Denně je nám vtloukáno do hlavy, jak jsou „noví obyvatelé“ Evropě prospěšní, jak obohatí naši kulturu, rozhledy, vzdělání. Já se ptám čím?

Nechci tu teď lacině a ironicky vyjmenovávat problémy s ghetty, atentátníky, sociálními dávkami apod. Chci se skutečně věnovat tomu, co by pro nás mělo být přínosem.

Určitě padá argument o tom, že nové pracovní síly zachrání stárnoucí Evropu. Proč je tedy v jižních státech Evropy až 50% nezaměstnanost mezi mladými lidmi? Nemyslím si, že nově příchozí by byli nějak vzdělanější, schopnější nebo šikovnější než mladí obyvatelé Evropy.

Kultura? Dobré romány, hudba, případně divadelní kousky přeci mohou na evropské kulturní stánky pronikat i bez podpory přistěhovalců. Festivalů, kam má přístup každý umělec, je dost. A pokud se nějaké dílo prosadí, tak mu nic nebrání v jeho dalším šíření po celé Evropě.

Věda? To je přeci také nesmysl. Dobří vědci dostanou nabídku grantů od předních evropských (a nejen evropských) ústavů, ať jsou odkudkoliv. Nemyslím si, že by mezi tisícovkami připlouvajících byli nějací významní vědci. A i kdyby byli, tak tím, že jim umožníme se u nás usadit, se jenom postaráme o to, že v zemi jejich původu budou jen chybět. To přeci není žádná pomoc.

Náboženství? Pro mě v boha nevěřícího to asi bude těžko nějaké obohacení. A nemyslím si, že např. katolíci v Německu jsou nadšeni z toho, že v rámci zrovnopravňování náboženství se již ve školách nesmí vyvěšovat kříže, které tam ale před tím byly po staletí.

A tak jediné co mě napadá je kebab. Mám ho rád, běžně si ho dávám. Ale ten by snad přeci pronikl do naší stravy i bez přistěhovalců.

Poučte mě v diskusi. Rád si přečtu, čím jsem díky multikulti obohacen. Já kromě toho kebabu zatím fakt nepřišel na nic.

20 Komentářů

 1. danny
  1.7.2015 – 14 Tammuz 5775 v 06:56 — Odpovědět

  Napr.-obohatený o krásnu otázku,na ktorú niet odpovede.

  1
  3
 2. robert
  1.7.2015 – 14 Tammuz 5775 v 08:31 — Odpovědět

  Tomáši, jste obohacen už tím, že o multikulturalismu uvažujete, byť negativně, ale věnoval jste mu pár slov

  3
  4
 3. danny
  1.7.2015 – 14 Tammuz 5775 v 08:59 — Odpovědět

  alebo ešte existuje ešte dalšia možnost ,,obohacovania".Zachytil som,že americká,,aktivistka za multikulti"požaduje stiahnút Shakespeara z osnov,divadiel…a nahradit ho ,,hociktorým"africkým autorom,dramatikom,lebo dokáže rovnako obohatit kultúru.A treba novum.A to je už smile na entú.(samozrejme nič proti autorom z inakosti).

  0
  2
 4. Tomáš Flaška
  1.7.2015 – 14 Tammuz 5775 v 18:33 — Odpovědět

  Stále čekám, že mi tu někdo vysvětlí, čím mě uprchlíci a jejich přínos multikulti do Evropy obohatí. Jinak bych si snad, nedej bůh, musel myslet, že je tu nechceme a nepotřebujeme.

  8
  0
 5. Tony
  1.7.2015 – 14 Tammuz 5775 v 23:05 — Odpovědět

  Tomáši, oni se postarají o Tvé zdraví. Za nějaký čas zapomeneš jak chutná vepřový řízek a pivo od Fleků.
  Povšimni si, jak se z tohoto portálu mnohé osobnosti stahují.
  Pochybovat o přínosu multikulti, to sis dovolil hodně. Čeká Tě ukamenování nebo alespoň nějaká ta nálepka ve stylu "Kdo není s námi, jde proti nám."

