Vážení přátelé,

zahajujeme sezonu jičínské synagogy a zveme vás na jarně-letní kulturní akce.

Tuto sobotu 28.května v 18 hodin vás zveme na koncert zpěvačky Dany Krausové a klavíristy Ladislava Vrchoty SEFARDSKÉ PÍSNĚ OD STŘEDOVĚKU PO SOUČASNOST. Melodika písní španělských Židů nestárne a hlas paní Krausové je jedinečný: jejich spojení slibuje silný zážitek. Na místě bude možné zakoupit i nové stejnojmenné CD.

Ve čtvrtek 2.června v 17 hodin se v sále Židovské 100 konávernisáž výstavy VEDEM zapůjčené z Památníku Terezín přibližující literární tvorbu židovských chlapců v ghettu v letech 1942-44 ve stejnojmenném časopise. Na vernisáži vystoupí s programem studenti Gymnázia Přírodní škola z Prahy, kteří se v rámci projektového vyučování věnovali mj. digitalizaci časopisu, nacvičování divadelních her či zhudebnění poezie terezínských chlapců. Knihu ředitele gymnázia Františka Tichého Princ se žlutou hvězdou o mladičkém šéfredaktorovi časopisu Vedem Petru Ginzovi si můžete koupit na místě díky spolupráci s Karmelit&aa cute ;nským nakladatelstvím. Výstava potrvá do konce června.

Ve středu 8.června v 18 hodin se v Židovské 100 koná přednáška česko-izraelského architekta Daniela Zisse ARCHITEKTURA V IZRAELI – náboženské, ideologické a společenské utopie. Daniel bude mluvit o Jeruzalémě jako svatém místě tří monoteistických náboženství, urbanistických “experimentech” v izraelské architektuře, utopických a idealistických konceptech, které se v ní odrážejí, i o izraelských specifických sídlech typu kibuc, mošav, heachcut či micpe.

V úterý 21.června se synagoga připojí k jičínskému Svátku hudby.

Těšíme se na vás!

op.s. Baševi
Jan Kindermann
Terezie Dubinová

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Křižáci na Rýnu

Další článek

Z většiny do menšiny? Konverze k židovství a islámu v Německu.