Izrael je malinká země uprostřed pouště. Obklopují ji státy, které se často příliš netají tím, že by ji nejraději vymazali z mapy. A přes to. Tento pomyslný David stojí proti několika Goliášům se vztyčenou hlavou. A svoje vědecké a inovativní úspěchy za sebe sází jako kostičky domina. Dokazuje to i nová kniha přeložená do 27 jazyků-  Inovovati budeš.

 

Některé věci používáte denně, s některými se setkáte jen výjimečně, ale rozhodně oceníte, že je někdo vymyslel, protože dokáži usnadnit práci, ulevit od bolesti anebo pomoct tam, kde už žádné sily nestačí. Možná dokonce přemýšlíte, kde se tyto nápady na zlepšení života vzaly. A nemělo by vás překvapit, že celá řada z nich má svoji kolébku právě v Izraeli.

obr inovovati budeš

Nakladatelství Zeď přišlo počátkem léta na trh s knižní novinku – Inovovati budeš. Po dvou úspěšných knihách Start -up nation a do češtiny přeloženého knižního trháku Budiž voda, je to další z knih, které se na problematiku světa dívají přes vědecké brýle a nabízejí celou řadu originálních řešení. Jaké jsou ty nejlepší izraelské vynálezy, které slouží celému světu? Je to protiraketová systém? Pilulka se zabudovanou kamerou, kterou stačí spolknout a leze vidět do střev a žaludku? Nebo snad systém kybernetické bezpečnosti? Nebo je to ten tolik opěvovaný závlahový systém? Vynálezů je celá řada. Stačí se začíst a nepřestávat se divit. Jak je možné že právě tato malá zemička se stala velmocí ve světě objevů a inovací? Možná se dočtete i to.

Avi Jorisch *1975

Izraelský podnikatel a spisovatel. Zabývá se především zkoumáním globálních trendů, v oblasti inovací a boji proti terorismu. Externě dopisuje pro deníky The New Yorker Times nebo The Wall Street Journal. Věnuje se především mezinárodním vztahům. Na trhu je pět jeho knih dostupných v angličtině. Kniha Inovovati budeš je jeho první přeloženou do češtiny.

obr Avi

 

Kniha Inovovati budeš vyšla u nakladatelství Zeď. Zakoupit ji lze v síti běžných knihkupectví.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Nemorální čínská kryso

Další článek

Anti antisemitismus