  2
  0
 6. Erich
  2.7.2015 – 15 Tammuz 5775 v 09:07 — Odpovědět

  Tony proč se domníváte že zrovna multikulti není obohacením? Vždy záleží pouze na úhlu pohledu, na tom na které straně stojíte, ke kterým z těch kulti multikulti tíhnete. Pak zjistíte, že všechna ta hesla, která jste halasně napadal jsou Vám najednou tak nějak blízká a ze srdce by jste je chtěl vyřvávat na druhé.

  Podívejte se, zde na fotkách z Kotlinky máte symboly dvou nám geograficky i nábožensky vzdálených kultur, jedna zde vítá druhou ( u muslimů je to typický projev neloiality ke státu jak často rádi zdůrazňují sionisté ) a já předpokládám že Vás nenapadne nikterak proti tomuto půvabnému vítačskému fenoménu brsnit.

  A k tomu stravování. Někdo to jako argument používá z nevědomosti, já bych se ktomu snížil snad jen v bezvědomí. Protože mezi lidmi veřejně a hlavně dlouhodobě bojujícími proti islamizaci jsou tací co mají s vepřovým a alkoholem velké ale opravdu velké problémy. A tím nemyslím jejich nadužívání.

  0
  1
 7. Erich
  2.7.2015 – 15 Tammuz 5775 v 09:13 — Odpovědět

  Tedy to správné multikulti v praxi, jak jsem o něm hovořil:

  https://www.facebook.com/jiri.blazek.165?fref=photo

  0
  1
 8. Tomáš Flaška
  2.7.2015 – 15 Tammuz 5775 v 11:20 — Odpovědět

  Erichu, to že se lidé vzájemně vítají, není odpověď na mou otázku, čím mě, mou zem a naši Evropu multikulti obohacuje. Stále mně to tu nikdo nevysvětlil.

  2
  0
 9. Erich
  2.7.2015 – 15 Tammuz 5775 v 18:37 — Odpovědět

  Tak předně protože nemáme nic přesněji definováno a ani se neshodneme na příčinách všech těch průserů, tak se můžeme mydlit po hlavinkách už jenom tím výrazivem, protože pro každého z nás má jiný význam. Mně jenom žere, že lidi kteří začátkům těchto průserů nekriticky tleskali, mají teď sevřené svěrače a své nejblbější pudy budou ukájet na obětech svých vlastních pořádků.

  Takže netuším koho a co máte na mysli, když mluvíte o multikulturalismu a hlavně jaký. Protože některé vlivy nám nevadí i když pozvolna destruuí společnost, zatímco vůči jiným jsme ve střehu, to si odpustíme i zjevné náckovatění protože je to přeci pro dobro věci.

  Celé mi to připadne jak kouřová clona – proč nerozebíráte TTIP. Euroval, TISA ???
  http://e-republika.cz/article2863-Smlouva-TISA-globalni-migrace-pracovnich-sil-bez-prav-a-likvidace-statu
  Jestli je jen část z toho pravdivá tak jsme v hajzlu i bez nějakých multikulti imigrantů.

  Byl rok 2006, Veselovský měl v rádiu Stephany Griffit – Jones a ta mu popisovala příchod finanční krize. Že je to s ní jak s mincemi vyhozenými do vzduchu ( je na to jeden prima vtip). Nevíte přesně kdy, ale víte že spadnou. No a Veselovsky tak nějak celkem typicky vůbec nezareagoval, páč flek se počítá. A ta naše stráž a hlídací psi kapitalismu měli tou dobou strašne moc práce – řešili celý ten rok Aničku Škrlovic. To se pak člověk nediví, když Kolibřík tedy Pavlik Bémů ještě na Vánoce 2008, veřejně do éteru sděluje, že ta krize ho fakt ale fakt, čestné pionýrské, strašně zaskočila, vždyť kdo to prý mohl na podzim 2008 vůbec tušit. Tohle je ta elita národa. A dnes se něco podobného nejspíš opět opakuje. Tak mně napadá, na kom si pak budeme vylévat své frustrace? Kdysi za vše mohl židobolševik dnes islamofašista. Jenže kde je brát v dostatečném počtu. Tak asi začneme u páté kolony sluníčkářů a levicových socek. Zdá se, že se nám to začíná tak pěkně rozjíždět.

