Místní komunita se musí „vzdát radikalismu a intolerance,“ prohlásil izraelský katolický duchovní poté, co skupina mladých lidí házela kameny na účastníky mše. Incident se odehrál na konci května v izraelském Rehovotu, na dvoře komunitní kaple Svaté Terezy z Lisieux.

Věřící se účastnili bohoslužby pod širým nebem, jelikož kaple nebyla dost velká, aby pojala všechny přítomné katolíky. Biskup William Shomali apeluje na odpovědné činitele, aby místní mládež důsledněji vychovávali v zásadách respektu k bližním a jejich víře, bez ohledu na to, jaká je. „Je smutné, že kameny dopadaly na modlící se lidi, většinou ženy, které jsou zaměstnány v rehovotských židovských domácnostech. Znovu poukazujeme na kulturu pohrdání druhými, která v určitých izraelských kruzích vládne, a na potřebu odstranit ze společnosti radikalismus a intoleranci. Ano, tohle byly čtrnáctileté děti.

Ale skutečně odpovědní jsou dospělí a učitelé.“ Podle zpráv vikariátu hebrejsky mluvících katolíků v Izraeli viděli účastníci mše dva židovské teenagery, nakukující na dvůr kaple. Vzápětí se na křesťany snesl déšť kamenů. „Ponejprv nezpůsobily žádnou škodu. Komunita pokračovala v modlitbě. Následoval další útok a tentokrát už kameny zasáhly věřící. Díky Bohu nebyl nikdo vážně raněn.“ Po skončení mše věřící posbírali některé z kamenů a umístili je na oltář. Komunitu založili filipínští ošetřovatelé; později se rozrostla o daší cizince, zejména z Indie, Srí Lanky a afrických zemí. Mezi členy komunity jsou i studenti Weizmannova institutu a zemědělské fakulty Hebrejské univerzity v Jeruzalémě.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Tady vaše fatwa neplatí. Karima Bennoune

Další článek

Festivaly lákají na izraelské muzikanty. Už o víkendu!