, 100% by mě nejednou zavřeli, možná navždycky, protože bych byl pro společnost nebezpečný a já bych se utrápil.

Jsem rád, že byl 17. listopad!!

Autor: David Fábry

3 Komentářů

 1. dada
  16.11.2014 – 23 Heshvan 5775 v 19:25 — Odpovědět

  svědectví jednoho člověka, které se taky hodí k listopadovému rozjímání (pokud opravdu nechceme vidět černobíle)

  0
  0
 2. plan9
  17.11.2014 – 24 Heshvan 5775 v 22:21 — Odpovědět

  kdyby nebyl 17.listopad a sssr by se nadale rozpadalo tak jak to zname,
  tak by nase komunisticka vlada musela bruslit na tenkem lede a stejne
  by to casem preslo na socialne-demokraticky zpusob vlady.
  mozna bychom se obesli bez krute privatizace a vyprodeje ceskeho prumyslu.
  mozna by se republice povedlo neco na cinsky zpusob, kapitalismo-komunismus.

  0
  0
 3. Petr
  19.11.2014 – 26 Heshvan 5775 v 15:27 — Odpovědět

  Davide, ty kouzelný houbičky by asi byly i bez 17. listopadu. Jen by asi nebyl přístupný internet, na kterém by si o tom mohl napsat.
  Myslím, že tenkrát byl i na obyčejnou kopírku (cyklostyl) potřeba téměř zbrojní průkaz. Nedovedu si představit, co by pak člověk potřeboval za potvrzení, aby měl přístup na internet (nepochybně nástroj imperialistických kontrarevolucionářů), nebýt 17.listopadu. Potvrzení domovního důvěrníka a čestné pionýrské by asi nestačilo :-(

  Možná, že by internet i existoval, ale pravděpodobně by se mu říkalo družbosíť, nebo nějak podobně. Asi by fungoval jako agitační nástěnka k připomínání revolučních výročí, sloužil by hlavně k uzavírání závazků do další pětiletky a konektivita by byla jen se zeměmi RVHP. Kádrováci by si pak mohli rychleji vyměňovat informace, kdo nevyvěsil na okna vlaječky a kdo nedorazil na 1. máje do průvodu. Pokud by na takovém internetu nedávali alespoň Miloušovu show z Červeného hrádku, asi bych o něj ani zájem neměl :-)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Yoni Yesner

Další článek

Ať žije feminismus