  1
  0
 10. Erich
  2.7.2015 – 15 Tammuz 5775 v 19:14 — Odpovědět

  K tomu obohacování, my si vždy vybereme nějaký ten etalon, ke kterému se zcela existencionálně potřebujeme přibližovat, nejlépe přimknout. Takže zatím co trollující trotlové, většinou popisováni jako zamindrákovaní nevzdělaní závistiví levičáci vítají noční vlky – tedy exponenty takovýchto pořádků:

  http://www.lidovky.cz/strelba-na-verejnosti-ci-pristup-do-bytu-ruska-policie-ma-mit-volnejsi-ruce-1bz-/zpravy-svet.aspx?c=A150702_164013_ln_zahranici_ele

  tak pak je tu skupina prozřevších, bytostných demokratů, většinou se charakerizujících s vyšším vzděláním, co vítá protagonisty takovýchto pořádků:

  http://www.lidovky.cz/rozstrilena-babicka-smrt-za-rychlou-jizdu-jak-pouzivaji-zbrane-policiste-v-usa-g0f-/zpravy-svet.aspx?c=A150412_164743_ln_zahranici_mmu

  Po pravdě řečeno, opravdovým obohacením by byl ten americký přístup, protože něco takového tu už dlouho nebylo. A navíc by to jaksi samovolně pomohlo při řešení mnohých nastávajících problémů.

  0
  1
 11. 2.7.2015 – 15 Tammuz 5775 v 20:30 — Odpovědět

  Tomáši, hodně si vždycky cestoval,děláš skvělý fotky a letos jsi byl na delší dobu i za velkou louží – není snad krásné, že lidé si povídají, usmívají, chodí spolu,milují se – napříč barvami pleti a náboženstvím!?!

  Tam si připadáš přirozeně, připadáš si, že pokud Tě hodí do koše nebo Tě vychválí do oblak, nebude to pravděpodobně kvůli burce nebo pejzům či shnědé pleti ))

  0
  1
 12. dada
  3.7.2015 – 16 Tammuz 5775 v 10:11 — Odpovědět

  Erichu, nemůžu si pomoct, ale ti sluníčkáři jsou už rozjetí sami, mezi nima jsou exoti, kteří si s výkvětem protitábora nezadají… a obávám se, že jejich vzedmutí taky nemusí být až tak nikým neřízený jev, když už jsme u té clony, přitápět pod kotlem se může šikovně, třeba skrz všelijaké granty a tak.
  Chápu, že Vás různí lidi serou, zvlášť když jste určité věci dávno viděl, ale trochu mi to připomíná tu debatu o imigraci (na Debatním klubu, první část, nevím, jestli jste viděl, je to dost čerstvé a dlouhé) – nemá snad smysl skončit u toho, že se budeme obviňovat, kdo za co může. Tam se ta diskuze svezla do absurdní roviny: když teda Západ vše tak rozhasil, měl by si to taky vyžrat versus neměl, za všechno Západ nemůže, i když k tomu třeba přispěl. Považuju tu diskuzi za dobrej pokus, ale je vidět, jakej kus je třeba ještě urazit, aby se obě strany zklidnily a byly schopné vést normální řeč jako lidi (a budete se divit, nejvíc to tam polidšťoval asi náš exdiskutér Formánek). Proč říkám absurdní: protože se v podstatě nemluvilo o tom, jak případně těm lidem pomoct, aby to bylo co nejúčelnější, vlastně o tu pomoc a skutečně potřebné vůbec v té diskuzi nešlo, spíš se to mlelo kolem toho, jestli když jsme ti hajzli, co tu mizérii díky spoluúčasti na politice Západu dopouštějí, bychom ji měli taky pocítit, a nebo ne. Není to postavené na hlavu? Budeme se tesat, kdo za co může, případně zda máme symbolicky spolutrpět, ale nikdo se nestará, jak opravdu a účinně pomoct? Jak ti Syřani u Jílkové: nepodporujte teroristy a zrušte embargo, to je co nás pálí, jestli přijmete hrstku uprchlíků nebo ne, to nás vskutku nevytrhne. Proč si ti lidumilové vybírají za terč zrovna IVČRN, není snad strůjce průseru opravdu úplně jinde (to jen k tomu, jak narážíte na odpor k levičákům, mně to vůči IVČRN připadá úplně stejně hysterické. Mlha). A šílenec Kohout tam číhá, až někdo použije slovo černoušek, aby mohl začít hystericky ječet o xenofobii a rasismu… no k čemu toto může vést? Lidi u nás jsou ochotní pomáhat, ale tady toto vážně musí smrdět i nejútlocitnějšímu člověku.
  Já bych byla velice nerada, kdyby se to zvrhlo na lynčování všech muslimů (či jejich přátel), ale když jsem viděla, jak absolutně nejsou schopní diskutovat ti "zastánci" o nebezpečí islámu třeba jen proto, že mu věří miliarda a půl lidí… no co je toto za argument? Jestli opravdu za tím "rozesíráním" někdo promyšleně stojí, tak ví moc dobře, co a proč si zvolil za nástroj, je to dost nebezpečná zbraň, a kdo toto nechápe, je naivní nebo záměrně (snad za prachy) slepý. Když někomu nebylo zatěžko používat ty početnice v Afghánistánu, nepochybuju, že nad Evropou taky nebude ronit slzy.

