Dramatik, herec, spisovatel, režisér. Arnošt Goldflam. Milá postava, která se čas od času prosmýkne po nějakém českém jevišti a zanechá tam výraznou stopu. Co to bylo naposledy?

Happy End

Anat Gov. Izraelskou dramatičku ještě před pár lety mnoho lidí neznalo. Jen pár skalních fanoušků jejich divadelních her. Potkalo ji, jak se říká “štěstí v neštěstí“. Rakovina. Jako vášnivá kuřačka si myslí, že za všechno můžou cigarety. Ošetřující lékař názor její názor vyvrátí. Zároveň pronese: „Teď už klidně kuřte, nemusíte přestávat.“ Asi každý by pochopil…

Anat Gov se nevzdává, s rakovinou bojuje čtyři roky. Za tu dobu napíše Happy End. V té hře je všechno. Naděje, zoufalství, nadhled, smích i pláč. Poselství, že člověk si má ze života brát jen to nejlepší. Anat Gov zemře v roce 2012, je jí 59 let. Na konci svého života získává významná ocenění. Za hru Happy End.

V Česku se hry chopil citlivý a dobrosrdečná Arnošt Goldflam. Vidět ji můžete v Divadle Rokoko. 15. a 23. května Nebo 2., 9. a 19. června. Není to hra, u které si odpočinete, budete u ní a o ní hodně přemýšlet. Stojí za to.

O nepotřebných věcech

Chcete si užít Arnošta Goldflama s úsměvem na rtech a hřejivým pocitem u srdce? Sáhněte po jeho poslední knize. O nepotřebných věcech. 14 pohádek pro děti i dospělé. O věcech i lidech, které prostě nikdo nepotřebuje, ale své místo na světě mají jako každý jiný. Humorné, strašidelné a poetické příběhy. Je pro vás čtení zdlouhavé? Nevadí.  Pro vás je ideální audiokniha. Čte ji sám autor. Možná ještě lepší způsob, jak si vychutnat moudrost, pokoru, humor a laskavost moudrého pána.

Odkaz na audioknihu zde!

Poslední tip:

Arnošt Goldflam jako host Ondřeje Suchého v pořadu Nostalgické muzeum na ČRo Dvojka. Vyprávění o dětství, dospělosti, strastech i radostech energického “ skorosedmesátíka“.

Odkaz na pořad zde!

Arnošt Goldflam

*22. 9.1946

Dramatik, režisér, spisovatel, herec. Narodil se v Brně v židovské rodině. Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění. Stal se výraznou postavou brněnské kulturní scény. V současné době patří mezi nejvýraznější české dramatiky, je autorem více než 50 her. Pedagogicky působí na brněnské JAMU i pražské DAMU. Je po druhé ženatý. Má tři děti.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Bože, bože, další z řady

Další článek

Francúzsko: 100 miliónov EUR na boj proti rasizmu