Milovníci izraelského filmu si mnou ruce. Blíží se třetí ročník filmového svátku. Festival Kolnoa. I letos přestaví 14 nových i starších kultovních snímků. Hrané filmy, dokumenty, komedie i filmy s hlubokým poselstvím. A chybět nebude ani doprovodný program.

Festival Kolnoa letos slaví 3. narozeniny a doufejme, že bude slavit s každým dalším rokem. A my s ním. Letošní ročník je zase o něco větší než loňský a je jasné, že se daří produkovat něco, co si najde skalní fanoušky a dokáže každý rok přilákat i ty nové.

Stěžejním snímkem letošního ročníku je film Olivovník.  A právě režiséra  Erana Riklise i hlavní představitelku Netu Riskin festival letos přivítá. Svého otce Davida Perlova- otce izraelského dokumentu- přijede představit jeho dcera Jael Perlov. Možná jste už viděli i její vlastní snímek Ben Gurion- epilog. Během loňského ročníku byla i ona jedním z hostů.

Na festivale Kolnoa se i letos představí přední izraelské filmové školy. Bude jim věnováno 5 tematických bloků, ve kterých budou nabídnuty filmy krátkometrážní nebo animované.

Komediální žánr zastoupí například snímky Svatební plán nebo Tkaničky. Mrazivou projekcí bude jistě dokument Vzpomínky na proces s Eichmanem. Snímek Havran Žabotninský nebo Černý med- život básníka Avrahama Sucevera se budou věnovat důležitým osobnostem ať už kontroverzního politického života nebo poutavého uměleckého světa.

Jabotinsky – The Raven TRAILR from Movie Discovery on Vimeo.

V rámci dopravného programu jsou připraveny tematické přednášky, tanec, hudba, gastronomické lahůdky i lekce hebrejštiny.

 

Festival Kolona probíhá od 2. do 6. října v Kině pilotů.

Kompletní program naleznete na webu festivalu http://www.kolnoa.cz/

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

420PEOPLE zatančí o historii lidstva

Další článek

Prozkoumejte naše dějiny s knihou Sny a sekyry