Generální shromáždění OSN přijalo proti Izraeli v úterý hned šest rezolucí, včetně takové, která žádá vrácení Golanských výšin včetně jejich současných obyvatel Sýrii. Žádné rezoluce nebyly přijaty proti Číně, Rusku, Saúdské Arábii, Venezuele nebo nějaké další zemi která porušuje lidská práva.

Hillel Neuer, výkonný ředitel OSN Watch se pozastavuje nad absurditou situace, kdy celý svět je ohrožen teroristy zabíjejícími ve jménu islámu a mučednictví – jako to dělají Palestinci útočící nožem na izraelské židy – a OSN odpovídá tím, že odsoudí Izrael šesti různými rezolucemi, z nichž „všechny jsou jednostranné.“

Tyto rezoluce žádají mezi jiným, aby Izrael ukončil takzvanou okupaci a aby přestal uplatňovat izraelské právo v Jeruzalémě.

Jedna z rezolucí prohlašuje, že izraelské držení Golanských výšin od roku 1967 je překážkou dosažení trvalého míru v regionu. Podle OSN Watch tato rezoluce dále žádá Izrael, aby vrátila zmíněnou oblast a její obyvatele Sýrii.

„Je to omračující,“ říká Neuer. „V čase, kdy syrský režim masakruje vlastní lidi, volá OSN po tom, aby Assadově vládě bylo podřízeno ještě více lidí? Načasování tohoto text je morálně znepokojivé a logicky absurdní.“ Za podobně nesmyslné Neuer považuje předstírání zájmu OSN o Palestince, přičemž nejeví ani trochu soucitu se stovkami Palestinců trpícími pod Assadem.

Sto pět zemí pro tyto rezoluce hlasovalo, zatímco šest bylo proti, včetně USA, Irska a Kanady. Podle Neuera si tak OSN podkopává vlastní důvěryhodnost jako nestranná organizace, která by měla ke všem národům přistupovat spravedlivě.

1 Komentář

  1. Martin
    30.11.2015 – 18 Kislev 5776 v 12:07 — Odpovědět

    Vazeni, muzete prosim uvect o jakou rezoluci se jedna, popripade odkaz na ni. Predem dekuji.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Boj o pastviny

Další článek

Hojnost izraelských pokrmů, aneb když vaří Yotam Ottolenghi