Zdroj: Shekel

Akciové trhy se hroutí. Trhy dnes rostou. Index vystoupil o rekordní tři procenta.

Burzovní index nových trhů dnes prudce klesal Protichůdné zprávy každého dne. Jsme na ně už zvyklí a asi drtivou většinu z nás nechávají chladnou.

Totéž se odehrává i v jiných oblastech.

Norsko dnes zaznamenalo spekulativní útok na svou měnu. Prohlášení guvernéra Kanadské centrální banky pomohlo kurzu kanadského dolaru. Ratingová agentura snížila hodnocení Řecka, což okamžitě vedlo k propadu kurzu Eura na světových trzích.

Nebo třeba dále takto.

Zprávy o nepokojích v jižním Thajsku prudce snížily zájem turistů o tuto zem. Propad cestovního ruchu nezasáhne jen místní podnikatele ale i zahraniční cestovní kanceláře a letecké společnosti.

Zkusme to i na vyšší úrovni.

V Bruselu se dnes koná summit hlav 72 států světa o pomoci hladovějící Africe. Vzhledem ke sporu mezi hlavními světovými finančními hráči se ale nedá očekávat nějaké přelomové usnesení, spíše jen deklarace.

Šlo by to nasadit i na vojáky.

Jako reakci na obnovené lety ruských strategických bombardérů vydalo NATO prohlášení, že reaktivuje své bojové perutě stíhacích letounů. Od května tak bude v každém okamžiku ve vzduchu několik letek rozmístěných nad celou Evropou.

A pak přijde jeden vulkán na Islandu, zasoptí a je po ptákách. Vše se zastaví, vše se postaví na hlavu, vše je jinak. Doprava nefunguje, turismus kolabuje, stíhačky nemohou létat, zboží se nedopravuje … . Nejsou ty naše lidské hrátky v porovnání s přírodou a vesmírem malicherné a směšné?

Připomíná mi to jeden vtip z doby komunismu, kdy jsme se museli skoro denně učit ve škole o hrdinných skutcích partyzánů za druhé světové války. „Tři dny jsme vyháněli nepřítele z lesíka. Nepřítel povolal posily. Tři dny vyháněl nepřítel z lesíka nás. Sedmý den přišel hajný a vyhnal nás všechny“.

Případ islandské sopky je v podstatě naroubování tohoto vtipu na náš život.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Regulace mobilních tarifů ze strany EU

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Vzpomínky Chanana Bachricha – kapitola VII.

Další článek

Kabala jednoduchosti (Umodlenci - část IV.)