V Jeruzalémě začal ve středu soud s vrahy šestnáctiletého Araba Muhammada Abu Khdeira, kterého vloni unesli a upálili tři židovští mladíci.

Jen jeden z nich, Yosef Haim Ben-David, je plnoletý. Soud ho považuje za vůdce skupinky, která Abu Khdeira utýrala kvůli pomstě za únos a vraždu tří židovských teenagerů, které se o měsíc dříve dopustili Palestinci.

Jeden z nezletilých obžalovaných soudu řekl, že ho ani ve snu nenapadlo, že by arabského teenagera doopravdy zabili a že jen poslouchal Ben-Davida, který pro něj prý byl neodmítnutelnou autoritou „jako otec“. Ben-Davidův obhájce se naproti tomu neúspěšně snažil přesvědčit soud, že jeho klient je nepříčetný.

Obžaloba tvrdí, že Ben-David řídil auto, do kterého oba nezletilí zatáhli Abu Khdeira. Ten se snažil zavolat svého strýce, pokoušel se utéci a kopal. ´Útočníci ho ale škrtili a několikrát ho udeřili do hlavy, zatímco Ben-David vykřikoval jména Židů zabitých Araby. Pak Ben-David požádal své mladší společníky, aby Abu Khdeirovo tělo spálili. Polili ho, ještě žijícího, hořlavinou a  Ben-David ho, podle svého loňského přiznání, zapálil. Mladíkovy ohořelé pozůstatky našla policie asi hodinu poté, co byl ohlášen únos.

Izraelské ministerstvo obrany přiznalo rodině zavražděného Palestince stejné kompenzace jako obětem protižidovského terorismu.

1 Komentář

 1. Refael
  5.6.2015 – 18 Sivan 5775 v 04:41 — Odpovědět

  A tak to má být, za katr s nimi a dát jim doživotí a kdyby to prežili, tak 2 roky navíc.
  Jen škoda, že podobnou reakci nevidíme i z druhé strany a to nemyslím hned Hamas. Od něho čekat něco podobného, to je jako čekat na konverzi papeže k jinému náboženství. Ale PA by mohla alespoň zastavit protižidovskou nenávist na jejich TV jenom pro začátek.

  1
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Entsteppung (Uprchlíci)

Další článek

O DOTEKU