Tolik diskutovaný festival se i letos otevře všem, kteří mají zájem poznat něco nového. Hudba, filmy, tanec, knihy, přednášky i jídlo. To všechno “Made in Jerusalem“.

Plzeň, coby město kultury, hostí Dny Jerusaléma od 19. a 20. června. V Praze si můžete festival vychutnat od neděle do úterý. Nejvíce lákadel najdete v neděli v Praze na Stalinu. Univerzální prostor bývalého památníku zaplní stánky s jídlem, místa pro promítání filmů a koncertní stage. A co si nenechat ujít?

 

Mike´s place

Do oblíbeného baru na pláži v Tel Avivu přijede novinář z New Yorku. S majitelem prohodí pár vět a je rozhodnuto. O jeho baru se natočí krátký dokument. Místo, kde se skvěle baví Evropané i Američani stojí za zmínku. Natáčení vypadá nadějně. Zajímavé rozhovory s barmany, hosty… To všechno až do dubna 2003. V ten večer tady dojde k teroristickému útoku. Tři nevinní lidé zemřou. Co dál? Z původního vyprávění o divokých večírcích na pláži se stane poutavý dokument. Jak se vyrovnat se zlem, jak jít dál? O tom je unikátní grafický román Mike´s Place. Před čase vyšel jako kniha. Na Dnech Jerusaléma bude nově představen jako film. Blues by the beach. Obě varianty stojí za pozornost.

Trailer ke knize zde.

Trailer k filmu zde.

 

Tančíčí Arabové

Film izraelského režiséra Erana Riklise jste mohli zaznamenat už na březnovém Febiofestu. Kdo nestihl, může vidět na Dnech Jerusaléma. Humor, láska, napětí i dojetí. To všechno během necelých dvou hodin. Láska palestinského mladíka a židovské dívky. Konflikt a emoce v neklidné zemi, v neklidné době. Izraelská filmová akademie film ocenila čtyřmi hlavními cenami.

Trailer k filmu zde:

 

The Hazelnuts

Tři dívky se potkaly na jeruzalémské hudební akademii. Začaly si sami skládat písničky a předělávat aranže inspirované uličkami v New Orleans. 20. léta minulého století a perfektně sehrané vokální trio nejdříve doprovází jen jeden kontrabasista. Když natočí své první EP a dostanou pozvání na řadu významných festivalů, přidají i další nástroje. Osamělý kontrabas doplní kytara, bicí, valcha a někdy taky dechová sekce. Sympatické retro trio ve spojení s vynikajícími jazzovými muzikanty nastolí nejen pohodu ale i kvalitní hudební zážitek.

Malá ochutnávka zde:

 

Jeruzalémská kavárna

Jaká je jeruzalémská kuchyně? Izraelsko- arbasko- středomořská. Víno, limonády, káva, deserty, ten nejlepší humus. Kulinářské show a taky dva vynikající jeruzalémští kuchaři. Ilan Garousi obdivuje kuchyni blízkého východu, ví o ní ledacos a hlavě to umí lehce a chutně připravit. Jeho palestinský kolega Kamel Hashlomon zase stojí za úspěchem vyhlášené jeruzalémské restaurace Satya. Milovníkům jídla a ochutnávání netradičních pokrmů předvedou tradiční recepty v celé jejich kráse.

Kompletní program festivalu najdete zde:

http://daysofjerusalem.com/cs

Days-of-Jerusalem-vizual

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Výpověď pro nevyhovující původ

Další článek

Otevřený dopis pro Eretz.cz a Marxe a Engelse Blausteina