Myslím si, že to co posíláme do Vesmíru, to se nám také vrací! Toto platí podle mě ve všech oblastech včetně podnikání. Netvrdím, že to vyvrací další můj názor, který mám pravděpodobně obdobný jako mnoho dalších podnikatelů (i menších i velkých), že náklady se průběžně musí škrtat.

Nicméně jsem člověk se sociálním cítěním. Umím pochopit i to, že daněmi máme podporovat ty sociálně slabší a s rostoucím příjmem by ta podpora měla nabírat na intenzitě. S touto mojí definicí již mnoho lidí souhlasit nebude, ale respektujeme se, doufám – smile!

Trochu mě zaskočily zážitky z Cinema City, které jsem měl na pražské Floře. Během dvou týdnů jsem spolu se svými dětmi navštívil tamní Cinema City hned dvakrát. Byl jsem s dětmi domluven, že si vyberou nějaký film (pohádku) a já že je odvedu do kina, přitom sám budu (kvůli ceně filmu i kvůli tomu, jak je Česko-Izraelská Flóra super vymyšlená) pracovat z příjemné kavárny hned vedle kina.

Pro mou rodinu je kino jedna velká láska, ke které patří i slaný popcorn a cola. Monopolní cenu popcornu a coly respektuji, i když s ní nesouhlasím. Vím, že film již dávno není takový byznys a slabší filmy nebo filmy promítané mimo diváckou špičku běží (stejně jako pohádka, na které byly moje děti) pouze pro dva či tři diváky.

Zkrátka, pro zachování naší rodinné tradice jsem se rozhodl děti doprovodit a koupit jim občerstvení do kina. Protože jsem věděl, že každé z mých dvou dětí a (a při předešlém návštěvě každé ze tří dětí, protože potomci si s sebou přivedli ještě kamaráda)  bude chtít vlastní popcorn a vlastní pití, rozhodl jsem se:

 •  Při první návštěvě se třemi dětmi požádat o 2 kelímky navíc, abych z velkého popcornu udělal 3 a dětem jsem místo Coly, kterou mají jenom v kelímku (výrobní cena několik haléřů), koupil vodu v láhvi. Kelímky na popcorn jsem nedostal. Obsluha mi vysvětlila, že pokud by mi je dali, museli by je sami prodavači zaplatit jako celý popcorn v hodnotě cca 100,- Kč. A doporučili mi použít sáčky od bonbónů na váhu!
 • Při další návštěvě, už jenom s mými dvěma dětmi, jsem šel pro sáčky hned. Ale tentokrát jsem se dozvěděl, že i ty sáčky by museli prodavači zaplatit jako celé bonbóny! Ufff! Na můj dotaz, zda mají jiné sáčky nebo kelímky mi odpověděli, že nic takového nemají. A když jsem argumentoval, že minulý týden jsem to takto řešil u jejich kolegů (a následně jsem si na tuto situaci stěžoval na oficiální facebookové stránce Cinema City), dozvěděl jsem se, že kolegové a kolegyně byli kvůli tomu vyhozeni z práce – už tam nepracují!

Tak se tedy, milé Cinema City, ptám: opravdu si myslíte, že by Vás okrádali studenti, kteří si váží práce? Vadí Vám názor, který je odlišný od názoru vedení? Neumíte pracovat s lidmi jako individualitami? Jste opravdu tak jednoduší, že si myslíte, že tímto způsobem, kdy člověku ukážete bič, ale ten cukr bude v podobě 60,- Kč na hodinu, ještě Schwarz Systém, že neotáčíte energii sami proti sobě?

Přeju Vám, abyste z toho Vašeho popcornu a Coly posrali do jednoho, manažeři Cinema City!

PS1: Někdo z tohoho profilu si prohlížel můj profil na LinkedIn poté, co jsem umístil své dva příspěvky na facebookovou stránku Cinema City.

PS2: Na tomto článku bude pracovat digitální agentura AirMarketing.cz s.r.o, aby pomocí PPC a SEO docílila co nejlepších pozic na KW ve volné shodě: Cinema City – smile!

link

4 Komentářů

 1. HOHO
  10.4.2015 – 21 Nisan 5775 v 13:23 — Odpovědět

  Myslim, že by jste si měl dá pozor na to co vysíláte do vesmíru, opravdu se to vrací (-:

  4
  0
 2. Emil
  15.3.2018 – 28 Adar 5778 v 21:00 — Odpovědět

  Obsluha příšerná, dostal jsem kartičku s jedním lístkem zdarma a k tomu malý nápoj a střední popcorn zdarma, vstup zdarma nebyl, bylo mi řečeno že to platí pouze u občerstvení, přičemž na kartičce bylo napsáno "vstupenka do cinema city". Nakonec u občerstvení mi bylo řečeno, že musím zaplatit 50,- takže to také nebylo zdarma.
  Gratuluji

  0
  2
  • K
   1.9.2018 – 21 Elul 5778 v 20:57 — Odpovědět

   A tato kartička je bohužel jediný benefit zaměstnanců a to ještě za 60 vydřených hodin. :)

   0
   0
 3. Tomáš
  26.9.2019 – 26 Elul 5779 v 12:56 — Odpovědět

  Nebýt takových lidí jako je právě recenzent tak se neřeší blbosti. Máte jasně danou nabídku a té se držte a když se Vám to nelíbí tak nechoďte do kina :) Vymýšlet si, že chcete 2 kelímky navíc pro Vaši nesmyslnou potřebu je vážně ubohé. Bohužel to tak je v podnicích často, že Vám nevyhoví. Někdo to zaplatit musí a když ne zákazník tak kdo? Obsluha -> jak jednoduché na pochopení. Že berete do kina 3 děti je čistě Váš problém a když děti chcou každý svůj popcorn tak si je buď nějak spacifikujte ať si nevymýšlejí a nebo jim prostě kupte 3 malé. Ano vyjde Vás to draho, ale tak to prostě chodí, smiřte se s tím, nebo si pusťte stažený film doma. Nikdo Vám nic necpe, jdete tam dobrovolně. Myslím si, že normálně pracujícího člověka ty 3 malé popcorny s colou nezrujnujou, když tam nechodíte co druhý den. Lidi už neví co hejtovat a tak si vymýšlejí totální hlouposti (jako v tomto článku) . Trapné, trapné, trapné :) …

  4
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Rašelina: HOLOCAUST NESMÍ BÝT ZAPOMENUT!

Další článek

O lidech unavených životem…