Pouhý rok po vydání knihy Ostny a oprátky vychází Sny a sekyry. Nová kniha Jiřího Padevěta je opět psána formou krátkých povídek, které na první pohled jen kloužou po povrchu. Při podrobnějším prozkoumání se před vámi otevře svět bohatý na historické události, které otřásli našimi moderními dějinami. Čtenáři mohou, podobně jako by snad hráli hru, pronikat do hloubky osudových okamžiků, které se děly kolem nás. A je sympatické, že můžou putovat tak intenzivně, jak si sami zvolí. Záleží jen na nich, jestli pro ně kniha zůstane zajímavým vyprávěním nebo strhující výpravou do temné historie.

Jiří Padevět už mnohokrát dokázal, že umí neakademicky a velmi laskavě popisovat nejrůznější události, které by snad zůstaly zapomenuty. Kdyby je někdo s takovou pečlivosti nevytáhl na světlo a nerozpracoval do obdoby, která se šíří mezi čtenáři jako lavina. Jsou skutečně věci, které prožíváme jen náhodným sledem událostí nebo na sebe promyšleně navazují a my jen neznáme onen klíč? A tak jen malá ochutnávka situací, které budou čtenáři Snů a seker „vystaveni“. Proč se o vánocích v roce 1941 poprali Kubiš s Gabčíkem? Dokázal prezident Edvard Beneš postavit sněhuláka? A čím si inženýr Zeman polil kalhoty při sledování spartakiády? Obyčejné životní situace obyčejných lidí. Lidí, ze kterých se později stala slavná dějinná jména.

Pokud máte rádi dobrodružství, rádi se do čtení aktivně zapojíte a zajímavá vás naše historie, nezbývá než po knize rychle sáhnout a strávit s ní jistě příjemné chvíle, při kterých vás ale rozhodně nejednou zamrazí v týle.

65251771_2156532951142652_3193533885107404800_o

Jiří Padevět * 1966

Spisovatel, nakladatel a ředitel nakladatelství Academia. Už několikátou sezónu připravuje a moderuje svůj internetový pořad Krvavá léta, který se věnuje našim temným dějinám nejen z dob nacismu, ale i komunismu. Je autorem oceňovaných knih krvavé finále nebo Krvavé léto 1945. Za knihu Průvodce protektorátní Prahou získal v roce 2014 Magnesii Literu za knihu roku a za literaturu faktu.

 

Novou knihu Jiřího Padevěta >>> Sny a sekyry je také možno koupit na JEWISHOP, skvělý Weinukový dárek

#JEWISHOP
#JEWISHOP

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kolnoa je zpět a je na co se těšit!

Další článek

Šalamounské (přísloví)