Írán je první zemí na světě, která zakázala populární herní aplikaci Pokemon Go na celém svém území. Podle vyjádření úřadů ji k tomu vedou bezpečnostní důvody.

Úředníci íránské Vysoké rady virtuálního prostoru zvažovali zákaz oblíbené hry už minulý měsíc, ale čekali, zda tvůrci hry vyřeší nespecifikované bezpečnostní problémy.

Ačkoliv se jedná o první celonárodní zákaz hry Pokemon Go, v místních měřítcích už zakazována je – hráči si na ni musejí nechat zajít chuť například při návštěvě Osvětimi nebo Muzea holocaustu v americkém Washingtonu. Saúdská Arábie obnovila minulý měsíc patnáct let starý náboženský výnos, podle kterého je hra Pokémon neislámská.
Také izraelské vojsko zakazuje hru na všech svých základnách ze strachu, že by mohly uniknout „citlivé vojenské informace, jako jsou fotografie nebo údaje o rozmístění základen.“

Hraní hry na telefonu během pohybu venku narušuje pozornost hráčů natolik, že může ohrozit i jejich život. V Izraeli se nedávno téměř utopil sedmnáctiletý mladík, když se pokoušel chytit postavu ve hře.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izraelci zachraňují životy aplikací

Další článek

Do Jordánska jen bez jarmulky!