  2
  0
 13. Erich
  3.7.2015 – 16 Tammuz 5775 v 20:27 — Odpovědět

  Aha tak Kohout. Vyrazil bych ho. Ten mamlas napadal Syřana jenom proto, že ho nebyl sto doposlechnout. Já si myslím, že syrská emigrace není ani náhodou názorově jednotná, příčiny devastace doma vidí každý jinak, asi podle, toho proč ten konkrétní člověk odešel a kdy. Právě ten Syřan v podstatě říkal že to rozvrtal a rozvrtává západ, tedy ti co se jim Assad dlouhodobě ekluje. Tam byla na počátku jak státní represe tak ale i možná "majdanovské" střílení do demonstrantů. Ale to podstatné tam Kohot prořval – totiž názor že ten problém je potřeba napravit přímo na místě, že jenom přijímat uprchlíky stejně nic nevyřeší.

  Kohout tam svým hysterickým chováním tak rozvrátil diskuzi že nedal prostor asi nejzajímavějšímu hostu Jiřímu Jírovcovi. http://blisty.cz/authors/115-jiri-jirovec

  Ten hovořil o tom že si tu snad nikdo nedal práci s pořádným rozborem tohoto dokumentu:

  http://www.informationclearinghouse.info/pdf/RebuildingAmericasDefenses.pdf
  protože pak bychom se mnohému nedivili.

  A tady je ten paradox – Kohot používal stejné informace, kterými se tak rád oháním, jenže to dělal s takovým fanatizmem, že je totálně zazdil a vyšuměly. Ono je vlastně jedno jestli je vlevo či vpravo, protože je to totání fanatik, neschopný ironie. A teď si Dado vemte, pokud jsem ho alespoň trochu odhadnul, jaké lidi si k sobě asi přitáhne? Používáme oba stejné argumenty, Jsem tedy stejní levičáci a tak se asi budeme muset na šibeničce střídat? A jsme zase tam kde před lety. Vystrřílíme kvůli Kohoutovi všechny levičáky????? Nebo si prostě budeme dávat majzla na všechny fanatické radikály? Na všechny a vodevšad? Alespoň podle toho co jsem viděl, s takovými Kohouty se sociálně spravedlivá společnost vybudovat asi nedá – ne protože by o ni nesnili, nehovořili, ale právě proto že jsou jací jsou. Dado a Vy víte že tímto příkladem nekomentuji jenom Kohouta.

