Říká se, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Zjevně to neplatí pro islám a jeho vyznavače.

Médii ve Spojených státech je teď velmi propírán případ letušky, která přešla na muslimskou víru a z důvodu své víry se rozhodla neroznášet po letadle alkoholické nápoje. Jeden čas se na doporučení firmy dohodla s kolegyněmi, že to vezmou za ni. Pak se ale kolegyním nezdálo, že vlastně za ni pracují a postěžovaly si nadřízeným. Ti muslimskou letušku vyhodili. A u mnoha svým rozhodnutím narazili a letuška se za velké podpory různých organizací domáhá svého vzetí zpět do práce. Proč? Ptám se já. Více o případu např. zde.

Víru ať si každý vyznává jakou chce, dokud tím neomezuje své okolí. Tohle je klasický případ, kdy svou vírou to okolí nejen omezuji, ale minimálně i obtěžuji. Ostatní letušky mají práci navíc, vedení aerolinek má organizační problém, cestujícím se může stát, že nedostanou během letu svou oblíbenou sklenku, nebo se zpožděním, a celá letecká společnost nakonec může trpět úbytkem klientů. A tohoto všeho se ona letuška dost nestydatě domáhá a to jen proto, že věří v něco, v co konvertovala ani ne před rokem. Ona se nesnaží najít si práci, kde by jí její víra nepřekážela. Ona se snaží přizpůsobit si svou práci své víře.

Lepší příklad rozpínavosti islámu si lze jen stěží představit. Toto je sice jen „soft“ případ, žádný teror, žádní mrtví, ale ukazuje, že svou víru si tito lidé chtějí vyznávat bez jakéhokoliv ohledu na okolí.

Ta věřící letuška se nemíní aspoň během své práce nějak ve své víře omezit, ona si ani neshání práci, kde by se omezovat nemusela, když jí to tak vadí. Ona naprosto nepokrytě požaduje, ať se její spolupracovníci, její zaměstnavatel a nakonec i její zákazníci přizpůsobí jí. A zjevně na tom neshledává nic špatného.

Nizozemský režisér Theo van Gogh, zavražděný v roce 2004 fanatickým muslimem, řekl: „Multikulturalismus je zdvořilé ustupování roztahovačnému hostu, který vás postupně vytěsňuje z vašeho příbytku.“

5 Komentářů

 1. Elina
  9.9.2015 – 25 Elul 5775 v 13:15 — Odpovědět

  Díky za skvělý článek! Budiž nám varováním před rozpínavostí islámu!

  5
  0
 2. danny
  9.9.2015 – 25 Elul 5775 v 13:18 — Odpovědět

  Skôr profalešná forma.smile
  Theove slová predbehol Max Frisch vo svojej hre-Pán Biedermann(Poctivec)a podpalači.(žhári).
  Citát:,,O človeku,ktorého milujeme,môžeme najmenej povedat,aký vlastne je."

  0
  0
 3. dada
  10.9.2015 – 26 Elul 5775 v 11:22 — Odpovědět

  "Po roce konvertovala k islámu a při studování zásad islámské víry došla k závěru, že kromě konzumace alkoholu by neměla alkoholické nápoje ani servírovat."
  Tomáši, obávám se, že je to horší. Tady ani tak nejde o to, že svou vírou "omezuje své okolí", protože si jaksi necitlivě hledí svého a na potřeby ostatních se vykašle. Tady je ta motivace ještě "ušlechtilejší", neservíruje alkohol, servíruje islám. Alláh nařídil, že alkohol se pít nemá, ona ho tedy lidem roznášet nebude. Takový osobní džihád, mnohem silnější motivace, než nějaká sebezahleděná ignorace ostatních. Toto je posvátný úkol.
  Máte pravdu, je to takový "soft" případ, ale možná taky jen špička ledovce. Nevím, jestli jste zaznamenal rozhovor, který nedávno uvedla IVČRN. Vystupuje tam člověk, který v době, kdy naše televize byla ještě hnusně islamofobní, pronikl jako infiltrátor do mešity v Praze, vznikl tak dokument "Já, muslim". Dokument i ten rozhovor rozhodně stojí za zhlédnutí.

  Pokud nemáte moc času, zkuste aspoň asi po 11.50 a pak po 16. min to taky stojí za to.

  4
  0
  • Tomáš Flaška
   10.9.2015 – 26 Elul 5775 v 16:16 — Odpovědět

   Dado, moc díky za komentář. Nejsmutnější je, kolik lidí u nás tato fakta nevidí a nechápe.

   2
   0
 4. Elina
  11.9.2015 – 27 Elul 5775 v 13:24 — Odpovědět

  Paní Dado, pane Tomáši, svatou pravdu máte! Myslím, že to video by měla zhlédnout jistá úřednice, která dala vloni ředitelce jedné pražské zdravotní školy před celou republikou tak razantně najevo, že kdokoli, kdo si usmyslí, že dodržování našich předpisů a zákonů je pro něj diskriminace, bude mít na její škole víc práv než ona! Ještě jednou děkuji za skvělé komentáře a přeji krásný víkend!

  3
  0

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

MEZINÁBOŽENSKÝ FESTIVAL STÁNEK MÍRU 2015

Další článek

Studená válka 2.0: Syrská občanská válka