Zaregistrovali jste už knižní hit Sapiens? Yuval Noah Harari se v něm zaobírá na jednu stranu úchvatným a na druhou stranu děsivým příběhem lidského druhu. Po knize sáhla spousta lidí různorodého vkusu i životního zaměření. A nově po ni sáhl taky taneční soubor 420PEOPLE. Jejich novinka se jmenuje PANTHERA. Jedná se o působivé taneční ztvárnění nejdůležitějších otázek, které kniha svým čtenářům klade. Možná je lze pochopit díky tanci, díky pohybu, který je pro lidstvo stejně přirozený jako dýchání.

1280px-420PEOPLE_2016

Sapiens není jedinou knihou izraelského autora. V podobném duchu napsal několik dalších. A mnohé se už dočkaly i českého překladu. Proč se jedná o takový fenomén? V době kdy je nám do hlavy “vtloukáno“ jak velice dobře se máme, mnohé napadá, jestli se třeba lidé v minulosti neměli stejně, ne –li lépe. Krutost předchozích stovek let na mnoha místech přetrvává i dnes. Mezi hlavní témata patří zemědělství, peníze, rodina i proměny přírody. Kam vlastně směřujeme? A nezavařili jsme si jako lidstvo v době, kdy jsme se poprvé narovnali a začali si život ulehčovat výrobou primitivních pracovních pomůcek. Naznamená náhodou začátek fungování lidského společenství zároveň i jeho konec?

 

Yuval Noah Harari *1976

Historik, profesor světových dějin na hebrejské univerzitě. Specializuje na vztah historie a biologie. Zabývá se také makrohistorií a historickým vztahem lidí a zvířat.

 

420PEOPLE

Taneční soubor patří mezi špičky současného tance. Na přelomu let 2006/2007 jej založili Václav Kuneš a Nataša Novotná. Oba tanečníci za sebou mají angažmá v proslulém nizozemském Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Soubor dnes spolupracuje s celou řadou zahraničních choreografů a produkcí. K českému původu odkazuje číslo, které si skupina nese přímo v názvu. 420 je používáno jako předvolba pro volání do České republiky.

 

Premiéra představení PANTERA bude 10. a 11. září v La Fabrice.

https://www.lafabrika.cz

https://www.420people.org

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Den židovských památek 2019

Další článek

Kolnoa je zpět a je na co se těšit!