Zdroj: YouTube.com

Ministerstvo kultury a islámského vedení Íránu považuje západní hudbu za problematickou.

Hussein Noosh-Abbadi, mluvčí ministerstva, prohlásil, že režim vnímá “tento žánr západní hudby za problematický” pro tradiční hudbu Íránu. Informuje o tom internetové zpravodajství jpost.com. Rap podle Nooshe-Abbadiho podporuje nevázané chování, které je nebezpečím pro společnost.

Ministerstvo se prý bude snažit předcházet incidentům, které jsou s koncerty rapové hudby spojeny.

Jelikož každý koncert musí být v Íránu ohlášen a po absolvování stanovených byrokratických procedur (trvajících až několik měsíců) také schválen zmíněným ministerstvem, je podle stránek jpost.com nepravděpodobné, že by íránský režim v dohledné době povolil konání nějakého rapového koncertu – i přesto, že v Íránu existuje široká undergroundová scéna tohoto hudebního směru.

Rap si v Íránu od roku 2000 získal obrovskou oblibu hlavně mezi mladými lidmi – to je v zemi, kde 60% obyvatel je mladších třiceti let, velmi rozsáhlá skupina. Texty písní se většinou dotýkají běžného života íránské mládeže i společenských problémů jako je nezaměstnanost, drogy, chudoba nebo deprese.

Obstrukce ze strany íránských úřadů umělci obcházejí tak, že nahrávají v soukromých studiích nebo amatérsky a své písně zveřejňují rovnou na internetu.

Autor: redakce Shekel.cz

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Čím zdravější Rusko, tím nebezpečnější

Další článek

Poslední cesta Bena Ammiho Bena Israele