Na ulicích všech větších či menších měst celého světa můžete narazit na pouliční muzikanty. Tu na lepší, tu na horší. Někdy na ty nejlepší. A v Plzni mají svůj vlastní festival. Trvá až do pátku!

Když se řekne busking, možná budete pátrat v paměti, co to asi tak je. Rozhodně nejde o nějakou choulostivou praktiku z potemnělých ložnic. Jedná se o pouliční muzicírování. Člověk, hudební nástroj a před ním nepostradatelný klobouk či jakýkoli jiný předmět, kam můžou kolemjdoucí házet peníze. Busking je příjemným zpestřením ulic snad každé světové metropole. V Plzni uspořádali loni Pilsen Busking  Fest. První ročník. A v pořadatelích nejspíš byla malá dušička. Ale strach se brzo rozplynul… Festival zaplnil plzeňské ulice nadšenými posluchači. Busing je v Plzni i letos a přijedou na ně i dvě hvězdy izraelské undergroundové scény.

ECHO & TITO

Jsou dva. Echo je zpěvačka, Tito zase vládne na poli elektronických hraček. Zdárně spojují etno, dup step, reggae, hip hop… Jako pouliční muzikanti procestovali Jamajku, Egypt, Čínu, Ameriku i Evropu. V Tel Avivu jsou dnes výraznou součástí klubové subkultury. Momentálně pracují na své druhé desce a jsou zapojeni do mnoha mezinárodních hudebních projektů. Předchází je jejich pověst energických hráčů, kteří dokáží dostat do varu každého posluchače napříč kontinenty. V Plzni zahrají v úterý 22. září.

Sun Tailor

Zkušený muzikant začínal jako kapelový kytarista ještě v Izraeli. Když se rozhodl hudbu studovat, odjel do Velké Británie. Po návratu do Tel Avivu si pronajal malý byt, ze kterého se později stalo nahrávací studio. Dnes už cestuje po celém světě a hraje na menších i větších festivalech. Chtěli byste, aby zahrál přímo u vás doma? Není problém. Sun Tailor nabízí svoje služby i na sociální síti  Couchserfing nabízející turistům ubytování zdarma. V jeho kapele je kytara, basová kytara či basa, bicí a violoncello. A i když už dnes v Izraeli obsazuje přední příčky rádiových hitparád, na pouliční muzicírování rozhodně nezanevřel. Do Plzně přijede na několik dnů. Podle programu by měl hrát ve středu a ve čtvrtek 23. a 24. září. Ale může se stát, že na něj návštěvníci narazí i mimo jeho plánované koncerty.

Odkaz na Pilsen Busking Fest

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Tisková zpráva NEW SHEKEL o.s.

Další článek

Zpráva o stavu Evropské Unie v době uprchlické krize