Už po sedmé pořádá Západočeská univerzita v Plzni Festival arabské kultury. Arabfest. Po Plzni se program přesune taky do Prahy. Nebudou chybět doprovodné akce. A to po celý měsíc.

Když před lety několik nadšených studentů blízkovýchodních studií plzeňské univerzity upořádalo první ročník Arabfestu, nejspíš chtěli nabídnout hlavně spoustu zajímavých pořadů s krásnou orientální tématikou. Z festivalu se stala tradice a nově taky akce, která má hlavně sociální podtext. V najaté době několika posledních měsíců je více než záslužné pořádat akce, které můžou mnohým přiblížit neznámou kulturu milou, laskavou a zábavnou formou. A na to sází i Arabfest.

Program opět zahrnuje celou řadu odborných přednášek, ale taky koncerty, divadelní představení, orientální trh a dobré jídlo. Taneční vystoupení výstavy, workshopy, soutěže.. Vše s arabskou tématikou. Novinkou je sousedská procházka městem, která představí místa spojená s blízkovýchodní historií.

„Letošní ročník jsme chtěli pojmout netradičně. Připadalo nám nevyhnutelné věnovat se aktuálním tématům, byť mohou být ožehavá. A tak jsme se zaměřili na osobní výpověď, skutečný lidský příběh a vyprávění.. Festival zahájíme jedinečným muzikálem Refugee Safari, který je o hledání kulturního dialogu, hranicích a integraci.“

Tereza Svášková, ředitelka festivalu

Arabfest v Plzni- od 30. 3. do 3. 4. 2016

Arabfest v Praze – od 15. 4. do 17. 4. 2016

http://www.arabfest.cz/

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jemen zatkl židovského muže za pašování Tóry

Další článek

Imigrační krize a první evropské ghetto