Kdy: 27.9.2015 v 13:00

Kde: Beroun, Husovo náměstí 43/30 a další prostory

V souvislosti s letošním židovským svátkem Stánků (Sukot) pořádá Společnost křesťanů a Židů ve spolupráci se sborem Českobratrské církve evangelické půldenní festival v budově a na zahradě sboru, v místnosti římskokatolické fary, v prostorách muzea keramiky a podle počasí i na volném prostoru na několika místech v centru Berouna. Bohatý progam je míněn jako výraz společného odhodlání žít v míru mezi náboženstvími, etniky, rasami, a též mezi domácími a hosty. Program mimo jiné zahrnuje:
– hudební vystoupení: Šarbilah, Comodo, Elena Kubičková (Indie a Bach), Bro Kings (rap), dvě romské hudební skupiny (Help Roma, Amare Čhave)

– ukončení jedné a otevření jiné výstavy v prostorách sboru;

– mezináboženské setkání za účasti Židů, křesťanů a muslimů se čtením z jejich posvátných spisů a krátkými výklady;

– vzdělávací program: dvě čtvrthodinové přednášky inspirované půlstoletím od ukončení II. vatikánského koncilu, který otevřel novou kapitolu vztahů k mimokřesťanským náboženstvím, a dále panelová diskuse na téma Otevřít se uprchlíkům?

– program obohatí prohlídka židovského Berouna, prodej knih a různých předmětů, divadlo pro děti; nabízeno bude občerstvení.

Můžete přijet na libovolnou část programu. Předávejte pozvání dál.

Srdečně zveme!

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Fanny Schmiedl

Další článek

Jemná forma agresivity