  1
  0
 14. dada
  4.7.2015 – 17 Tammuz 5775 v 08:09 — Odpovědět

  Erichu, asi ani u té Sýrie není teď úplně nejdůležitější vyčítat si, jaký má kdo podíl viny, ale řešit, co s tím… Syřani, i když se neshodnou ve všem, tak na něčem asi jo – včetně toho, že hrstka imigrantů v Evropě nic neřeší. Aby právě toto nebyla ta mlha: vždyť my tak pomáháme, soucítíme… a ve skutečnosti nadále pojedeme tak, že počet zoufalců bude jen vzrůstat.
  Další věc je forma pomoci, pokud bude rozumná, nemám pochyby, že se najde dostatek lidí, co ji podpoří…
  ale toto? To nemusím být žádný velký skeptik (ani kamioňák), abych vytušila, že toto nemusí dopadnout vůbec dobře. Jestli rozklížené země Evropy budou schopné někomu pomáhat, ať si každý zváží sám. Tady nejde o nějakou uprchlíkofobii, o neochotu pomoct zbídačelým, a kdo to lidem vnucuje, je normální lump.

  No nejzajímavější host mi úplně unikl, kdyby Kohouta vyvedli, asi by dobře udělali. Tady se shodneme, ale jsou lidi, u kterých to tak patrné není. Vy jste třeba před časem psal, jestli si dobře vzpomínám, že fanatik je i Lukáš Lhoťan. Třeba toho já za fanatika nepovažuju, podle mě je to člověk, s kterým se dá normálně mluvit, a je dobré třeba jeho hlas neignorovat, i když nemusím souznít se vším. A vidíte, toho vylifroval tady David, stejně bídně dopadl i na IVČRN, a podle mě úplně zbytečně. A pak je taky otázka, jestli takové "nemluvení" nemá vážně vliv na zrod Adamů Bartošů s šibenicemi. Třeba by tam dospěl, i kdyby se ho ostatní neštítili, třeba taky ne… Možná takové "proti všem" ty kluky k určitému fanatismu přímo tlačí…
  V ivčrn se pohybuje možná dost všelijakých fanatiků, ale podle mě jako celek není za hranou, kdy by s ní nebyla řeč (možná Vy tu hranici máte nastavenou jinak). Samotný Konvička se občas chová jak vůl, ale řeč s ním je. Pak si (nám) můžu klást otázku, proč o tu řeč nikdo nestojí (a jestli takové pohrdání celou skupinou nepovede k jejímu odklonu právě tím pochybným směrem, protože: po dobrém je to k ničemu). Než odsud ovšem vyletím pro články v nežádoucím duchu :-).

  1
  0
 15. dada
  4.7.2015 – 17 Tammuz 5775 v 09:33 — Odpovědět

  tady jsem náhodně narazila u toho Jírovce na odkaz na zajímavou knihu, znáte, to, Erichu?
  http://www.cbdb.cz/kniha-31243-vybusnina-operation-splinter-factor

  1
  0
 16. Erich
  4.7.2015 – 17 Tammuz 5775 v 14:18 — Odpovědět

  Dado tak jsem si přečetl recenzi a musím se řechtat – tedy když si vzpomenu na tu neustálou a hlavně nekritickou adoraci stran USA. K tomu patří ještě toto :
  http://zoom.iprima.cz/clanky/operace-nemyslitelne-po-porazce-hitlera-mel-byt-na-rade-stalin

  Ten kovbojský přístup některých peacemakerů – ( což je i název Coltu ) se vůbec nemění ). Pořád někoho pacifikují zahání do kouta ale pak se neskutečně diví, že jim i malá myš vlítne do ksichtu.

  K tomu Lhoťanovi – Dado já za fanatiky považuji lidi, kteří neuvažují nebo nezkoumají, zda-li jejich odsudky či návrhy jak vyřešit problém neplatí i pro ně samotné. Protože je ani nenapadne, že sami mohou působit stejně odpudivě jako to co kritizují.
  Lukáš teď ve své poslední knize kromě opravdu zajímavých informací o ovlivnění Arabů židovskými a křesťanskými myšlenkami, texty, konkrétními lidmi, používá následně, podle mne pro své důsledky celkem dementní tvrzení. Parafrázuji z hlavy – totiž že náboženství, ve kterém Bůh trestá smrtí nějaká porušení pravidel, je zvrhlé náboženství. Dementní proto, že se teď považuje za křesťana a ke křesťanství prostě Starý Zákon patří.

  Právě fanatik, stejně jako nacionalista je schopen jeden text použít pro dehumanizaci svého nepřítele ale zcela identický bude ve své svaté knize přecházet.

