Po dvou letech se vrací do Prahy. Tentokrát ale sám.  Jen s kytarou a svým kouzelným hlasem. Jestli lze někoho označit za velkého izraelského písničkáře, je to Asaf Avidan. V rámci turné Do Labyrintu zahraje v pražské Meetfactory.

 

Renomé získal mladý zpěvák hlavně díky kapele, kterou založil s několika přáteli-The Mojos. Společně projeli velký kus světa a zahráli si na nejslavnějších hudebních scénách a festivalech. Všeho se ale člověk nasytí, a tak i Asaf Avidan pocítil touhu zkusit hrát sám. Zvládne to? Bez podpory dalších muzikantů za zády, úplně sám na pódiu. To není jednoduché. Zkusil to jen s akustickou kytarou a harmonikou a zadařilo se. Krok do neznáma pro něj znamenal další obrovský úspěch. Potvrdil, že není je frontmanem dobře hrajícího bandu. Svoji pozici výborného muzikanta potvrdil i mezi nejzarytějšími kritiky.

10960078_888538737865647_6816912805470338555_o

Asaf Avidan (36)

Narodil se v Jeruzalémě. Jeho rodiče (původem z Rumunska) byli diplomaté, a tak strávil část dětství na Jamajce. Po návratu domů se začal věnovat malování a na Bezazel Academy of arts and design vystudoval animaci. A dařilo se mu i na poli krátkých kreslených filmů. Svému oboru se věnoval s úspěchem několik let nejen v Tel Avivu, ale i dalších městech. Po návratu do Jeruzaléma pověsil malování na hřebík. Vzal kytaru a založil kapelu. Prý se snažil hlavně vyzpívat z bolestivého rozchodu s dlouholetou partnerkou. Ať tak či jinak, rozdrásané nitro dalo vzniknout projektu, který záhy zaujal široké vrstvu posluchačů. Jeho skupina The Mojos se rozpadla po dvouletém turné. Hráli po celém světě. Bez přestávky. Není divu, že i ostatní muzikanti zatoužili po vlastních projektech. Jedním z takových je například kytarista Ran Nir, který jezdí do České republiky koncertovat pravidelně. Rozhovor s ním mžete najít zde. 

Asaf Avidan pokračuje už několik let jako sólový hráč a příležitostně se podílí na dalších hudebních projektech kolegů. V Praze vystoupí po dvou letech. Sám, jen s kytarou. 18. listopadu v pražské Meetfactory. Jen on, kytara, okouzlující hlas a emoce na dlani.

Asaf Avidan, 18.11., Praha, Meetfactory, 20:30

Foto – Garbriel Baharlia a fb

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Hybaj do práce, saúdská ženo!

Další článek

Zabraňme nacistické provokaci v židovském městě