Je léto, doba festivalů. Hudební divadelní, taneční.. a židovská kultura nezůstává pozadu. Šamajim je festival, který se koná v Třebíči od 1. do 6. srpna.

Třebíčská židovská čtvrť je právem na seznamu památek UNESCO. Bylo to jedno z míst s nejpočetnější židovskou komunitou. Holokaust přežilo ani ne deset z nich. Od smutku ale rychle k veselí. Je dobře, že právě v těchto místech se koná festival připomínající atmosféru čtvrti v dobách minulých. A kromě toho za doprovodu tematické hudby, s tradičním jídlem, zábavou i poučením.

Tak jako každý rok, i letos se může festival Šamajim pyšnit rozmanitým programem. Šest dnů bude naplněno koncerty, promítáním, divadlem, kurzy tance, bojového umění, výstavami i kurzy

 

Již 13. ročník bude věnován Antonínu Kalinovi. Třebíčskému rodákovi, který patří mezi další zachránce židovských dětí. Promítnut bude i film historika a publicisty Stanislava Motla- Děti Antonína Kaliny. Připraveno je hned několik koncertů. Klezmer hudbu budou střídat chasidské písně. Lákadlem je i kurz izraelského bojového umění Krav Maga. Dílna pro děti i dospělé přiblíží základy hebrejské abecedy. O úpravách košer masa bude mluvit rabín Menaše Kliment. Ochutnávat se budu taky košer vína a košer slivovice. Zájemci se mohou naučit péct macesy, připravit pesachové menu i speciality moderní židovské kuchyně. Mezi jídlem, pitím a pestrým programem je možné jít taky na prohlídky čtvrti s výkladem či na několik tematických výstav. Zábava, poznání, setkávání a příjemné zážitky. To je motto i letošního ročníku festivalu Šamajim v Třebíči.

Festival židovské kultury Šamajim – pondělí 1. 8. – sobota 6. 8. 2016 Třebíč

Více o festivalu Šamajim – https://www.samajim.cz/

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Týden židovské kultury v Holešově. Festival se blíží!

Další článek

IZRAEL USNADNÍ ŽIVOT IMIGRANTŮM