  Takže pak nastane ta jundovní situace, kdy mi je Luklášova kniha předkládána za skvost. To asi pro tu jednu kritickou zdrcující větičku stran satanského božstva co tresce smrtí, ( avšak to vzájemné ovlivňování je jaksik nepovšimnuto ) načež o pár šábesů posléze následuje rozumování nad parašou Kórach – ta je o nekázni v mužstvu, kdy jsou pochybnosti o kompetenci vedení pořešené celopalem 250 kverulantú i s jejich rodinným příslušenstvím, tedy kromě kadidelnic, ze kterých se dodělala výzdoba oltáře. No trochu jsem to převyprávěl jako v opráskách z čacké hyzterije z pohledu kverulanta apročisty, to proto abych poukázal na ten propastný rozdíl mezi tím naším Bohem milujícím ( tak to slýchávám a dokonce k tomu dostanu i slzy v očích od lidí, co mají načteno ) a tím jejich Blééééétajxlem.

  1
  0
 17. 5.7.2015 – 18 Tammuz 5775 v 08:06 — Odpovědět

  Jenže mně připadáte třeba právě u Lukáše moc přísný, Erichu. On používá nějaké texty k dehumanizaci? Právě pro svou měkkost (řekněme respekt k umírněným) to schytal na ivčrn, on opravdu není z těch, co by potřebovali dehumanizovat a pak mlátit hlava nehlava.
  Jestli udělá podle Vás nelogický úkrok, nevztahuje adekvátně na sebe to, co vytýká straně druhé… to ještě podle mě není známkou fanatismu. To dělá každej druhej, neřku-li 1,1. nebo tak něco, někdy snad každej. A řekla bych, že Lukáš rozhodně uvažuje a zkoumá, z tohoto hlediska by do Vámi uvedené definice už vůbec nezapadl. Mě toto prostě jen udivuje, proč tento kluk takovým způsobem popouzí. K islámu se dostal v 15 nebo kdy, zažil to asi docela jako slušnou sektu, nějakým způsobem jde dál, jeho odklon ke křesťanství je pro mě úplně pochopitelnej (Mohamed a Ježíš jsou opravdu hodně jiný kafe), na jednu stranu je to takovej zarputilej bojovník za svou pravdu, na druhou dělá všechno pod takovým tlakem, že je možná někdy bojovnej trochu až moc (snad něco jak ty myši v koutě). Někdy si říkám, jestli prostě jen není pro různé inteligenty snadnou kořistí k ukájení (to nemyslím na Vás).
  Jinak – pro mě samotnou jsou taky Bible a Korán nesrovnatelné, myslím, že už jsme se o tom i bavili, podle mě obraz Boha z obou knih (jako celků) vychází úplně jinak, i když se dají použít úryvky, kdy to tak nevypadá.
  Nevím, jestli to porovnání tady zase načínat. Asi bych stála svým pohledem někde mezi Vámi a Lukášem.

  K těm "Vašim" fanatikům: třeba ta knížka, co jsem na ni dala odkaz – no pro mě docela bombastický objev, v životě jsem toto neslyšela (a co já, ani můj muž ne), v životě jsem neviděla nějaký dokument na toto téma, nic… No řekla bych, že je to téma hodné pozornosti, pokud se ty informace zakládají na pravdě (jakože asi jo). Tak co, mají historici, dokumentaristé, politici a kdoví kdo ještě vlčí mlhu? Jsou to všichni fanatici?
  Prostě mi přijde uhozené trefovat se do jednoho kluka, kterej si jde asi dost komplikovaným životem, a nedělá nic zas tak hroznýho (podle mě teda), a vcelku v klidu přehlížet zástupy, u kterých by se určitej zralej pohled dal čekat mnohem spíš, a je jim neméně (spíš mnohem více) ukradenej.
  Chtěla jsem se trochu víc mrknout, co je ten Kohout zač, tak jsem si pustila včera na čt z archivu (myslím 2011) Před půlnocí (odkaz z wikiny pod Kohoutem). Mimochodem tam smutní, že komunisti nezatočili s náboženstvím líp, že je měli nadobro vyhladit (zvlášť zločineckou katolickou církev). Tak lidskoprávní aktivisté měli povstat v jednom šiku, nějak jsem to nezaznamenala, co je bere nějakej Konvička nebo Bartoš, když tady tohoto si nevšímají? Vždyť by to mohl být jejich učitel. Není to taky to selektivní vidění, když je na naší straně, tolerujeme vše (nebo nás to minimálně nijak moc nebere)? I ten pan Jírovec se Kohouta docela zastává…

