Zdroj: tn.cz

Hned na začátek píšu, že je mi jedno jestli Sazku převezme Penta na základě seriozní nabídky (tvrzení Penty), nebo to bude tzv. nepřátelské převzetí (tvrzení Sazky).

Je mi jedno, jestli se šéfové obou zmíněných společností mají rádi jako kočka s myší. A úplně mi jedno, jestli nakonec Penta získá 2 procenta Sazky, nebo 100. A taky je mi jedno, jestli nakonec Sazku získá Radovan Vítek, či někdo jiný.

To jsou všechno normální obchodní transakce, kterých se denně odehraje hodně a které jsou problémem jenom zúčastněných stran. Potíž je někde úplně jinde.

Sazka byla původně určena pro financování českého sportu. Sportovní svazy jsou akcionáři Sazky a z jejích výdělků kasírují peníze na svou činnost. Že Sazka nezvládla financování haly ve Vysočanech je i jejich problémem, že to povolily. Velké oči vždy zvítězí nad zdravým rozumem. A buďme k sobě upřímní, stavbě haly a konání mistrovství světa v hokeji držela palce většina z nás. Teď přišlo to vystřízlivění a splácení účtů. Sazka nezvládá a sportovní svazy z ní dostávají stále méně peněz.

Aby Sazka mohla vydělávat, má ze zákona zajištěn monopol na Sportku. Nikdo jiný to zde nesmí nabízet. Sazka tím pádem má o zisky postaráno a nemusí pro to moc dělat.

V poslední době už Sazka nestíhá splácet natolik, že se objevují závazky po lhůtě splatnosti. A objevují se zde silní hráči jako Penta, kteří nabízí finanční injekci, samozřejmě za nějaké to procento vlastnictví. A tady je ten problém. Soukromá firma by se dostala k podnikání, kde je ze zákona zajištěn státem monopol (Sportka). A jak jsem již uvedl, je jedno, kolik procent Sazky by Pentě připadlo.

Takže ať se podnikatelé vzájemně poperou jak chtějí, ale stát by měl především zrušit zákon, který Sazce zaručuje monopol na číselné hry. A pak ať už si Sazku kupuje nebo přebírá kdo chce a za co chce.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Zkušenosti s Vodafonem a mphonem

2 Komentářů

 1. Tomáš Flaška
  1.1.2011 – 25 Tevet 5771 v 13:50 — Odpovědět

  Při přechodu na nový server došlo ke ztrátě některých komentářů, hlavně z 30.12. Pokud se zde tedy někdo nevidíte, tak to není cenzura, ale náš technický nedostatek za který se omlouváme.

  0
  0
 2. achabisko
  3.1.2011 – 27 Tevet 5771 v 21:38 — Odpovědět

  Rád bych pochopil v čem je probém s věčným protahování loterního zákona. Berte to, Tome, případně jak námět. Díky -acb-

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Dar víry

Další článek

V Izraeli nalezli údajně nejstarší pozůstatky moderního člověka