Nadcházející víkend bude v Praze patřit hudbě. Koná se už třináctý ročník  festival United Islands of Prague a taky zbrusu nový. Metronome. Za jedním i druhým festivalem stojí stejný organizační tým a oba představí i hudebníky z Izraele. United Islands pozval elektro popového inovátora Ori Albohera a Metronome bude hostit poprockovou hvězdu Ninet Tayeb. Žánrově se sice oba interpreti liší, ale i to je důkaz, že izraelská hudební vlna proniká do Evropy stále víc a hned z několika proudů.

 

Ori Alboher

Stylový i zvukový hledač dokonalých tónů. Jeho skladby spojují elektroniku, zpěv, beat, pop a mnoho dalšího. Klid a vnitřní objevování. Tvorba mladého skladatele a interpreta rozhodně nepatří mezi klasické. Ori Alboher se narodil v Jeruzalémě, kde taky s hudbou začínal. Koncerty byly často utajené, informace o nich se předávaly jen tak z úst do úst. A přece byly jeho většinou vyprodané. Izraelská hudební scéna je velmi otevřená všemu novému a jeho věhlas se šířil stále dál. Před čtyřmi lety vydal debutové CD a přesídlil do Berlína. Tady spolupracuje s dalšími hudebníky. Mezi jeho producenty patří i další izraelský muzikant žijící v Berlíně. Ran Nir. (rozhovor s ním najdete zde) ORI, jak se mu přezdívá, vás vtáhne do svojí hudby plné kontrastů, intimity, klidu i něžnosti. Stačí se jen zaposlouchat a nechat se unášet.

ORI-KARAKOW-pop-up-top-akt_wyd-800-570

 

Neděle, 26. června, 15:00, United Islands, Radio 1 stage na Kampě

http://unitedislands.cz

 

Ninet Tayeb

Izraelská hudební hvězda. Před několika lety zvítězila v talentové soutěži, dnes patří mezi největší tamější hvězdy. Na kontě má mnoho ocenění  a byla dokonce zvolena jedním z největších Izraelců všech dob. Ačkoli v talentové soutěži uspěla díky líbivým popovým písničkám, dnes se věnuje rocku. A nutno říct, že velmi úspěšně. Rock, indie, kytara a dráždivý hlas. Rock a do toho nepostradatelné orientální rytmy. V Česku zazpívá Ninet Tayeb poprvé a jistě to nebude poslední návštěva.

Snímek obrazovky 2016-06-23 v 21.29.53

Neděle, 26. června, 17:30, Park Stage, Výstaviště Praha

http://metronomefestival.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Po kamenování křesťanů v Rehovotu biskupové žádají toleranci

Další článek

Od nacionalistického Izraele se diaspora odvrací