Je květen. Doba, kdy začínají venkovní festivaly a taky doba, kdy majáles střídá majáles. A jeden takový bude i v Českých Budějovicích. Pořadatelé letos využili podobného termínu s pražským festivalem Days of Jerusalem, a tak i v jižních Čechách posluchače ovane svěží vítr dalších hvězd izraelské hudební scény.

 

Adi Ulmansky

Kdo má rád elektronickou hudbu, neměl by si nechat uniknout drobnou a éterickou ADI. Poměrně velkou fanouškovskou základnu v ČR už dokonce má. Zpěvačka, rapperka a taky producentka. Pochází z Jeruzaléma a s hudbou si pohrává už skoro deset let. Poslední tři roky jsou ale přelomové. V roce 2013 vydala debutovou desku, na které kombinuje elektronické hiphopové beaty, trap a zpěv.  Příjemné a pohodové rytmy střídají divoké taneční, jen tak, jak se to líbí jí a jak se to líbí tisícům jejich posluchačů. Svoje první album představila v Praze hned v roce 2013. Loni vyprodala pražskou Archu a stejný úspěch stihla sklidit i na festivalech v Německu, Anglii a Spojených státech. Na první pohled vypadá jako dívenka, která by si s davy fanoušků určitě neuměla poradit. Zdání klame. Zkušená muzikantka z pódia káže naprosto suverénně. Adi Ulmansky míří na vrchol izraelské hudební scény.

Budějovický Majáles, pátek 27. května

Days of Prague, sobota 28. května

 

Adi-Ulmansky-Voices

OSOG

Patříte k těm, kteří si při poslechu country ucpávají uši? Není country jako country. A existuje i country z Izraele. Tou je kapela On the Shouldres of Giants. Zkráceně OSOG. Country, blues a nechybí ani východní rytmy. Prostě dokonalý mix mnoha stylů, které se vzájemně propojují a doplňují. A podobně to mají i samotní členové. Je jich sedm. Někteří z nich vystudovali jazz na jeruzalémské hudební akademii. A když nehrají s touto kapelou, okupují pověstné jazzové kluby v Tel Avivu. Ti další začali hraním punku v garáži, posloucháním tvrdého rocku nebo studiem klasické chasidské hudby. Protipóly se přitahují a tady to platí několikanásobně. Podivuhodný hudební úkaz, který vyvolává rozruch i v Izraeli. Hraje jim to krásně a jako bonus vám vženou do žil čerstvou krev.

12909519_10154863585658782_8998517130272819058_o

 

Budějovický Majálesu, pátek 27. května

Days of Jerusalem, sobota 28. a neděle 29. května

 

Echo&Tito a Malox

Echo je zpěvačka, Tito kraluje za mixážním pultem. Ona má krásný hlas, on je skutečný zvukový novátor. Jejich hudba je nasáklá snad celým světem. Zkušenosti a novinky objevovali na Jamajce, v Egyptě, Spojených státech a napříč celou Evropou. Když se vrátili do Izraele, měli jasno. Budou dělat svou hudbu. Byli natolik originální a jiní, ale netrvalo dlouho a měli spoustu nabídek ke spolupráci s dalšími kapelami. Nejdříve koncertovali jako hosté známějších muzikantů a dnes už směle ovládají hudební pódia jen jako dvojice. Elektro, jazz, punk, dup step i hip hop. A hlavně, v každém taktu vůně dalekých zemí.

Malox

Jedna z kapel, se kterou Echo&Tito začínali. Punkové duo Malox. A společně se představí i v Budějovicích. Mimochodem, v Česku si zahrají už po několikáté. O jejich dřívější návštěvě jsme psali zde https://www.shekel.cz/36600/seznamte-se-malox-divoke-duo-z-tel-avivu Malox jsou dva energičtí pánové. Výborně sehraní. Jeden hraje na saxofon a druhý na bicí. Společně dokážou rozehřát i nejchladnější posluchače. Punk, svižný jazz, swing, balkánské rytmy, klezmer. Kolik druhů huby můžete v Tel Avivu slyšet? Nespočet. A duo Malox vám je představí v temperamentním kabátu.

 

Budějovický majáles, pátek 27. května

Days of Jerusalem, neděle 29. května

 

Budějovický majáles– http://budejovickymajales.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Před smrtí neunikly

Další článek

Křižáci na Rýnu