UNICEF hlásí, že většina syrských uprchlických dětí v Jordánsku pracuje šest  až sedm dní v týdnu denní mzdu od čtyř do sedmi dolarů. Humanitární organizace varují, že v Libanonu jsou k práci nuceny již šestileté děti. Téměř v polovině syrských domácností v Jordánsku se děti podílejí na obživě rodiny nebo jsou dokonce jejími jedinými živiteli.

Během pětiletého období syrského konfliktu jsou děti najímány jako vojáci a sexuálně zneužívány. Tisíce dětí se ocitly na pracovním trhu. Pracují v libanonském zemědělství, v jordánských restauracích, pekárnách a ševcovských dílnách v Turecku, pracují i na stavbách.

Tři čtvrtiny pracujících dětí, které pracovníci humanitární organizace zpovídali v táboře Zaatari v Jordánsku, řekly, že mají zdravotní problémy. Třináctiletý syrský uprchlík, který sklízel brambory v Libanonu, prý musel nosit desetikilové pytle a pokud nějaký brambor zapomněl v řádku, byl bit plastovou hadicí. Průzkumy ukazují, že děti začínají pracovat před dvanáctým rokem, některé už jako šestileté. Zaměstnavatelé jim dávají přednost, protože jsou levnější. Pro dospělé uprchlíky jr zaměstnání většinou nedostupné, protože nemohou získat pracovní povolení.

Syrský konflikt dosud připravil o život 220.000 lidí a vyhnal z domovů polovinu obyvatel Sýrie. Současná uprchlická krize je nejhorší od dob 2. světové války.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Vztah je oboustranná vzájemnost

Další článek

Před třemi lety zemřel Jicchak Šamir