Zdroj: Archiv

Příčinou vzniku lesních požárů na severu Izraele by mohla být nedbalost.

Agentuře AP to dnes oznámil mluvčí izraelské policie Micky Rosenfeld. Podle něj na nedbalost ukazují první zprávy z vyšetřování. Oheň zuří na severu Izraele již třetím dnem a stále se ho nedaří dostat pod kontrolu. O život kvůli němu přišlo 41 lidí.

Od čtvrtka oheň pohltil více než tři tisíce hektarů lesního porostu. Zhruba 17.000 lidí muselo být evakuováno z pohoří Karmel. To se nachází okolo izraelského města Haify, které se ocitlo v obklíčení plamenů.

Rosenfeld již v podstatě vyloučil možnost úmyslného založení. Za vznikem pravděpodobně stojí nedbalost blíže nespecifikované rodiny. Tuto informaci přinesl jiný mluvčí regionální policie.

Izrael požádal o mezinárodní pomoc. Již teď mu pomáhají Kypr, Řecko, Jordánsko, Británie a Rusko. Například Řekové poskytli materiál a letadla k hašení. Pomoci chtějí také USA, Egypt, Ázerbájdžán, Španělsko, Chorvatsko a Francie.

Premiér Benjamin Netanjahu označil požár za “bezprecedentní pohromu” a požádal o pomoc také Německo, Belgii, Nizezmsko, Finsko a Norsko. Hasičské sbory vyslala i palestinská samospráva.

Podle izraelské lesní správy oheň zničil zhruba 3400 hektarů půdy. Pravděpodobně jde o největší požár v historii Izraele. Hasičské sbory se nyní snaží oheň odvrátit od zalesněných oblastí na již spálená území.

Mezi obětmi požáru je i 36 vězeňských dozorců, kteří jeli autobusem do místní věznice, aby pomohli s evakuací vězňů.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Tady se Vodafone přepočítal

Další článek

WikiLeaks: Jemenský prezident nabídl armádě USA vstup do Jemenu