Zdroj: forward.com

Ben Ammi Ben Israel, původním jménem Ben Carter, se po návštěvě archanděla Gabriela v roce 1966 stal duchovním vůdcem Černých Hebrejců.Chicagský zpracovatel kovů podle svých vlastních slov převzal od archandělova  zjevení poselství: Černí Hebrejci se měli vrátit do své blízkovýchodní pravlasti. Po předešlých neúspěšných pokusech usadit se v Libérii přesídlilo do Izraele prvních 48 rodin Černých Hebrejců v roce 1970. Ben Ammi Ben Israel s dalšími členy skupiny přijeli o několik měsíců později.  Nový domov našli v městě Dimona v Negevu. V nemocnici Beer Sheva Ben Ammi Ben Israel předminulý týden zemřel. Na jeho pohřbu se dnes v Dimoně sešly tisíce lidí.

Černí Hebrejci svůj pobyt v Izraeli nárokovali s odvoláním na svůj původ v jednom z židovských kmenů, který odešel do exilu po zničení druhého Chrámu. Potíže s legalizací života v Izraeli je pronásledovaly až do roku 1992, kdy většina z členů komunity dostala povolení k přechodnému pobytu.

Členové skupiny praktikují mnohoženství, používají netradiční diagnostické a léčebné metody a jsou vegany.

Jejich komunita má asi tři tisíce členů v Izraeli, další žijí ve Spojených státech, v Karibiku, v Africe a ve Velké Británii. V Izraeli prosluli i hudbou.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Rap v Íránu nežádoucí

Další článek

Irán: moslimovia preložili Katechizmus do perzštiny