Zdroj: Archiv

Je neuvěřitelné, co všechno ve jménu tohoto slova už zaznělo. A já si jen říkám, dámy, co toto prosazují, jsou hloupé, zakomplexované, nebo prostě neschopné se jakkoliv jinak prosadit?

Naposledy jsme toho byly svědkem v souvislosti s letem sondy na povrch komety. Duchovní otec celého projektu Matt Taylor se neubránil slzám. Deset let práce a pak několikahodinový grandiózní úspěch vědy. Sondu má dokonce vytetovanou na svém těle. Ale udělal jednu zásadní chybu, na tiskovou konferenci přišel v košili se spoře oděnými děvami. A tématem už nebyl obrovský úspěch vědy, ale ona košile. Musel se převléknout, omluvit a zjevně to s ním otřáslo. Feministky dosáhly svého.

Zaznělo mimo jiné i to, že úloha žen ve vědě je obtížná. Věda je podle feministek především mužským kolbištěm. Tak to už je trochu moc. Že by byl i bůh (a je jedno zda křesťanský, muslimský či jiný) diskriminační když se rozdávala inteligence? Ve vědě to není o ničem jiném než o znalostech a inteligenci. To chceme předepisovat kolik nových léků mají vymyslet ženy a naopak kolik jich smějí vymyslet jen muži?

Uvědomme si, že muž má odpradávna tu touhu rozšiřovat své geny. On je ten lovec, co vyhledává své ženy. Ženy si zase vždy vybíraly mezi svými nápadníky toho pravého, který byl podle jejich úsudku nejdříve dost silný, poté i dost chytrý nebo šikovný na to, aby zaopatřil jejich rodinu a připustily si ho k tělu. Tak to bylo vždy, tak to máme zakódované v genech a žádná feministická nařízení s tím nic nezmění. Muž, i nejlepší a nejvěrnější otec rodiny, se vždy rád podívá na pěkné ženské tělo. A hezké ženské tělo patří i na onu košili. Kdyby tam byla vyobrazena hezká mužská těla, nikdo by proti tomu nic nenamítal (na rozdíl od opačného postoje feministek), ale těch košil by se tolik neprodalo. To je dáno přírodou. A kdo proti tomu protestuje, tak asi jen závidí, že takové tělo nemá. A není bohužel schopen (vlastně schopna) světu ukázat, že má ale jiné přednosti, třeba mnohem cennější. Je to jen o zakomplexovanosti.

Tak se postupně zřejmě brzy dopracujeme k tomu, že v soukromých firmách bude předepsán počet žen ve vedení společnosti bez ohledu na jejich vzdělání a schopnosti. A já jen čekám, kdy v zájmu vyrovnanosti bude předepsáno, že půlka tatínků musí povinně prvních šest měsíců kojit.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Co by se stalo pro mě, kdyby nebyl 17. listopad 1989

Další článek

Co hlásal Hlas Moslimské náboženské obce?