  1
  0
 18. Erich
  5.7.2015 – 18 Tammuz 5775 v 14:09 — Odpovědět

  Možná ten pohled na něj trochu přehodnotím, ale to půjde až s časem, protože to jeho uvažování mi přijde jak jízda na sinusovce. Já mám vůči němu takovou antipatii od okamžiku, když publikoval fotky s airsoftem v mešitě, na nichž byl člověk se zapatlaným obličejem. Na dostupných fotografiích je zajímavé – kterou rukou drží Lukáš pažbičku a kterou předpažbí a jak je tomu na fotkách z mešity . Tenkrát jsem si nějak nevšiml, že Lukáš je levák:
  http://www.militarygames.cz/obrazky/airsoft25.8.5-23d1aa.jpg

  https://www.google.cz/search?q=mesita+airsoft&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=qhmZVeevO4T5ygOU9oqgBQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1067&bih=473

  Víte Dado takovýto veletoč mi byl podivný a pokud čtu přestřelku mezi Martinem a Lukášem, tak to dává celkem zajímavý obraz o obou.

  Na Primě dávají pravidelně v neděli ráno po 8 dokumenty z historie, další jsou na Prima ZOOM a jsou většinou západní provenience. Pokud to člověk opravdu pozorně sleduje tak občas zachytí zajímavé věty. Tedy pokud Vás to vůbec nějak trkne, že jste slyšela něco přelomově důležitého. A pak, když si to jdete pozjistit na web, tak ztratíte veškeré iluze vlastně o všech. To je ten problém, musíte totiž vědět, co chcete hledat – pak to dost často i najdete. Takže já spíš některé události posuzuji podle toho jaká je jejich vnitřní logika, co komu prospívá, než jak jsou mediálně zpracovávány. No a někdy se i trefím.

  2
  0
 19. 5.7.2015 – 18 Tammuz 5775 v 15:32 — Odpovědět

  Erichu, snad to nevypadá, že Lukáše nějak nekriticky žeru nebo Vám ho vnucuju :-), tady s těma zbraněma v mešitě mi to připadá už úplně potrhlé, střelená klukovina, já jen, co se všichni hojí na něm, když nesrovnatelně větších exotů by se asi našlo… a Lukáš podle mě má i co říct, třeba to, že vynesl ta kázání z brněnské mešity, by vcelku asi nikdo jiný neudělal, a nakonec i podle těch fotek se dá odhadnout, jak se tam hoši baví :-). Že byl jedním z nich a teď se začerňuje… no, asi to moc hezké není, ale na druhou stranu není špatné nahlédnout, co se tam porůznu odehrává (a nechci to úplně zlehčovat, viděl jste film Čtyři lvi? Tady ty střelené hrátky asi můžou snadno přerůst, asi to není úplně prdel, jak by se zdálo). Kdyby na rovinu řekl: takhle jsem taky blbnul, asi udělá o hodně líp, ale co už… snad má strach, že by mu za to něco hrozilo nebo nevím co… ta sinusovka: no právě, podle mě hledající kluk, kterej se teprve usazuje a srovnává, na takovém se hojit… Ale ať se nemotáme furt kolem něho:
  Nechcete sem, Erichu, občas napsat nějaký článek, když Vás třeba takhle něco trkne, nebo vůbec, co tak pozorujete, jak o tom přemýšlíte? Já bych byla ráda. David, myslím, taky.

  0
  0
 20. 6.7.2015 – 19 Tammuz 5775 v 07:48 — Odpovědět

  Ale je fakt, že by Vás asi uklovali.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Falešní židé demonstrovali v New Yorku

Další článek

Vztah je oboustranná vzájemnost