Představitelé církví v Izraeli viní z nárůstu protikřesťanského násilí nečinnost vlády.

Po žhářském útoku na kostel Chlebů a ryb v severním Izraeli řekl benediktínský mnich otec Nikodemus Schnabel zpravodajství Catholic News Service (CNS), že žhářství a vandalismus ničí i další křesťanské svatostánky a jiný majetek církve už celé roky.

Otec Schnabel, který je zároveň mluvčím benediktínského opatství na Hoře Sijón, vyjmenoval několik útoků na majetek opatství. Dodal, že mniši jsou často obětmi verbálních útoků a lidé na ně plivou. Podle mnicha žádný ze zmíněných incidentů neskončil zatčením viníků.

Latinský patriarcha Fouad Twal viní podle CNS ze situace nečinnost vlády. Izraelská vláda podle něj sice tu a tam incidenty odsoudé a izraelské soukromé instituce a jednotlivci píšou krásné dopisy, pohoršené útoky, v nichž říkají, že tohle není jejich způsob. „Ale odsouzení zločinů vládou nestačí. Žádáme, aby po slovech následovaly činy.“

Požár v kostele Chlebů a ryb vypukl nad ránem 18.6.. Požárníci, kteří se na místo dostali kolem půl čtvrté, oheň zvládli, ale křesťanský svatostánek byl ohněm významně poničen zevnitř i zvnějšku. Na místě požáru byla nalezena hebrejská graffiti s červeně psanými texty odsuzujícími modloslužbu. To vedlo k podezření, že požár byl založen úmyslně.

Později bylo zadrženo pět mužů, podezřelých ze spáchání žhářského útoku a dalších činů motivovaných nenávistí k odlišnosti.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

POZOR: Zúčastníte-li se GAY PRIDE PARADE...

Další článek

Rabíni s Palestinci společně volají proti násilí