Zdroj: Shekel

Den poté, co Palestinci ohlásili ukončení bezpečnostní spolupráce s Izraelem, došlo v Jeruzalémě k dalšímu útoku za použití motorového vozidla.

Podle policejní mluvčí Luby Samiriové řidič najel do chodců, vystoupil z vozu a pokusil se přítomné lidi pobodat. K incidentu došlo před základnou bezpečnostních složek na hranici Západního a Východního Jeruzaléma. Čtyři ze zraněných jsou členové pohraniční hlídky. Řidič byl po útoku vážně postřelen. Šlo o mladíka z arabské části Jeruzaléma.

Jedná se pravděpodobně o další “samotářský” útok, jaké v posledních měsících zneklidňovaly Izrael. V říjnu a listopadu došlo především v Jeruzalémě k sérii takových útoků, kdy řidič najel autem do skupiny chodců.  Incidenty s sebou přinesly zhoršení arabsko-židovských vztahů a masové protesty.

1 Komentář

  1. Karel79
    10.3.2015 – 19 Adar 5775 v 13:01 — Odpovědět

    Jistě onen mírumilovný řidič v tu chvíli neměl nic společného s islámem. Tak jako vrazi z Islámského státu, stejně jako štvaví klerici, kteří v mešitách dští oheň a síru na " křižáky".

    1
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Hybridní ruská válka

Další článek

Prezident musí být pro smích, i když nechce